Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč odšla od odvisnika, on želi stike s hčerko, 4 zdravljenje

odšla od odvisnika, on želi stike s hčerko, 4 zdravljenje

imam polno glavo, zato sem se odločila, da pišem tu..

imam 5 mesev staro hčerko. njenega očeta sem zapustila in se vrnila domov, ko je bilo njej 2,5 meseca, ker se je on začel znova drogirati…. Kaj vse je prodal za drogo (moj zlatnino, ki sem jo dobila v dar ob krstu in posovjitvi, hčerkno zapestnico, ki jo je dobila v dar ob rojstvu…) in še in še..

Odločil se je it zdravit, da se bo uredil za njo. do sedaj za njo ni dal niti centa niti naredil ni še nič. toda on želi, da bi mu jo vozila, da DTO ko bo tam. jaz tega ne želim. niti ne maram ga v njeni bližini, ko je prišel po 5mesecih na obisk…
ja hčerka, ga ni videla v 5 mesedih njenega življenja 2 dni skupaj. ko sva bili tam ga kar ni bilo doma, vračal se je ob groznih urah in jo takrat želel imeti…

no šla sem… sedaj pa bi on rad za njo naredil vse in želi, da ga bo klicala oče, kar mu ja ne morem obljubit, ker zame je oče oseba, ki za otroka, naredi vse…

morda sem egotist… vem da sem si sama kriva, ker sem se zapletla z njim… toda jaz ga ne želim. njegovi doma mu znova pomagajo… toda to mu bodo spet samo dokler ne bo on ”ok” potem pa pozabijo na vse in on znova pade na dno… ne vrjamem, da mu bo uspelo se zrihtat, ker je to že 4to zdravljenje za njega..

niti ne vem točno, kaj želim… zanima me ali bo on vedno se vračal ko bo pri volji… ali lahko kaj naredim glede tega?

"Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay." ...Simone de Beauvoir

Spoštovana,
Razumem vašo veliko stisko, vašo težavo, predvsem pa vašo skrb za hčerko. Želite ji nuditi najbolje, jo obvarovati pred vsem, kar bi ji lahko škodilo. Verjamem, skoraj čutim vašo željo, odločitev, da nočete več imeti stika z njenim očetom in da ne želite, da ima stike z vašo (in njegovo hčerko). Verjamem, da se vam upira to, da bi hčero vozili kamorkoli, ker bi jo on rad videl. Vaša želja je upravičena. Sploh, če se gre za odvisnika, tudi če je oče otroka.
Kaj lahko storite? To ni lahko vprašanje. Sprašujem se tudi, ali je bilo (četrto) zdravljenje uspešno oziroma ali se je oče otroka uspešno vključil v program zdravljenja. Takšni programi, kot je tudi DTO, so, kar se stikov z otroci tiče, zelo dosledni. Ne verjamem, da bi se lahko oče otroka kar tako odločil, da bi mu vi pripeljali na obisk otroka. Prav gotovo se mora on s strokovnimi delavci to dogovoriti. In močno dvomim, sploh v začetni fazi, da bi mu to dovolili. Tudi otroci morajo izkazati neko željo, potrebo, kar pa je v vašem primeru težko. Otroci so nežna bitja, nepopisan list, ki ga je potrebno vzgajati z veliko ljubeznijo, z občutkom, za kar je potrebno veliko truda, odrekanja, požrtvovalnosti. Odvisniki morajo na teh področjih še ogromno narediti. Dokler uživajo drogo, je le-ta vedno na prvem mestu. Včasih pa so vendarle otroci razlog, da so odvisniki sposobni zaživeti kvalitetno življenje – brez droge. Vendar pa morajo pokazati, da so dobri starši ne le en dan, ne le en teden, ampak cel mesec, celo leto, celo življenje.
V zvezi s tem bi vam toplo svetovala, da se obrnete na pristojni Center za socialno delo. Tam se lahko bolj konkretno pogovorite kaj lahko storite v zvezi s stiki očeta z otrokom. Če se oče ni odločil za zdravljenje in v primeru, da se vam zdi, da so stiki za otroka škodljivi, kakorkoli ogrožujoči, lahko osebi podelijo prepoved približevanja. Stroka bo vedno ščitila šibkejšega, kar je v vašem primeru otrok. Na centrih za socialno delo izvajajo tudi stike pod nadzorom, v primeru, da ugotovijo, da je to za otroka dobro, da mu to koristi. Pojdite tja, povejte za vašo težavo, pomisleke, stisko. Ko se gre za otroka, so strokovni delavci zelo občutljivi in hitro odreagirajo, prepričana sem, da vam bodo z veseljem pomagali.
Želim vam veliko uspeha, moči, da storite potrebne korake, da zagotovite sebi, predvsem pa otroku čim lepše, kvalitetno in mirno življenje.
Vesela bom vsakega vašega odziva,

Andreja Lindič

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

New Report

Close