Najdi forum

Sem ženska malo čez 50 let. Pijem že 10 let, ampak vsak dan en kozarček (0,3 ali 0,5) žganja.

Prosim, kako se naj odvadim tega pitja. Drugega nikoli ne pijem in tudi ne prekoračim meje. Nikoli nisem pijana ali vinjena.

Pozna kdo tak primer.

Hvala za nasvete.

Jaz pa imam drugi problem, 1x na mesec ponavadi nekaj spijem in se ga zelo vsujem, nimam meje, ne vem kako se naj tega rešim, in ko sem pijan ko sem videl slike, imam taki grozn fris, drugi veseli jaz pa koma. Enostavno se ne morem vstavit po treh pirih? sem odvisen?

Predlagam, da tisti moment, ko bo čas za tisti vaš kozarček, preštejete do deset, preusmerite misli na nekaj lepega, nekaj zdravega, greste v naravo, se srečate s prijatelji… Pomembno je, da imate dobre zdrave prijatelje (ne alkoholike), na katere se lahko zanesete, s katerimi se lahko pogovorite v stiski, …
Najbolj pomembno pa je, da se vi v prvi vrsti ODLOČITE, da tega kozarčka ne potrebujete, da želite boljše življenje, da želite spremembe v življenju. Poiščite si tudi kakšno strokovno pomoč.
Srečno!

in v čem je problem enega kozarčka alkoholne pijače na dan?

EN KOZARCEK POZDRAVLJEN
CE SI ZDRAV IN OSTANES PRI ENEM KOZARCU KAPO DOL, LE TAKO NAPREJ
PRI MENI JE BIL EN KOZAREC PREMALO IN SE JE VSAKIC KONCALO GROZNO, ZATO KER SEM BOLNIK IN ALERGICEN NA ALKOHOL, ZATO NE SMEM NITI ENEGA KOZARCA CE HOCEM BITI ZIV
UPAM DA SEM BIL DOVOLJ JASEN
SRECNO

Pozdravljeni, lepo prosim za pomoč.
Sem fant, star 24 let in večkrat se ga zelo napijem. Problem se pojavi, ker se mi to dogaja že kar nekaj časa. Starši me sicer prosijo, da ne rečem molijo da preneham z pitjem… Obiskal sem že zdravnika pa mi je rekel, da ni problem v meni ampak v družini, ker smo skoraj doma vedno sprti, ni pogovora in komunikacije.

Lepo prosim za kakšen nasvet KAKO SE ODVADITI OD TEGA HUDIČEVEGA ALKOHOLA! Hvala!

Za vsakim “nezdravim” vedenjem, še posebno pri zasvojenostih, se v ozadju skriva življenjski problem. Nihče ne pije, ne kadi, se ne baše s hrano, zadeva z drogami iz lastne želje, ampak ker se z nečim ne more soočiti, spopasti, prežvečiti, predelati, se sprijazniti…
Beg v opijanjeno stanje je oblika bega, ki je najbolj sprejemljiv in dostopen v naši družbi, zato ga tudi vi uporabite, ker, kot sami pravite – nimate dobrih odnosov.
Kakšni so odnosi, vi najbolje poznate. Dejstvo pa je, da ljudje na slabe odnose nismo imuni in vedno puščajo posledice, ki nas hočejo prisiliti, da bi enkrat zmogli preseči to in iti na pot lastne sreče, zadovoljstva in osebne izpolnitve. Lahko se zavedate ali pa to poteka podzavestno, dejstvo je, da se nekaj dogaja v vaši psihi, da vam paše napiti se, in to tako preveč pogosto.
Sedaj pa – kaj lahko storite?
Pogovorite se odkrito s samim seboj, kaj v vašem življenju je dobrega, kaj bi sicer lahko malo izboljšali, kaj pa je tisto, kar je potrebno spremeniti. Pogovor s seboj pomeni, da se umaknete na samo, vzamete dovolj časa (2,3 ure), vzamete list papirja in nanj napišete dva stolpca, v katera zapišete vse, kar vam pade na pamet.
npr. DOBRO: prijateljstvo z Andražem, nogometne tekme s sinom, prijazna sodelavka…, ZA SPREMENITI: Nezadovoljna punca, slaba koncentracija v službi, pritiski mame…
Ko boste videli, kaj je tisto, kar je potrebo izboljšati, jasno napisano na svojem listu, boste tudi lažje ocenili, kaj in kako bi to lahko naredili. Lahko tudi pošljete nam, da vam pomagamo predlagati izboljšave.
Potem boste tudi videli, kaj dejansko vi lahko spremenite pri sebi, kaj pa je odvisno od drugih in ste s tisoči poskusov že poskušali spremeniti in ni šlo. V teh primerih potem velja, da pametnejši odneha in včasih se mora tudi najboljša vojska umakniti, da izgubi bitko in dobi vojno. Vi boste vašo vojno dobili, ko boste imeli občutek zadovoljstva, lahkotnosti in sreče v življenju. Nekaj osnovnega, kar mi vsi iščemo, pa je redkim in vztrajnim dano dobiti, ker večina prekmalu obupa.
Bodite toliko zvesti sebi in naredite to domačo nalogo zase, za svojo prihodnost, da si postavite sami diagnozo kaj “narobe” delate in kaj lahko vi spremenite. Saj veste, spremenite sebe in spremenil se bo svet je pravilo, ki vedno velja. Samo pogum za prevzemanje lastne osebne odgovornosti je lekcija, ki jo je treba osvojiti.
Dajmo, že danes to spišite in poglejte kje ste. Potreba po alkoholu se bo začela umikati takoj, ko boste vi začeli migati in delati na sebi.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

ANDREJA, HVALA ZA ODGOVOR ANONIMNEMU, LEPO SI NAPISALA
BOM SE JAZ DODAL PAR NASVETOV,
DANES SEM POSLUSAL NA SLO1 PSIHOLOGA KI JE GOVORIL O POGOVORIH, IN ZELO LEPO JE POJASNIL SMISEL IN NACINE POGOVOROV, ZATO PRIPOROCAM OGLED ARHIVA TE ODDAJE,
KO SEM PRED 20. MESECI PUSTIL KOZAREC SEM MISLIL DA MI NE BO USPELO A MI JE,
USPELO MI JE S POGOVARJANJEM Z ALKOHOLIKI, Z VSEMI KI SO ŽE PREIZKUSILI DNO KOT TEMU RECEMO,
KOT SEM GA JAZ, KO NISEM VEDEL NEHATI PITI.
ZATO JE TA RECEPT DA ALKOHOLIKU LAHKO POMAGA LE ALKOHOLIK, ODLICEN, DELUJE.
PRIPOROCAM TI DA POISCES POMOC PRI USTANOVAH KOT JE ANONIMNI ALKOHOLIKI ALI KAK DRUGA, KER VSAKEMU NE PASE VSAKA USTANOVA SAJ SMO LJUDJE RAZLICNI.

New Report

Close