Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč zakaj alkohola ne morejo prepovedati?

zakaj alkohola ne morejo prepovedati?

Zanima me,zakaj ene izmed najhujših drog spet ne morejo prepovedati kot so to nekoč naredili v ZDA.Vsi vemo,da alkohol povzroči največ prometnih nesreč in nesreč ter umorov v družinah.Sam sem nekajkrat jemal amfetamine in kadil marihuano in ti dve substanci sta strogo prepovedani in ljudje so me sodili češ,da sem ne vem kakšen drogeraš ter,da kršim zakone,ker to uživam.Kaj pa tisti,ki se vsaki dan ali pa vikend napijejo do kome pa so lahko mirni,ker je to legalno??alkohol je na 2.mestu škodljivosti na lestvici drog in še zdaj mi ni jasno kako za vraga še je to legalno.Ko sem bil na travi in ekstaziju sem imel druge ljudi rad in se z njimi pogovarjal ter sklepal prijateljstva od alkohola(ki pa sem ga probal le parkart) pa sem bil agresiven in bi se samo tepel,zato se ga sploh ne dotikam več že par let,saj povzroča agresijo in spore z ljudmi,zato se jih toliko stepe v gostilnah in dela sranje ipd.Upam,da bo FDA(federal drug administration)spet kdaj uporabila zdravo pamet in prepovedala alkoholne pijače,kot so to naredili nekoč.Kaj vi mislite?lp

Se strinjam. Alkohol bi moral biti prepovedan oz. dovoljen le v zdravilne namene (z zdravniškim dokazilom). Dovolj slabega je že prizadejal. Ampak dokler nekatere firme dobro služijo, tega seveda ne bomo dočakali….

New Report

Close