Forum: Delovno pravo in zaposlitev

Potrebujete informacije o zaposlitvi, službi, pogodbah, odpuščanjih, pravicah in dolžnostih? Na tem forumu boste našli vse potrebno o zaposlitvi.

Delavec invalid III. Stopnje

Odgovori Nova tema
Default avatar katja-3 22 Maj 2014 12:20

Prikaži citatwinston napisal:
Mene pa zanima,koliko prejmeš invalidskega dodatka, če imaš tretjo kategorijo in delaš 8 urni delovnik?
Hvala za odgovore.
To je pa odvisno od izračuna za pokojnino,
ker se računa od pokojninske osnove.
Toliko je vsaj meni znano.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar očko 28 Jul 2014 09:50

Pozdravljeni
Imam vprašanje.
Zaposlena sem bila za nedoločen čas 8 ur .Po novi invalidski komisiji sem delovni invalid 3. kategorije z novimi omejitvami, za 4urni delovni čas.Premeščena na drugo delovno mesto z nižjim plačilnim razredom - na katerem pa sploh nisem delala niti ene ure ( prej sem kot inv 3 kategorije prejemala nadomestilo od SPIZa) z novo odločbo inval.komisije so mi nadomestilo ukinili - ker delovno mesto ni ustrezno in v službi nimajo delovnega mesta zame. Dali so me na čakanje, in odpoved delovnega razmerja
v odpovedi je bilo zapisano da dobim odpravnino pri zadnji plači - kar pa niso storili. ker računovodja ni znal obračunati povprečja zadnjih 3 plač - takšen je bil njihov odgovor.Na čakanju sem prejemala 186€ za 4 ure, od SPIZa nič
Vprašanje, kakšna odpravnina mi pripada ali mi morajo dati zarven zamudne obresti ali lahko zahtevam obrazložitev obračuna odpravnine in kdaj bom če sploh bom dobila nadomestilo od SPIZa za invalidnost?
Ali dobim odpravnino za 4 ure ali za 8?
Hvala za vaš odgovor

Default avatar Ervin 31 Jul 2014 21:25

Sem invalid 3 kategorije zaradi operacije hrbtenice sedaj po 22 letih zaradi pomanjkanja dela se zapira D.O.O star sem pa 53 ali mi pripada odpravnina ker eni pravijo da delodajalcu ni potrebno izplačat.

Default avatar markkkk 31 Avg 2014 13:02

Sem ivalid 3 kat sedaj sem si dodatno poskodoval nogo dobivam nadomestilo iz spiz prijavljen pa sem na zavodu za zaposlovanje me zanima ali moram zavodu sporociti to novo poskodbo prosim ce mi kdo odgovori hvala.

Default avatar NENAVADNO 27 Okt 2014 19:15

Zaposlitev imam za nedoločen čas. Obenem sem odprla še popoldansko s.p. in delala oboje. Prek s.p. opravljam popolnoma drugo delo ( vodim papirje v firmi od prijateljice).
V redni zaposlitvi pa sem opravljala fizično delo. Zaradi poškodbe in invalidnosti sem bila poslana na čakanje, popoldansko delo pa lahko opravljam, saj je lahko in sedeče.
Nato mi je delodajalec redne zaposlitve našel lažje delo, a še vedno fizično. Stanje se mi je nato poslabšalo in moram nazaj na bolniško in operacijo. Drugega dela pa zame res nima. Zanima me ali v času bolniške pri delodajalcu z redno zaposlitvijo, lahko opravljam popoldansko delo, ki je popolnoma drugačno, konkretno, kar je administracije, knjiženja idr..pri prijateljici. Seveda ne celodnevno, ampak le par ur? Kako je z bolniško v tem primeru različnega dela, da ne bom imela težav.
Hvala za vaš čas in odgovor.

Default avatar sonja č. 19 Feb 2015 08:55

Pozdravljeni! Sem delovni invalid lll.stopnje. Zanima me koliko časa približno se čaka na odgovor Ministrstva za delo in pravice. Firma jih je obvestila o moji odpovedi in sedaj čakam njihovo odločitev. Lep pozdrav

Default avatar sonja č. 19 Feb 2015 08:57

Aha, sedaj sem na čakanju pred odpustitvijo.

Default avatar rogi69 19 Feb 2015 09:41

Čakalna doba se spreminja, recimo 2 do 4 mesece.

Default avatar sonja č. 20 Feb 2015 10:54

Hvala za odgovor. Na zavodu za zaposlovanje mi pripada 19 mesecev, ali po tem dobim na zpiz-u kakšno denarno nadomestilo, koliko, imam 60% telesne poškodbe. Ali se moram kaj prijaviti na zpiz, po poteku dobe na zavodu. Hvala in lp, Sonja

Default avatar Bojan_ 26 Feb 2015 10:09

Mene pa zanima,če me delodajalec lahko da na zavod,ker sem invalid 3.kategorije z omejitvami? Namreč z invalidske komisije mi je bilo dodeljeno,da moram delati polni delavni čas z omejitvami. V firmi pa delam že 30 let. Lp

Default avatar rogi69 26 Feb 2015 15:06

Delodajalec te lahko odpusti pod pogojem, da te ne potrebuje več in da posebna komisija za ugotavljanje podlage za odpoved pogodbe invalidu poda mnenje, kjer to dopustijo. Ravno par postov višje je govora o tem.

Default avatar maruša12345 27 Feb 2015 22:16

Pozdrav.Mene pa zanima sledeče..mama je stara 50 let.ima okoli 32let delovne dobe in okoli 13let tretjo kategorijo invalidnosti.Pred enim mesecem je postala vdova..oče je bil star 55 let in je imel okoli 35 let delovne dobe.zanima me, v primeru da ostane brez službe , ali gre lahko v pokoj in po kom ter kako.Ter ali gre lahko v pokoj, če jo odpustijjo kot tehnološki višek?hvala.
samo da dodam ima enega otroka, z delom je začela mislim da pri 18-ih letih.

Default avatar rogi69 28 Feb 2015 12:31

Naj gre na ZPIZ in da zahtevek za vdovsko pokojnino. Zelo verjetno pa ni upravičena, ker je premlada, razen, če sta imela skupnega otroka, ki ga je še dolžna preživljati.

Kdaj pa se sicer lahko upokoji, pa lahko preveriš na www straneh ZPIZ-a.

Default avatar simonX 12 Mar 2015 14:32

Pozdravljeni,

v mesecu novembru 2014 sem zaključil šolanje (p.rehabilitacijo / inv.III stopnje). Delodajalec, mi drugega delovnega mesta ne more zagotoviti (dobil sem že namero o odpovedi/02/15). Po zaključeni p. rehablitaciji sem nadomestilo s strani ZPIZ-a prenehal prejemati. Zadeva je še v postopku, saj se čaka na odgovor ZPIZ. Zanima me ali bi moral od delodajalca za ta čas, torej november-marec prejemati kako nadomestilo?

Hvala in lp,
Simon

Default avatar Stanka 52 16 Mar 2015 11:36

Sem invalid lll. kategorije, prijavljena na zavodu za zaposlovanje. Imam še dva meseca do izteka (od 19 mesecev). Zasledila sem, da se moram potem prijaviti na ZPIZ. Ali tam res dobivam denarno nadomestilo, sem invalid od leta 1987- prometna nesreča. Kolika je višina v odstotkih, skrbi me namreč, da bom ostala brez dohodka, imam pa še dva otroka študenta.

Default avatar erax 16 Mar 2015 17:24

Pojdi na spletno stran ZPIZ-a in poišči Obrazci, poišči Invalidsko zavarovanje pod točko b Obrazci za preostalo delovno zmožnost klikni na Nadomestilo za čas čakanja na ustrezno delo in si ga stiskaj. Spodaj imaš navedene priloge, katere moraš priložiti.
Če imaš priznano kategorijo pred letom 2000, dobiš 80 % takratne invalidske pokojnine.

Default avatar lenalenčka 4 Jul 2016 11:27

Spoštovani!

Zanima me ali se kot invalid 3. kategorije lahko zaposlim v Avstriji?
Rabim isto soglasje iz ZPIZa, ali mi potem preneha pravica do dodatka za 3. kat.?
Tam bi delala samo 4 ure, čeprav lahko delam 8 ur z omejitvami pri dvigovanju in prisilni drži.

Hvala in lep pozdrav,

Lena

Default avatar metka 53 7 Nov 2016 10:11

Spošptovani! Imam telesne poškodbe od nezgode od leta 1989 ( trajna poškodba živca na nogi- petelinja hoja, operacija kolk, medenica- s tem trajne posledice). Takrat sem šla samo na telesno ocenitev za denarno nadomestilo. Nihče me ni napotil na invalidsko komisijo za ocenitev invalidnosti. Določili so mi poškodbe 70% spodnjih okončin, 40% zgornjih in 60% skupno. Leta 2014 pa sem šla na ZPIZ komisijo in dobila uradno lll.kategorijo. Ostala sem brez zaposlitve, moj delodajalec ni imel ustreznega delovnega mesta zame. Imela sem 34 let delovne dobe. Sedaj sem na zavodu za zaposlovanje, že leto in pol, čez dva meseca mi poteče. Kot so mi omenili, grem potem na ZPIS in od tam dobivam nekaj denarja. Sedaj pa me zanima koliko približno je to, od kdaj se šteje invalidnost - je bila tista telesna ocenitev poškodb iz ZPIS-a dovolj, ali se šteje šele od leta 2014, ko so doloćili kategorijo in spremembo delovnega mesta (s tem sem tudi ostala brez službe). Bi bilo dobro stopiti do kakšnega Hvala za odgovor

Default avatar DAMJAN 7 Sep 2017 09:19

sem invalid 2 kategorije z omejitvami
po končani poklicni rehabilitaciji sem premeščen na drugo delovno mesto,kot evidentičar skladiščnik
sedaj po 2 letih pa se je direktor odločil da zaposli drugega na moje delovno mesto,kajti z mano kao ni več zadovoljen
kaj lahko storim??
hvala za odgovor
lp

Default avatar dušan 1968 8 Sep 2017 22:23

Sem invalid 3.kategorije,2uri upokojen.Ali me lahko delodejalec prisili,da delam po 22.uri.

Na vrh