Forum: Delovno pravo in zaposlitev

Potrebujete informacije o zaposlitvi, službi, pogodbah, odpuščanjih, pravicah in dolžnostih? Na tem forumu boste našli vse potrebno o zaposlitvi.

Zaposlitev v Rotis d.o.o./Ali je kdo delal-dela tam?

Odgovori Nova tema
Default avatar mihy_1 6 Okt 2010 19:54

Kaj more biti s tabo narobe, da ga sredi krize ne moreš dobit strojnika???

In to še v Kočevju, kjer je zelo bogo in ga moraš prek agencije iskat za delo v Trzinu.

http://www.mojedelo.com/93181/tehnolog- ... .aspx?f=31

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar iščemdelo 26 Apr 2011 08:03

kakšni novi podatki?

Default avatar __a 28 Apr 2011 17:15

Saj je že vse napisano.

Plača je res malo več, nadure ne obstajajo. Verjetno tudi dobro vejo zakaj ni nobene ure na kartico, da se poštempljaš za odhode in prihode na šiht.

Najprej so vsi dva tedna medeni. Uvajanja skoraj nobenega, da bi se kdo usedel s tabo za uro ali dve na začetku. Potem se pa kar pričakuje, da boš vse vedel. Ja sam si poglej kako se naredi, se sedaj si pa že dovolj časa tukaj, če ne vemo kako bo..... Potem, ko kdo opazi kako napako, te noben ne opozori temveč je raje tiho, da potem pride od zunaj povratna informacija. Bog ve kaj si potem zunaj mislijo o strokovnosti in resnosti firme. Samo, da potem en posameznik izpade nepogrešljiv in nezmotljiv. Pa na koncu še ne napreduje. Torej mentaliteta, da če vidiš koga ležati na tleh mu ne pomagaš ampak mu stopiš za nameček še na vrat. Toliko mailov kot se jih v tisti firmi sprinta, samo da si hrbet varujejo...

Potem pa še s pogodbo se zna zakomplicirat, da ti jo ne podaljšajo kot je bilo zmenjeno. Ja saj jo nobenemu od novih nismo. Boš še nekaj časa na določeni pogodbi. Potem se pa šele začne, da vsi navalijo na tebe. Potem pa ne veš, če bi domov nosil ali bi po 10+ ur več na šihtu bil itd. Najbolj se potem obnesejo taki z družinami, ker lahko počnejo z njimi vse kar si izmislijo. Res, da vodstveni za šiht porabijo 12 ur dnevno, samo ne vem kako lahko pričakujejo tudi od drugih. Toliko joka še ni bilo videno nikjer. Pred nekaj leti so taki s 6+ leti v podjetju šli. Od takrat je pa kot na železniški postaji. Nekoč bodo ugotovili, da ni nič narobe z ljudmi ampak s firmo. Škoda drugače, lahko bi bila zelo dobra firma. Direktor je pa res fajn, luciden, odločen, vse najboljše o njem, kot so že napisali. Pa še harmonko je prinesel kdaj.

Če potrebuješ šiht probaj..... pa tole vnaprej za vsak slučaj naštudiraj http://www.mobing.si/ :D

Default avatar mvs 11 Mar 2012 16:05

Jaz sem bila v podjetju leto in pol, ker sem nadomeščala porodniško. Na začetku sem res delala malo dlje kot je bil urnik, saj sem se morala vse naučit - kdo pa se ne rabi ko pride na novo delovno mesto. Vzeli so si čas zame in mi vse razložili. Tudi kasneje ko se je zalomilo sem poklicala kar direktorja, ki mi je vedno razložil kolikor je znal, drugače pa mi je povedal na koga naj se obrnem. Z mano so bili vsi prijazni. Res pa je, da ne marajo "lenuhov", ki bi gledali naokrog ali nebi bili pripravljeni na dopolnitev znanja.
Če mene vprašaš, je to podjetje res kot družinsko podjetje. Sodelavci se dobro razumejo med seboj, res je, da ima vsak svoje delo in da ni časa za klepetanje in kavice. Temu primerno je tudi plačilo. Meni se je takrat zdelo super odlično. In kar je najbolj važno, redno.
Iz moje strani, pohvala podjetju, še posebej direktorju. Takoj bi se vrnila.

Default avatar xx_xx 17 Mar 2012 21:26

Potem povej, da je vse boljše kot zavod :)

Default avatar asdfg1234 28 Apr 2014 23:59

^^

Privoščim :D

Default avatar pikl 4 Apr 2015 11:33

Je kaj novega glede Rotisa? sem videl, da imajo kar nekaj oglasov zunaj v zadnjem času......

Default avatar hmarko 9 Apr 2015 04:57

odvisno kot kaj se bi zaposlil. delavec na stroju ali kaj podobnega? v tem primeru ti svetujem da si raje brezposln dokler ne najdes druge resitve. vikende delas zastonj, delovodje so vsi po vrsti sadisti in se znasajo nad delavci 24/7, dopust je neobstojec - na firmi so npr. ljudje z 200 dnevi dopusta, placa je.minimalc plus dodatki, nanese ene 700-800 na mesec, pa po stimulaciji te upalijo za 10% minimalno kar tako za stos. mobing na polno skratka, da ne govorim o normah, ki so vse za 30% prekratke. delal sem na firmi 5 let na strojih, tako da vem kaj govorim.

aja, pa v zadnjih treh mesecih so zgubili vsaj 5 stalno zaposlenih, ker so vsi pobegnili.

sramota od podjetja v glavnem. lastnik v zaporu, kar ti samo po sebi pove kako posteni so.

Default avatar kkk333 8 Maj 2015 22:12

http://www.delo.si/novice/slovenija/crn ... cevja.html

https://novi.dnevnik.si/1042644128/loka ... ski-obcini

Da, bi mu moral na shode hodit ploskat, pa ni takega dnarja na svetu.

Default avatar Strugar 21 Jul 2015 15:09

Upam stavt, da si šparal normo pa visel pri kavomatu, da si dobil - 10% stimulacije. Kolk halterjev pa nožev si uniču medtem ko si na telefonu brskal po internetu? Vikende si delal zastonj? Ne bluzi...

Če so ti pa norme prekratke za 30% po petih letih dela, potem pa hvala bogu da si dobival - 10% stimulacije, ker pri meni bi dobil samo odpoved...ljudje so na teh istih normah ki so tebi prekratke, tudi po 120%.

Lp

Default avatar Jao 1 Avg 2017 04:07

Prikaži citatStrugar napisal:
Upam stavt, da si šparal normo pa visel pri kavomatu, da si dobil - 10% stimulacije. Kolk halterjev pa nožev si uniču medtem ko si na telefonu brskal po internetu? Vikende si delal zastonj? Ne bluzi...

Če so ti pa norme prekratke za 30% po petih letih dela, potem pa hvala bogu da si dobival - 10% stimulacije, ker pri meni bi dobil samo odpoved...ljudje so na teh istih normah ki so tebi prekratke, tudi po 120%.

Lp
Hahah, koliko ti pa dajejo stimulacije da jih branis po internetu? Vse kar je clovek napisal je dejstvo. Na firmi je zaposleno dosti takih, ki dnevno unicijo halter, noz, obdelovanec itd. pa nihce ne dobi odpovedi ker ga nimajo s kom menjat. Celo mesto (in sirse) pozna firmo tako da je treba delavce uvazat iz romunije (in ne, tudi oni ne ujamejo norm). Za minimalca delas po 12 ur, potem te pride pa se za vikend izsiljevat. Organizacija totalno nesposobna, vsaka odgovornost pa lezi na delavcu - ker ostali so nezmotljivi. Imam kar nekaj kolegov, ki tam delajo in vsi pravijo isto. Najbrz so vsi lenuhi, ane?

Nekako dvomim da si strugar, prej bi stavil na kaksnega majstrskega kuzata ali pa tehnologa. Ceprav za majstra si mogoce malo prevec artikuliran.

Na vrh