Forum: Vrtci in varstvo otrok

Vse o vrtcih, zasebnem varstvu, vzgojiteljih in otrocih. Posvetujte se z obiskovalci foruma.

poklicni tečaj za delo s predšolskimi otroki

Odgovori Nova tema
Default avatar Bex98 27 Sep 2017 08:51

Zdravo!
Imam vprašanje glede poklicnega tečaja za delo s predšolskimi otroki.
In sicer: uspešno sem končala srednjo šolo za predšolske otroke in končni naziv imam pomočnica dipl. vzgojiteljice predšolskih otrok. Na faks žal nisem bila sprejeta (zmanjkale so mi 4 točke) in prišla sem do informacije, da se ne morem zaposliti oz. samostojno opravljati v vrtcu, če ne opravim tečaja za delo s predšolskimi otroki.
Imam podatke, da ti to omogočijo le zasebni vrtci (malo sem že spraševala, seveda).

Sedaj pa me zanima, ali moram jaz imeti status študenta, da lahko preko študenta delam v vrtcu, in mi omogočijo tečaj, ali bi bilo možno se zaposliti in naknadno narediti tečaj?

...vesela bom kakršnegakoli odziva in odgovora.
Hvala in lep pozdrav, RH! :D

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Aniratak 9 Jan 2018 03:31

Ne vem točno o kakšnem tečaju govoriš. Da pa lahko delaš potrebuješ strokovni izpit. Sestavljen je mislim, da iz treh predmetov in lahko, ga opraviš, ko imaš vsaj 6 mesecev prakse. V javnem ali zasebnem vrtcu. Ampak zdaj pa nastane problem. Nihče te noče vzeti brez strokovnega izpita, ki ga ne moreš opraviti brez prakse. =)

Default avatar Aniratak 9 Jan 2018 03:58

Ne vem točno o kakšnem tečaju govoriš. Da pa lahko delaš potrebuješ strokovni izpit. Sestavljen je mislim, da iz treh predmetov in lahko, ga opraviš, ko imaš vsaj 6 mesecev prakse. V javnem ali zasebnem vrtcu. Ampak zdaj pa nastane problem. Nihče te noče vzeti brez strokovnega izpita, ki ga ne moreš opraviti brez prakse. =)

Stran 1 od 1
Na vrh