Najdi forum

Naslovnica Forum Sex v mestu staranje in samozavest

staranje in samozavest

Možje, kako sprejemate staranje pri ženski? Mislim na povešene joškice, gubice na obrazu, postarane roke,neutrjeno telo (beri špehec na trebuhu). Spremembe niso samo zaradi starosti, tudi zaradi porodov. Bi morale ženske za vsako ceno v telovadnico iskat telo 20 letnice ali nas sprejemate takšne kot smo?

In ženske-kako ste se ve spopadle s spremembami na svojem telesu? Vam je bila ogrožena samozavest ali ste sprejele to kot obdobje v življenju?

Tana, veselim se te 🙂 vem kako je to…ženske smo lepe, take kot smo..lepota izžareva iz nas..ne samo iz telesa…Bom pa neki povedala, iz svojih izkušenj: telo lahko negujemo, da je še lepše.Jaz ne hodim v fitness, morda 1 x na leto po en mesec…se pa zato angažiram sama, tek, uteži, trebušnjaki, in normalna prehrana..rezultati so…najdeš t7u pa tam vaje za ritko, za trebuh, za prsi..in deluje ..Zelo dobro pri tem pomaga vsako jutro pod tuš..in ne samo stat pod njim, ampak se namilit in masirat…jaz uporabljam milo Marseille..za pranje perila…hehe…inse dodobra masirram vsako jutro…prsi pa nato splahnem z mrzlo vodo…rezultat je tu…in samozavest tudi..sledi še dober sex, ker se počutim v formi..kot sem že povedala.sem stara vsakčas 54 let…
lepo se imej..povej še kaj o sebi 🙂

Tana,
se mi zdi, da moški “celulita” sploh ne vidijo, povešene joške še manj, da o špehcu na trebuhu sploh ne govorim. Želijo videti žensko, ki izraža poželenje, ki se odziva na njihova erotična povabila in dražljaje. Pomembna je odzivnost ženske, ne ravno lepota! Če pa se malce razlezemo po porodu, prsi pa izgubijo prvotno obliko, se ti ne zdi, da imajo tudi oni nekaj pri tem? Predvsem si je treba zapomniti, da so prsi ženske za to, da hranijo in čutijo in ne za razkazovanje! Sicer pa, vsake vzburjene prsi se dvignejo, ko se napnejo bradavičke in vsaka takšna dojka je lepa! Če boš do svojega telesa imela ljubeč odnos, ga bo imel tudi moški. Drugo je, če se ženska zredi za 20 in več kilogramov in postane temu primerno neurejena, zamorjena in brezspolna.
Ampak beseda ni o tem, kajne?

Mehikanka,
nikoli se nisem urejala za moške, temveč zase, niti nisem s tem pretiravala. Ravno tako hodila v fitnes in tekla zase, da sem se počutila fit. Dejansko pa se vsaka aktivnost in zdrav način življenja obrestuje, kar je vidno po 50. letu.

Če se ne motim, moški najprej pogledajo pristno samozavestno žensko, ne tisto, ki ji ego seka čez rob, ampak tisto, ki se ima rada.

Tessa, se strinjam s tabo.Res je tako. Za svoje telo skrbimo predvsem, da se dobro počutimo, da ga obvladamo, da čutimo formo, da smo zadovoljni sami s seboj.. Samodejno postanemo tako bolj prikupni.Pa ne samo za to, ker smo nabildani, ampak zato, ker iz nas izžareva samozavest, veselje, zadovoljstvo.Sicer pa ni potrebno bit nabildan. Gre samo za to, da se dobro počutimo v svojem telesu. To Velja tudi za moške. Tudi za njih velja, da vzdržujejo sebe, svoje telo in dušo.

Tessa, popolnoma pravilno. Noben celululit, kilogrami ali ostale neželene telesne “pritekline” ne predstavljajo problem moškemu, važno je, da moški lahko ženski zaupa v dobrem in slabem, da ste odkrite, iskrene in da lahko v ženski najde podporo. Bolj nam je pomembno, da večkrat tudi same pokažete iniciatvo in takrat si sploh ne morete predstavljati, kako seksi zna biti kakšen odvečen šlauhek, povešena dojka z nabreklo bradavičko, okrogla rita v seksi perilu, debelejše noge v samostoječkah. Moški smo velikokrat naveličani biti lovci in vzburja nas, ko nas nepričakovano pričakate kot prodajalke ljubezni. Da je to res vidite že samo v tem, da so prostitutke v veliki meri daleč od kao idealnih manekenskih oblin.

Tole mi pa ni najbolj jasno. Torej seksi perilo, samostoječke … nas dela ‘kot prodajalke ljubezni’?!

O hoho, prepričana sem bila, da bomo samo ženske modrovale! Super, da tudi moški pove svoje!!!

splohnivažno – meni je pa povsem jasno!
Tudi moški si želijo ženske, ki “lovi”, ki se namenoma opremi, da ga zavede, da mu daje občutek, da gori le zanj, da pokaže, da je zadevi kos, da obvlada, da je samoiniciativna in da “gori” zanj! Meni to ni ceneno!

Veliko žensk dela napako, ker seks poduhovlja v duhu romantične ljubezni in se samo “predaja” in nikoli ne vzame!
Zrela ženska ve, da se ljubi, seksa in tudi pof***, jasno, v ljubečem odnosu!
Koliko žensk igra igro zapeljevanja, tistega “mimogrede” rajcanja, potem pa se umakne, ki moškega spravi v brezum poželenja in si jo vzame, kjer koli že…, ko ni potrebna predigra, ampak je vse skupaj čista erotika, ki seka in žge…

O hoho, prepričana sem bila, da bomo samo ženske modrovale! Super, da tudi moški pove svoje!!!

splohnivažno – meni je pa povsem jasno!
Tudi moški si želijo ženske, ki “lovi”, ki se namenoma opremi, da ga zavede, da mu daje občutek, da gori le zanj, da pokaže, da je zadevi kos, da obvlada, da je samoiniciativna in da “gori” zanj! Meni to ni ceneno!

Veliko žensk dela napako, ker seks poduhovlja v duhu romantične ljubezni in se samo “predaja” in nikoli ne vzame!
Zrela ženska ve, da se ljubi, seksa in tudi pof***, jasno, v ljubečem odnosu!
Koliko žensk igra igro zapeljevanja, tistega “mimogrede” rajcanja, potem pa se umakne, ki moškega spravi v brezum poželenja in si jo vzame, kjer koli že…, ko ni potrebna predigra, ampak je vse skupaj čista erotika, ki seka in žge…

Tessa, zelo sem vesela tvojih komentarjev. Sama se morda ne znam dobro izraziti..ampak to je to! Moram pa povedat, da si jaz tega v zakonu nisem mogla, ali znala udejaniti. Tu morata biti dva. Tessa, ti to veš.Tista romantika je morda le delček v odnosu med moškim in žensko..Obema je všeč, ampak ne sme ostati na tem.Zato iščemo..ko se tega zavedamo, da to ni vse, iščemo.
Sama sem se odločila, da uidem iz te vsakdanjosti, ko po 33 letih zakona, tega nisem dosegla.Razlogov je več, to zdaj vem. Sklenila sem, da se bom izživela, okusila, poskusila, ljubila, bila ljubljena…to sem morala storiti. Ni mi žal.

Romantika JE pomemben del, v vsakem odnosu med moškim in žensko, vsaj zame! Izraža pa se v nežnih objemih, poljubih, komplimentih itd. skozi ves dan in vsak dan!
Želela sem le poudariti, da ženske prepogosto podlegajo mitu romantične ljubezni s svečkami, masažami, večerjami…,obdarovanji, oboževanji in si premalo dovolijo čutiti tisto prvinsko energijo znotraj ženskosti!
V odnosu mora biti intimnost in sprejetost, potem si lahko privoščiš marsikaj.

Ženske, ki se ne začutijo, pogosto moškim očitajo, da so “prasci, ki mislijo le na seks”, same pa so polne predsodkov. Predsodki so nam bili vcepljeni v otroštvu, mi pa v odrasli dobi nismo bili kos temu, da bi jih proučili in kot neuporabne zavrgli. Škoda!

Tako nekako sem želela povedati; da tudi meni ni ceneno če ima ženska na sebi seksi perilo, samostoječke in si želi hiter in nor seks. ‘Prodajalke ljubezni’ se meni sliši ceneno. Zato mi je šla ta primerjava v nos. Sama se namreč ne sramujem niti svojih potreb, niti želja in niti svojih dejanj in fantazij, Še manj pa to, da sem rada seksi zase in zanj. Pa tudi, ”da si ga vzamem”, ko me je volja. Njega že spravim k volji.

se opravičujem, če sem te užalil, daleč od tega, da sem s to primerjavo mislil nalepiti komu oznako cenenosti. še enkrat povem, da moški veliko več razmišljamo o seksu, in velik je užitek, ko te tvoja ljuba preseneti in ti da jasno vedeti, kaj hoče. in to takoj in to na njen način.

..in smo spet tam…ko sem bila res še v taki formi..sem to želela in pokazala..končalo se pa je v prazno..pa še slabo sem se počutila na koncu, nekako tako..kot da se silim. :-(………..to je samo primer
magija, lepo je ko tako pišeš, tako mora bit, to je treba prakticirat n negovat
tako bom rekla;lupina se spreminja,stara..duša, jedro.. je pa vedno otrok

bluzim? ja..bluzim


Predvidevam, da je mnogo odvisno tudi od vzgoje, okolja v katerem smo živeli in lastne radovednosti, ki jo je spodbujal libido. In v odrasli dobi moči, s katero smo premostili vse predsodke, ki so nam bili vcepljeni v mladosti.
Mislim, da tudi konvencionalni moški niso slabi, res pa ostaja pri ženi, če je bolj liberalna nek neizživet del. Od nje pa je odvisno, ali se s tem sprijazni ali išče rešitve za to.
Tudi sama poznam približno to, kar se je dogajalo tebi, morda v precej milejši obliki, pa vendar ženska, ki vloži energijo, da bi zapeljala moža, ta pa ne ve, kako naj to sprejme, dobi nek priokus cenenosti. Kljub svoji svobodomiselnosti menim, da mora moški bolj odločno kazati svoje poželenje, ženske pa bolj diskretno nakazovati. Rečeno z drugimi besedami: meni se meša od poželenja, če moški zelo pohotno pokaže, da bi me… :-)))

Problem samozavesti, je problem vzgoje in raznoraznih tabloidov, ki živijo od idealov in na račun bedakov!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Sprejela sem se tako, kot sem, ker mi je tako dosti lažje in enostavnejše živeti! Ne gledam se in ne telovadim pred ogledlom, temveč skušam iz sebe narediti najboljše, kar je pač možno. Dejstvo pa je, da moških najbrž ne moti toliko kakšen kilogram več ali manj, kakšna gubica več ali manj, kot jih moti “nasplošna zapuščenost” ženske, kar pomeni, da ni več dovolj pozorna na svoj izgled (garderoba, make up) in seveda “duhovna zapuščenost”, kar je veliko težje nazaj na noge postaviti, kot vse ostalo. Dokler pa ženska kljub letom izžareva veselje in radost do življenja, dokler o svojem življenju razmišlja kot o kvaliteti, ki ji je dana in jo mora negovati. Če pa seveda ženska svojo najlepšo polovico življenja “zapravi” za razmišljanje o starosti in njenih posledicah in se pri tem “zapušča” in postane nergava, sitna, nejevoljna, jezna nase in na spremembe v sebi in na sebi … ja ljubi bogec, kdo bi pa s tako žensko rad bil! Največja napaka ženske je v prepustitvi trenutni volji, v tem, da se “zapusti”, če ne more več imeti kontrole nad kilogrami, ker pač pozablja in se ne more sprijazniti s tem, da se kilogrami po ženskem starejšem telesu drugače prerazporedijo in pas ni več tak, kot je bil, “želodčka” postane malo več, etc.etc. In če se s tem ne zna spopasti in si poiskati pomoč, bodisi zdravniško ali pa pomoč pri novi sestavi svojega izgleda … potem ženska res lahko postane silno nadležna zadevica ! Drugače pa je, ko se se vzame v roke, se s psihičnimi in fizičnimi spremembami malce vkup vzame in “sestavi čudovito žensko srednjih ali malo poznejših srednjih let” in taka ženska je lahko naravnost … čudovita ! :-)))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Imaš prav Marija, malodušje ubija!
Tudi pri 50-ih smo še vredne, da kdo zažvižga za nami, še paše nam, ampak moramo narediti za higienski minimum urejenosti in privlačnosti!

…mislim ,je moškim predvsem všeč tista energija, ki jo ženska oddaja…v tisti energiji moški vse prebere,vse se ćuti…nasmeh in dobra volja je dober recept za vse,pa tudi za dober izgled ženske…ne se obremenjevati z leti,kajti vsem čas beži,ne samo nam ženskam…imejte se rade… 🙂

meni osebno (imam 55 let) se zdi ženska mojih let ki da nekaj na sebe čisto v redu.DA NEKAJ NA SEBE tu mislim, da malo pazi kaj uživa, da ne sedi samo pred TV in buli limonade in žre piškote, ampak da gre malo laufat, da pazi na kile, da se tudi sicer ne zanemarja, da redno hodo k zobozdravniku, da si redno umiva zobe, da uživa dosti sveže zelenjave in sadja, da se izogiba sladicam, moki,sladkorju……in še bi lahko našteval.Po drugi strani pa mora imeti partnerja, ki ji pomaga pomit posodo, posesat, (ona pa pegla pa kuha npr., ki jo spoštuje, je ne žali, je ne pušča same doma on pa po šankih prah briše….normalno je, da ste ženske prej zgubane kot moški, ni pa samo po sebi umevno, da imate špeh, okrog pasu šlaufne, debele riti in stegna.Ni nujno. če imate 55 let, da se ne rekreirate, da nimate vedno svežih spodnjih hlačk (nikoli ne veš kje te sreča čaka…;-)

Tanasi 🙂
končno ena moja sovrstnica! :-). Popolnoma se strinjam s teboj. Moram povedat, da skrb za sebe ni samo zaradi videza na zunaj, ampak zaradi osebnega zadovoljstva in dobrega počutja in tudi notranjega miru..al pa nemiru, tistega prijetnega nemiru.. Morda marsikdo ne ve, da se pri teh letih ( jaz 54) dogajajo čuda v naših glavah in telesih. To je obdobje neke spremembe zaradi neravnovesja hormonov (povedano na preprost način) Tako kot hormoni intenzivno delujejo pri ženski ( in tudi pri moških seveda) v puberteti, se v času menopavze privoščijo ravno nasprotno…enostavno izginejo..enim počasneje, enim kasneje…ene imajo zaradi tega velike težave. Pozitivna stran tega obdobja je, da se ženske končno lahko zavemo (vsaj nekatere..ena od teh sem tudi jaz)in imamo absolutno pravico, da naredimo neko črto, si naredimo bilanco in jo poravnamo. Se ve kako. Korajžno, samozavestno,modro, z užitkom. :-))

sory, jaz sem jasno napisal in je razvidno, da sem moški…

Tanasi,
….ups, pa res 🙂 ponovno prebrala. Se opravičujem. Sicer pa moj odgovor ostane nespremenjen.Pomembna je tema. Si pa res želim imeti tu na tem forumu tudi sovrstnice…
pozdrav vsem

Jaz pa vseeno mislim, da bi v zrelih letih bilo treba malo boljs skrbeti zase. Kako se zna folk zapustiti.. ko gledam naokoli, to ni res!

Ok, v mladosti razen prenažiranja ni treba kaj dosti se truditi ampak kasneje je zabave konec in je treba delati – s tem tudi ogromno narediš za psiho, ker sebi in ostalim pokažeš, da nisi nekdo, ki samo racionalizira in išče izgovore (“ah, prava lepota je itak znotraj”). Zmigajmo riti, celulitične in drugačne!!!

takole je to, bejbe… a nam (vam) kaj drugega preostane kot sprijaznenje, ko pa se z leti vse povesi? samozavest pomaga en K, dejstvo biologije je staranje, ko bitje odsluzi svoje, ko ni vec primerno za razplod, nastopi propadanje… zainteresirani naj si preberejo SEBICNI GEN richarda dawkinsa.

New Report

Close