Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo Akcija, da bi posvojitve iz Rusije spet stekle

Akcija, da bi posvojitve iz Rusije spet stekle

Pozdravljeni,

Pari in posamezniki v postopku posvajanja iz Rusije smo od odvetnice v soboto, 11.1.2014, dobili informacijo, da do sklenjenega sporazuma Rusi v Slovenijo ne bodo več dajali otrok. V smislu izvajanja pritiska na Ministrstrstvo, da bi se le premaknili pri sprejemanju tega sporazuma, smo prišli na idejo skupne akcije. Pripravila sem dopis, z idejo, da se podpišemo vsi (ali vsaj čim več) zainteresirani. V prvi fazi bi bil to le seznam ljudi (ime, priimek, naslov, faza,v kateri je s svojim postopkom obtičal).
Potem pa vas seveda prosim, da se pridružite in/ali delite to z vsemi, za katere veste, da so v postopku – in imate seveda njihov kontakt. Tudi vsi tisti, ki otroke že imajo doma, s katerimi sem v kontaktu, se nameravajo pridružiti, tako da če je v vašem krogu znancev tudi kdo tak, mu prosim posredujte poziv. Več nas bo, več je možnosti, da kaj dosežemo.

Torej, če ste za, mi prosim posredujte svoj mejl na [email protected], pa vam pošljem pripravljen dopis za ministrstvo.

Super ideja, upam, da vam uspe!!!

Je kdo mogoče kontaktiral ga. Vodičar, da bi iz prve roke povedala v kateri fazi je sporazum?

Pa še nekaj me zanima – v kateri fazi se je tole ustavilo? npr. nekateri starši so že spoznali otroke, sedaj pa ne morejo na sodišče al kako?

Kako kaže? Je kaj novega?

nova
Uredništvo priporoča

Pri posvojitvah z Rusijo teče vse normalno in do sedaj ni nobenih sprememb s strani ruske vlade.

Je to 100%?? Glede na to, da so se že v novembru odločali ali bodo sploh še dali otroke v Slovenijo.. :S

Gospa Jadranka, žal vas moram popraviti. Posvojitve z Rusijo ne tečejo normalno. Danes sem prejela odgovor odvetnice iz Moskve. V odgovoru je zapisala, da posvojitve s Slovenijo trenutno ne potekajo, ker čakajo na odgovor “glavnega sodišča”. Enak diplomatski odgovor odvetnica daje že od začetka januarja 2014. Žal…

Moskva stoji, Bernaul stoji, Perm stoji.

Gospa Jadranka v kateri regiji pa so možne posvojitve? Kakšni dokumenti so potrebni, kako poteka posvojitev (število obiskov, posrednik, časovni potek) in kolikšen je strošek posvojiteljev poleg stroška potovanja, zdravniških pregledov, prevajanja…?

Res me zanima, ker sem tudi jaz dobila občutek, da je z Rusijo do sporazuma oz. do odločitve sodišč konec. Bom pa zelo vesela, če temu ni tako.

Tudi mene zanima, saj me je strah, da se znajo po sporazumu zadeve še poslabšati, čeprav naše ministrstvo zagotavlja, da bodo posvojitve lažje in cenejše. :S

lažje in cenejše??? kot kaže sporazuma sploh ne bo in s tem niti posvojitev … naše ministrstvo pa, nimam besed, samo predstavljam si lahko kašne pogoje so postavili Rusom in seveda zdaj ne dobijo odgovora z ruske strani; Rusi pač želijo zagotovilo, da otrok ne bo pristal v istospolni družini, v primeru, da pride do ločitve in nove zveze posvojiteljev … ampak naše sedaj ne zanimajo posvojitelji, ki so v postopku in so že čakali na prvi obisk otroka, ali na vse otroke, ki bi še lahko dobili dom ali vse, ki nimajo nobene šanse posvojit v Sloveniji, ker otrok za posvojitev pač ni, neeeeee naše zanimajo enake možnosti tudi za ceno nikakršnih možnosti

včeraj je bil na Preverjeno prispevek o posvojitvah, omenili so tudi Rusijo in nemogoče ruske zahteve, saj od naših zahtevajo agencijo in podobno.. res, groza, kaj si rusi predstavljajo.. :S :S
Matr, tale SLO organi…… obup od obupa.. 🙁 🙁 🙁

Me res zanima iz kje bomo sedaj posvajali?? 🙁

Jadranka Simončič

Re: Akcija, da bi posvojitve iz Rusije spet stekle

06.02.14 08:34

Pri posvojitvah z Rusijo teče vse normalno in do sedaj ni nobenih sprememb s strani ruske vlade.

Se nanašam na zgoraj skopirano trditev. Gospa Jadranka, a ne bi kontaktirala odvetnice Tatjane, ki pravi drugače. Vsaka od nas kontaktira direktno s Tatjano.

Koga zavajate??????????

Naše ministrstvo zagotavlja, da posvojitve z rusijo tečejo nemoteno.. :S

Moskva je zagotovo zaustavljena, druge poti naj bi še delovale.

Koliko je to sigurno? Midva bi rada štartala s papirji, ampak dokler ne bom 100%, da deluje, ne bova šla v to.

Ima kdo kakšno info iz prve roke kako je s statusom posvojitev iz RU? SE kaj premika, teče normalno ali miruje?
Hvala za vsak odgovor, midva se odločava da bi začela s papirji…

Jaz sem zadnjič govorila z ga. Jadranko in mi je zagotovila, da teče nemoteno, razen Moskve. Da je par parov, ki so sedaj v postopku ali pa so že prišli domov z otrokom.

Tudi midva bi štartala s papirji, ampak nočem, dokler vsaj ne dobim kontakt kakšnega para, ki mu je res uspelo sedaj posvojiti..

Samo kratka informacija, v letu 2013 se je več kot deset slovenskih parov premislilo glede posvojitve otroka iz RF po oddaji ustrezne dokumentacije ruski odvetniški družbi.
“Skrajšan postopek” posvojitve iz ruske federacije ne obstoja in se je pač potrebno prilagoditi ruskim uradnikom.

Zakaj pa so si premislili? :S

Posvojitve v Barnaulu normalno tecejo

Kakšno je trenutno stanje, kateri ruski kraji so trenutno tisti kjer je še možna posvojitev?

New Report

Close