Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo 5o urni tečaj za usposabljanje za posvojitev iz Rusjije

5o urni tečaj za usposabljanje za posvojitev iz Rusjije

Pozdravljeni,
smo v postopku posvajanja iz Rusije. Od novembra 2012 je poleg vseh dokumentov treba imet opravljen 50 urni tečaj usposabljanja za posvojitev iz Rusije. To je novost.

Zanima me, ali je že kdo tole opravil, kje in kako najhitreje pridobit teh 50 ur?

Lepo prosim za pomoč, saj imamo skoraj vso dokumentacijo že izbrano.

Hvala za odgovor pa lep pozdrav

Pozdravljena Maša

Tudi midva razmišljava o posvojitvi iz Rusije in prvič slišim za to kar praviš. Žal ti ne znam pomagat.
Bi pa te prosila, če se mi lahko oglasiš na zasebni email, ker bi imela nekaj vprašanj za tebe.
Želim vama vso srečo ter da zadeve stečejo čim prej.
Moj email: [email protected]

Lp, Petra

Ja tako je rusi se vsake tolko spomnijo kaj novega! Sicer naj bi se v teh 50 ur šteli tudi obiski na CSD-ju a je vseeno premalo. CSD-ji baje že iščejo rešitev. Po mojih informacijah se da to preko Deteljice oz. podobnega društva, baje pa da se ena od socialnih delavk iz nekega centra v LJ s poddobnim svetovanjem oz. predavanji ukvarja izven delovnega časa???!!! Morda bi jo bilo pametno poiskati. Tudi mi smo na tej poti.
Če kdo kaj ve naj pove!!!

Socialna delavka lahko opravi tako uspodabljanje para znotraj priprav, ki jih itak mora narediti. Dobre socialne delavke bodo naredile vse, da bodo to izpeljale, druge vas bodo pa na Deteljico posalale. Če vam ne ostane nič drugega kot Deteljica, potem se nam dolgoročno slabo piše … ne bi šla v podrobnosti, a stališča njihovih “voditeljev” do mednarodne posvojitve so nedvoumna. Še pred kratkim je Bevčeva na TV razlagala, kako je verjetno, da bodo starši otrokom očitali, da je bila posvojitev draga oz. neke take silno pretegnjene izjave, pa tudi stališče, da lahko le njihovo društvo temeljito pripravi par potem ko ga 2 leti usposablja … malo prehuda je tale in zaničuje delo tistih socialnih delavk, ki delajo stokovno in prizadevno.
Pa še nekaj je povedala Bevčeva v zvezi z domačili posvojitvami, kar bi bilo najmanj za prijavit pristojnim. Povedala je, da ona deli slovesnke otroke! Ko je kak otrok za posvojitev na kakšnem centru, socialni delavci pokličejo njo in ona zbere kateri par iz njenega društva (btw tam plačujejo članarino cca dve leti!?) bo dobil otroka. To po nobeni logiki ne more biti legalna pot.

Pozdravljene,
jah, na CSD so take in so nekoliko drugačne socialne delavke. Z možem sva ogorčena. Najprej zato, ker nismo vsi enako obravnavani, drugič zato, ker so socialne delavke (NEKATERE) totalno nestrokovne. Na enih centrih so te priprave zastojn, iz drugih centrov pošljejo na priprave Bogvekam ali kot v našem primeru, ni imela pojma o čem sploh govoriva.

Na našem centru žal priprave na posvojitev nimajo in seveda je ženska tudi o tem prvič slišala. Poiskala sva rešitev drugje in tudi našla. razen Deteljice ter Katarine Tomšič in še ene v navezi, izvaja tale program gospa Nataša Banko. Izredno strokovna, profesionalna in prijazna. Dela na CSD Domžale, popoldne pa ima razne terapije, med drugim tudi tele terapije.

Žalostno je, saj mislila sem, da CSD delajo v dobro otrok. Namesto da bi pohiteli, da čimveč otročičkov gre v dobre družine, nas gledajo kot kriminalce. Absolutno se strinjam, da morajo preverjat par. Prav je to, da se ne bi zgodilo, da pride otrok iz dežja pod kap. Ampak da nas j….v glavo (se opravičujem grdim besedam) pa mi ni prav.

Npr. prejšnji teden smo imeli napovedan obisk. Čakala sva dve uri po napovedani uri in nič. Pokličemo na CSD in povprašamo kaj je s tem obiskom, povedo da je ženska bolana. Sprašujem se, a ne bi mogle se nekako organizirat da bi nama kdo sporočil, da ne bi jemala dopusta??? Groza.

No, najpomembneje je, da mislimo pozitivno. Vse se da rešit, sam optimizem in volja je potrebna.

odlično, da ste našli nekoga, ki je izven omenjenega društva …

Maša… se popolnoma strinjam s teboj. Podpišem vse tvoje besede. Očitno nas ima veliko zeloooo podobne izkušnje s CSD-jem in nestrokovnostjo delavk na centru. Da o drugemu ne govorimo… Niso edina… verjami, da imamo tudi drugi pari prav enake probleme in težave.

Priprave na posvojitev otroka, ki jih zahtevajo tuje zakonodaje (napr, ruska) pri posvojitvi, lahko opravite pri klinični psihologinji, ki ima 20-letne izkušnje z delom s posvojitelji in posvojenci, Nataši Banko, ki sicer dela na CSD Domžale, ima pa tudi lastni center, kjer lahko priprave opravite vsi, ki to želite.
Naše izkušnje z njo so super! Zelo priporočam. Zdaj, ko imamo sončka doma, se držimo njenih nasvetov in tudi v praksi vidimo, kako prav je imela na pripravah.
Njeni podatki, ki jih kopiram, so objavljeni tudi v čalnku, ki je tamle zgoraj že posrdovan (O posvojitvah).

Nataša Banko izvaja pripravo na posvojitev v okviru Diagnostično terapevtskega centra (DTC) v Domžalah, Ivana Pengova 18, telefon : 031 754-654; 041 352-245

Pozdravljeni

Vprašanje za tiste, ki imate izkušnje s tečajem pri ge. Nataši Banko:
– so bile oz. bi lahko bile za vas in otroka vsebine obravnavane na tečaju koristne? (berem, da imate nekateri pozitivne izkušnje, kar me veseli)
– kako je potekalo usposabljanje – individualno ali skupinsko ali oboje?
– v kakšnem časovnem obdobju ste absolvirali ta 50-uri tečaj?
– kako je s priznanjem tega tečaja v tujini npr. v Rusiji (ga. Banko ima verjetno ustrezno strokovno izobrazbo, pomisleke imam samo glede tega, da je v Sloveniji za vse zadeve “uradno” pristojen CSD), tega tečaja pa ne potrdi CSD?
– kolikšna je cena usposabljanja?
– še morda kakšna vaša koristna informacija ali napotek…
Odgovore mi lahko pošljete tudi na privat email: [email protected]
Lep dan vsem,
Petra

Odgovori:

– Seveda, izredno koristne. Obdelali smo razvojne ptorebe otroka, kako z njim vzpostaviti stik, kako ko pide v novi dom, kako prinesti notri to, kar otrok v sirotišnici v prvem eltu življenja ni dobil, kako krepiti njegovo samozavest, pogum… kako in kdaj in na kakšen način mu sporočati, da je posvojen………….
– priprave so individualne, oz. za par. To je super.
– pogostnost določite skupaj glede na možnosti para in njene možnosti.
– njeno potrdilo velja, g pa itak neseš na CSD, saj CSD podpiše, da je par opravil priprave (imam v mislih posvojitev iz Ruske Fedracije). Slovenski CSD-ji priznavajo njene priprave in jo poznajo.

Hvala Lašatka za tvoje informacije. Zame so zelo dobrodošle. Me veseli, da CSD prizna njene priprave, čeprav bi mi bilo bolj logično, da bi jih sam CSD opravil. Mislim, da tovrstne priprave ne bi škodile posvojiteljem (seveda pa bi morale ostati prostovoljne) in bi jih preko CSD-ja lahko opravljali povojitelji, ki si tega želijo.
Je možno ga. Natašo Banko kontaktirati preko emaila?
Lp, P.

Petra, mislim, da so priprave tako koristne, da jih je škoda zamuditi. Ko sem vsebino govorila prijateljicam, ki imajo biološke otroke, so celo menile, da je škoda, ker to ni obvezno tudi za biološke starše. Ker teme so res uporabne. Kar nekaj parov poznam, ki smo se zmrdovali češ… zakaj moramo na priprave itd… (vsi posvojitelji iz Ruske Federacije). Ko jih začneš obiskovati, si pa tako navdušen, da si samo hvaležen, da si prišel v stik z Bankovo. Da ti uporabna znanja in če jih upoštevaš in udejanjaš v praksi, ko otroček pride domov, vidiš, kako prav ima in kako koristni so njeni napotki.

Toplo priporočam… poskusita z enim obiskom in ostala boste …. garantiram. 😉

Vse lepo in prav, ampak ga. Nataša se je izredno iznajdla in izkorišča svoje znanje. Žalostno, da je vse povezano z denarjem. Midva sva se mislila udeležit priprav na posvojitev (čeprav nama ni treba, ker imava vlogo v sloveniji), ampak je enostavno predrago in ne bova šla. Lepo nas izkorišča, ne glede na njeno znanje. Mislim, da bi morale biti priprave finančno bolj dostopne, tudi za navadne smrtnike.

Jaz sicer gospe Nataše ne poznam, ampak glede na to, da sem že večkrat slišala, da so priprave pri njej res čudovite, verjamem da je v ozadju seminarja oziroma tečaja ogromno neke priprave in usposabljanja zato se mi zdi prav, da se takšno kvalitetno delo tudi primerno plača. Poleg tega v primerjavi z ostalimi takšnimi in drugačnimi pripravami v ceni prav nič ne odstopa.

to kar ona zaračuna, bi morale delat v sklopu priprav na posvojitev socialne delavke na centrih in tiste ta dobre to celo delajo v okviru priprav, zastonj

Midva hodiva k Nataši Banko na izobraževanje že 2 leto (najprej osnovna priprava, zdaj pa na skupino posvojiteljev) in kar ne moreva nehat, ker sva se toliko naučila. Na začetku se ti morda zdi, da je denar pomemben, zdaj pa ne več. Če bi bilo še 1 x dražje, bi še vedno hodila, ker nama tako koristi in sva se toliko naučila.
Čisto drugače gledava na svet, na otroke in čisto drugače znava delati z njimi. Poleg tega je kadar koli na voljo za kakršno koli vprašanje po e-mailu ali po telefonu, srečanja velikokrat podaljša, po srečanju ali pred njim lahko še kaj vprašava, po toliko času nam daje tudi popuste …
Znanje res pride prav in otroci se odzivajo čisto drugače, pa ne glede na to, ali so domači, od sorodnikov, znancev, posvojeni, v rejništvu … Čisto pri vseh deluje in to res odlično!
Več znanja kot imava, boljše je in bolj sva zadovoljna in srečna! Pa ne samo v odnosu do otrok, ampak tudi med nama.

pozdravljeni.

vsi govorite od ene cene, vendar nikjer ni konkretno napisano koliko znaša.

25 Eur/par/uro.

New Report

Close