Najdi forum

LATINSKA AMERIKA posvojitev

Pozdravljeni!

Z možem pripravljava dokumente za posvojitev otroka in sicer za posvojitev v Sloveniji kot tudi za mednarodno posvojitev. Prišle bi v poštev države Latinske Amerike. Kakor berem na tujih forumih so menda najbolj zadovoljni s hitrimi in doslednimi postopki v Kolumbiji in Mehiki, tam je tudi edino možno posvojiti dojenčka in ne 4+ otrok. V poštev pridejo tudi Chile, Peru, Argentina, kjer imava prijatelje, ki bi nama pomagali na daljavo urediti dokumente.
ALI SE KDO PRIPRAVLJA NA POSVOJITEV IZ OMENJENIH DRŽAV OZ
JE ŽE POSVOJIL? Med seboj bi si lahko pomagali v postopkih..
Hvala!

Lep pozdrav!
Gala

Pozdravljena,
Midva se prav tako odlocava za mednarodno posvojitev in tudi jaz razmisljam o izkljucno latinski Ameriki. Kako dalec pa sta vidva? Lp

Živjo Pika55!

Za Slovensko posvojitev sva ravno oddala vso dokumentacijo. Sedaj sledijo razgovori in mnenje CSD. Za mednarodno posvojitev pa šele pričenjava. Sprva sva poizvedovala kje v Latinski Ameriki so najboljši pogoji in sva ugotovila, da je to Kolumbija, ki ima tudi Haško konvencijo in s tem lažje postopke. Pa še ena redkih držav so, ki dajo v posvojitev majhne dojenčke.
Kako gre pa vama?
LP g

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljene.

Tudi midva razmišljava o posvojitvi iz teh držav. Imate že kakšne bolj konkretne informacije? Kako začeti po našem CSD, na koga se obrniti?

Hvala.

gala zravo,

v kolikor je možno bi te prosila da poveš kakšni so okvirno stroški posvojitve iz Kolumbije.

Hvala

Živijo,

tudi jaz bi prosila za vse informacije, z možem sva vpisana v slovenski register za posvojitev že 6 let in nobenih rezultatov. Vmes sva bila že na tem, da posvojiva iz Ukrajine in potem iz Gane (če koga zanima lahko povem kako poteka in dam kontakt). Na CSD-ju sva že pred 6 leti opravila vsa mnenja,…. in nato zadevo dala malo na stran, saj sva še poskusila z umetno oploditvijo. Letos sva se odločila, da s tem prenehava in vso energijo usmeriva v posvojitev. In zdaj sem tu – z veseljem sem prebrala vaše odgovore, tudi naju zanima Latinska Amerika – prosim za več informacij, tudi glede postopka.

lep dan vsem

tejka

Je kaj novega o teh posvojitvah?
Nama se Rusija čezdalje bolj odmika. 🙁 🙁

Pozdravljeni,

kaj novega o posvojitvah iz Latinske Amerike? Tudi midva se odločava in kakršna koli informacija bi prišla prav (kateri dokumenti so potrebni, okvirno koliko časa traja postopek, seveda tudi cena, čeprav mi je o tem zadnjem izredno neprijetno …).

Najlepša hvala.

Je kaj novega v zvezi s tem? Ste dobili kakšne informacije?

Ali je kdo posvojil iz LA?

v Boliviji dobiš samo +5. Pa saj niso nič manj luštni od dojenčkov.

Pozdravljena,
zanima me ali vama je postopek posvojitve iz LA uspel oziroma bi prosila za kakrsnekoli informacije za mednarodne posvojitve iz Kolumbije, Mehike ali katere druge drzave LA?
Hvala.

Pozdravljena,
zanima me ali vama je postopek posvojitve iz LA uspel oziroma bi prosila za kakrsnekoli informacije za mednarodne posvojitve iz Kolumbije, Mehike ali katere druge drzave LA?
Hvala.

morda ze kaj konkretnega glede vajine posvojitve iz LA?

Tudi naju zanima posvojitev iz Latinske Amerike. Vsaka info dobrodosla. Hvala punce

New Report

Close