Najdi forum

lahko samski posvojijo?

Lahko samski posameznik v Sloveniji posvoji otroka(recimo, da se gre že za malo večjega otroka, brez staršev, s katerim nisi v sorodstveni povezavi)? Obstajajo v Sloveniji tudi takšne posvojitve, morda primer, ko je samski moški posvojil otroka? Kaj pa ženska?

Ker se ni bilo odgovorov, ozivljam temo.
Lahko torej samski posvojijo? Ce ja, kaj je poleg obicajne dokumentacije se potrebno izkazovati?
hvala

Pozdravljena,

v Sloveniji lahko otroka posvoji poročen par ali par, ki živi v izvenzakonski skupnosti. Samska ženska ali moški v Sloveniji ne moreta posvojiti otroka.

Veliko sreče.

nova
Uredništvo priporoča

če jaz to prav razumem, potem nikjer ne piše, da samska oseba ne more posvojiti …

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=729&sid=325

“Posvojitelj je lahko le polnoletna oseba, ki je vsaj osemnajst let starejša od posvojenca. Zakonca lahko samo skupaj posvojita otroka, razen če eden od njiju posvoji otroka svojega zakonca; enako velja za zunajzakonska partnerja. Posvojitelj ne more biti oseba, ki ji je odvzeta roditeljska pravica, ali za katero se utemeljeno domneva, da bi posvojitev izrabila v škodo posvojenca, oseba, ki ne daje jamstva, da bo izvrševala roditeljsko pravico v otrokovo korist, oseba, ki ji je odvzeta poslovna sposobnost, ali ki je tako
duševno prizadeta ali bolna, da utegne spraviti posvojenčevo zdravje in življenje v nevarnost.

Posvojiti se sme samo mladoletna oseba. Za posvojitev mladoletne osebe, ki je starejša kot deset let, je potrebno njeno soglasje. V posvojitev se sme dati samo otroka, katerega starši so neznani ali so že leto dni neznanega bivališča ali če so privolili pred pristojnim organom, da dajo otroka v posvojitev. Privolitev pa ni potrebna, če je bila roditelju odvzeta roditeljska pravica ali če trajno ni sposoben izraziti svoje volje. Pri posvojitvi se v rojstno matično knjigo vpišejo posvojitelji kot posvojenčevi starši, s tem pridobijo vse pravice in dolžnosti, ki izvirajo iz roditeljske pravice.”

Stavek “zakonca lahko samo skupaj posvojita…” razumem tako, da ne more npr. žena posvojiti, mož pa ne. Če eden, potem tudi drugi. Torej samska oseba lahko posvoji. Saj ji tudi naredijo vso dokumentacijo za tujino, kako bi drugače CSD naredil odločbo za tujino, če pa v Slo ne bi šlo skozi …

To seveda NE drži. Samska oseba v Sloveniji lahko posvoji. Ker pa v Sloveniji ni otrok je potrebno iti v mednarodno posvojitev. Posvojitev samske osebe v Sloveniji pravzaprav ni nobena redkost in poteka praktično enako kot posvojitev para.

Spoštovani,

zanima me posvojitev in kam se lahko direktno obrnem?

Sem samska in imam službo, lastno stanovanje in prostor in voljo.
Kako dolgo bi trajal postopek, stroški … čim nižji… če se da in ali je to možno v Ukrajini ali Rusiji?

Hvala in lep pozdrav!

V Rusiji ja, v Ukrajini ne

samska oseba lahko posvoji : http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=729&sid=325&faqid=435

Superca! :))

tudi v RU ne gre več

Zdi se mi, da v Rusiji lahko, vendar ne v Moskvi. Posvajajo tudi iz drugih krajev Rusije.

men je danes zanesljiva oseba povedala, da lahko iz rusije in ukrajine. da pa je iz rusije precej dražje.sprva sem si rekla, da bi iz makedonije, vendar tam po informacijah sodeč stvari stojijo. tako, da sem se odločila za ukrajino.

torej, iz Moskve več ne gre; v MK so dajali samo parom (zdaj vse stoji), Ukrajina je komplicirana (kažejo zelo bolne otroke, denar pobirajo vsi, ne veš kako dolgo boš tam itd.)

Znanka in njin mož iz našega kraja čakata na otroka iz Konga.Podrobnosti ne poznam.Tu piše,da si lahko samski:http://www.vecernji.ba/vijesti/vi-izaberete-bebu-a-ja-vam-je-dostavim-konga-clanak-268810.

Se kaj novega ve o tem, ali lahko posvajajo samski v Rusiji?

samski lahko posvojijo v Rusiji.

Ali se je cena posvojitve iz rusije kaj zamnjšala ? http://www.delo.si/novice/svet/posvojitve-ruskih-otrok-nocem-mu-vec-biti-mati.html

TO VI MISLTE… 🙂

ali se je že kaj spremenilo?

Ja kake bedarije pa govorite tu Seveda da lahko samska oseba posvoji otroka tako doma kot tudi v tujini po novi zakonodaji vladne organizacije dajejo moznost samskim osebam da posvojijo otroke in je tudi veliko primerov kjer samska oseba posvoji otroka V Rusiji dovolijo posvojitev otrok samskim osebam dokler vi lahko dokazujete da imate finance za to da boste lahko skrbeli za otroka in ce je uradno vse vredu torej ce imate pogoje za posvojitev ali ce nimate kakih kazenskih ovadb zoper vas vam bojo omogocali posvojitev Nekdo od vas pravi da neka oseba vam nekaj rekla glejte jaz delam z Rusijo in tudi Nudimo posvojitve tu in vedno se da posvojiti otroka prejsnji mesec je gospod iz Nove Zelandije posvojil otroka iz Rusije kot samski clovek in je dobil otroka tak da dokler ne preverite pravilno nehajte govoriti bedarije

New Report

Close