Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo vzeti mi hočejo hčerkico!!!!!

vzeti mi hočejo hčerkico!!!!!

Lep pozdrav!Na kratko vam bom opisala mojo zgodbo,da boste lažje razumeli zakaj sem v taki stiski.
Stara sem 26 let. Bila oz.sem odvisnica 9 let na heroinu imam partnerja,skupaj sva 8 let,živela sva dokaj urejeno, pri njegovi mami,vedno sva se razlikovala od ostalih odvisnikov že po tem ,da se nisva družila z njimi,nisva se stepala po ulicah in nisva izgubila moralnih vrednot. Ves čas sem tudi delala v gostinstvu. Najina največja napaka je bila,da sva uživala prepovedane droge,partner pa je včasih tudi kaj« zdilal«,da sva imela za sproti,drugih problemov z zakonom ni imel. Ves čas sva se pogovarjala o tem,da je čas da nehava in si ustvariva družino. Lani sem nepričakovano zanosila,ampak takoj vedela,da bom tega otroka obdržala,saj sem si vedno želela nekoč postati mamica. Klub temu nisem mogla takoj prenehati z vsem(zaradi tega se zdaj tudi tepem po glavi),naj povem,da sem bila tudi na metadonu.
Rodila sem z 6 mesec,ampak zdravo punčko,za katero sem takoj,ko sem jo videla vedela,da bom naredila vse in njej tudi posvetila svoj preostali del življenja. Redno sem jo obiskovala v bolnici,ji doma pripravila vse,kar otrok potrebuje,ko pride domov in še več. Najini starši in vsi ostali družinski člani so naju podpirali in se veselili z nama.
Potem pa so naju iz metadonske ambulante prijavili na center za socialno skrbstvo(CSD),in podali sum ogrožanja otroka. Od začetka smo se vse lepo pomenili,ko pa so jim iz metadonske ambulante poslali nekaj najinih izvidov testiranja iz moje nosečnosti,kjer so bili rezultati pozitivni,so takoj zahtevali,da se mojo hčerko da v rejo. S tem se seveda nisva nikakor strinjala,niti najini starši,ki so bili pripravljeni prevzeti odgovornost nase. Dogovorili smo se da se bova od takrat naprej redno 2-krat tedensko testirala na prepovedane droge. In sva se. Imela sem vse teste negativne partner pa je bil vmes enkrat pozitiven.
Hčerka je bila še v porodnišnici,saj je morala tam ostati 3 mesece. CSD sploh ni hotel več komunicirati ne z nama ne z starši,jasno so dali vedet da v poštev pride le reja k tujim ljudem!In takrat se je to tudi skoraj zgodilo,če nas nebi zdravnica iz porodnišnice obvestila,da CSD nekaj muti, in da naj pridemo takoj z odvetniki po hčerko,kajti drugače je ne bomo več videli. V porodnišnico so že prišli s centra skupaj z rejniki,da bi videli mojo punčko,vendar pediatrinja ni hotela dajati podatkov,saj še niso imeli nobene odločbe o tem. Takoj smo šli po otročka,ampak smo še isti dan iz CSD dobil pošto,da moramo naslednji dan do navedene ure vrniti otroka. Potem se je po dolgotrajnem pregovarjanju odvetnice le nekako uspelo dogovoriti,da nama dajo priložnost,in da nas bodo nenapovedano obiskovali na domu. Tako je tudi bilo,od začetka vsak dan,potem pa vedno redkeje. Po dveh mesecih sva imela pregled pri klinični psihologinji,ki mi je povedala,da so do sedaj bili doma sami od socialnih delavk sami plusi. Moram povedat,da se tudi od kar imama otroka doma zopet redno testirava,sva vedno negativna(partner je bil parkrat še pozitiven na travo,sedaj pa tudi te ne kadi več. Pridobila sva bonitete,ki jih je bilo v tem času možno pridobiti na metadonski ambulanti,vsak mesec sva za pol mililitra znižala odmerek metadona in zdravnik je pri nama opazil velik napredek. Partner čaka na sprejem v Ljubljano na DTO,in vsak teden hodi tja na pogovore s svojo psihologinjo,ki tudi ne more razumeti,da klub najinemu trudu in nenehnemu dokazovanju,je socialni še vedno najpomembnejše da nas ločijo in najinega sončka,dajo nekam,kjer nikoli nebi dobil toliko ljubezni,kot je dobi pri nas. Že samo moja ljubezen do nje je neskončna.
Po mesecu dni smo prejeli rezultate klinične psihologinje,ki je mnenja,da je najina motivacija le zunanja,strah pred odvzemom otroka,da sicer zaenkrat lepo skrbiva za deklico,da je v mojem naročju zelo mirna,da je lepo negovana….vse ok. Napisala,je da otroka tudi ne ogrožava v nobenem smislu,da se pa to lahko zgodi,če zopet zapadeva v začaran krog,in da se to pogosto dogaja. To tudi sprejmem,vendar to so le domneve,če….Potem pa je napisala,da se morava najprej očistiti vseh drog,da bova lahko skrbela za deklico v celostnem smislu,in da predlaga da jo ta čas dajo v neko ustanovo ali rejo. Kako to misli vseh drog?Saj se vendar dokazujeva,da sva čista,ali pa je zanjo metadon droga,tako kot za tiste na CSD?? Vsak strokovnjak ve,da je metadon zdravilo,se pravi bi morali tudi tistim ,ki uživajo tablete za živce kar pobrati otroke? Se pravi vsaj četrtini Slovenije,ki je vsaj enkrat v življenju za terapijo prejemala pomirjevala?Ves razgovor pri klinični psihologinji je trajal le 2 uri s tem da sem 1 uro reševala psihološke teste,ki bi jih lahko vsak dan drugače rešila, naprimer, morala sem povedati kaj mi predstavlja neka slika,potem sem prerisala nekaj likov in iz skupine besed morala izbrati besedo ki me najbolje opiše(nap. neprijazen,prisrčen).In to je bilo to. In v vsem tem času je ona lahko presodila če sem primerna mati,in odločila o usodi mojega otročka. Nobenega ne zanima mnenje otrokovega pediatra,fizioterapevta,patronažne sestre in vseh drugih ki imajo o otrokovem psihičnem in fizičnem razvoju povedati vse najboljše,in ki tudi nas podpirajo in nam stojijo ob strani.
Naj povem še nekaj glede motivacije,ki naj bi bila le zunanja. Jaz zase vem,da sem sto procentno motivirana. In da to ni le zunanja motivacija,res je da je trenutno moj največji strah,da bi klub vsemu trudu izgubila hčerko,vendar notranja motivacija je globoko v meni in ne vem kako naj dokažem,da bodo to videli tudi tisti,ki tega nočejo videt.
Nad vse se trudim,da bi hčerki omogočila najboljše življenje,razvoj,vzgojo. Posvečam ji ves svoj čas in to mi je v veselje. Vse kar si želim, je biti mamica,ne glede na vse moje napake ,ki sem jih storila v življenju. Sedaj se trudim. Kaj nismo vsi kdaj delali napake,si zato ne zaslužimo otrok in mirnega življenja? Svojo hčerko imam rada bolj kot vse na svetu,in trudila se bom do konca! Vendar CSD ima trenutno še prevelika pooblastila,o vsem lahko odločajo na podlagi predvidevanj,in vesela bi bila da bi to končno prevzelo sodišče,saj vem da bi imela tam možnost dokazat svojo predanost otroku,in na sodišču velja pravilo,da si nedolžen,dokler ti ne dokažejo krivde. Dragih odvetnikov si ne morem privoščiti.
Prosim,če mi lahko pomagate s svojim mnenjem glede tega,mogoče kakšnim nasvetom,kaj naj naredim in na koga se še lahko obrnem. Ponoči ne morem več spati,ker neprestano razmišljam samo o tem. Zame je to najhujša stvar,največji poseg v življenje moje hčerke,ki bi jo za vedno zaznamoval. Kaj si ne zasluži življenja zraven svoje mamice in atija, če sta le ta sposobna poskrbeti za njo v najboljšem smislu? Še enkrat vas prosim za karkoli,kar bi mi pomagalo,če vas še kaj zanima,kaka podrobnost ali kar koli vam z veseljem napišem,vesela bom čimveč mnenj,nasvetov,izkušenj morda od znancev….

Jau zelo sočustvujem s tebij, res te oiskušam tudi razumeti. Verjame, da se zelo trudiš, pa vendar….zakaj metadon. Nikoli nisem bila zasvojena z drogo, zato ne razumem. je to res potrebni, res ne gre brez?
Sem kadilka in vem kaj je zasvojenost, če bi mi zato želeli vzeti otroka, bi takoj prenehala! Takoj!
Metadon je morda res zdravilo, JE PA TUDI MAMILO.
Narediti VSE je tudi to, da si rečeš: nimam več potrebe po metadonu. Jaz verjamem, da boš ti to zmogla. Zagotovo!
Nisem pa sigurna za partnerja, saj večkrat ponoviš, da je včsih bil pozitiven.
Je pa dovolj, če zmoreš ti in prepričaš še njega. Zakaj pa ne dovolijo, da bi dedek in babica aktivno sodelovala pri negi in vzgoji otroka (tudi kot rejnika, saj je to zaenkrat možno), dokler vidva ne bosta 100%?
Rejniki-sorodniki zaenkrat ne potrebujejo dovoljenja za izvajanje rejniške dejavnosti, torej je lahko tudi tako.

Res je,dam ti prav !Ampak glede metadona je pa tako,da ga ne smeš kar prekiniti,ker lahko s tem zelo ogroziš zdravje.Delam pa na tem,da nižam pod zdravniškim nadzorom,in nisem več tako daleč od nule,in koooomaj čakam tisti dan,ko bom lahko rekla,da sem pa res čist clen!!!

Partner je pa od začetka res imel par kiksov,ki jih seveda nikakor ne podpiram(so mi velik živcev požrli),ampak zadnjih 6 mesecev je tud on čist brez in čaka na sprejem na detoksikacijo,kjer ga bodo najprej spustil iz metadona,pol ti pa še v glavi porihtajo zadeve….in če kdaj—-zdaj verjamem da mu bo uspelo,ker drugače bi ga pa nagnala in tega se tud zaveda.

Nekako nikoli niso hoteli niti slišat kaj o rejništvu,oz.skrbi iz strani starih staršev,kao da sva midva tista,ki morava poskrbet za svojega otroka(se strinjam),po drugi strani niso prepričani,če sva dovolj sposobna….potem pa je tukaj še njihov dvom glede babic,če bi bile dovolj kritične do naju,če bi spet kam zabredla in bi znale postavit pravo mejo….čeprav so jasno povedale,da naju blizu nebi več spustile,če bi se ponovilo….

nova
Uredništvo priporoča

AKCIJA -Matic Munc! Lahko ga pokličete vsak dan od 9:00 dalje na 040 823 829.

kdo je Matic Munc

lidijam, očitno se ne zavedaš kaj je heroin. Enkrat ga poskusiš in si že odvisen. Primerjati heroin s cigaretami je nesmiselno, ni niti podobno temu. Pravijo da ko enkrat poskusiš heroin, nočeš živet več “običajnega” življenja. Zato se mi zdi rahlo pokroviteljsko spraševati “zakaj metadon”, ker se mi zdi VELIK uspeh, da sta starša te deklice odstopila od heroina in šla na metadon. Počasi. Heroin je droga vseh drog. Jaz nimam osebnih izkušenj z drogami, pa vendar te prosim, da se drugič pozanimaš o tem 🙂

kdo je Matic Munc?
‘[/quote]

Matic Munc je psiholog zaposlen oz. je vsaj bil na CSD. Zakaj on, pa ne vem povedat. Pa že kaj ve o tem.

Tisto s cigareti pa po moje ni bilo mišljeno kot enačenje s heroinom, ampak zgolj to, da človek ve, kaj se pravi bit odvisen. To, da si od heroina odvisen po prvem šutu, ni res, je pa res, da je ena najbolj hitro zasvojlvih drog.

Sem mnenja, da imajo starši v naši državi preveč pravic, sem pa tudi mnenja, da ti morjo dat šanso. Če se izkaže. da ti ne uspeva in da dejansko ogrožaš otroka, je pa prav, da ga vzamejo. Je pa tudi strokovnjakom težko prevzemat odgovornost za tako težke odločitve. Psihologinja očitno ni bila ziher, pa je presodila, da bo manjša škoda, če gre otrok drugam. Ampak saj menda ni edina, na podlagi katere mnenja se odločajo. Centri navadno niso tako hitri.

Kaj pa brezplačna pravna pomoč? Sicer nimam pojma, kako funkcionira in komu pripada, samo na pamet mi je padlo…

Matic Munc je psiholog z bogatimi izkušnjami s centri in tudi kar dober poznavalec rejništva…ima pa s.p. Akcija.
Je hraber in je zaradi slabega dela že kazensko ovadil socialne delavke, ki so sicer nedotakljive in predvsem NEDOSEGLJIVE!
rejništvo je nevarna zadeva, ker potem otroka skoraj ni mogoče dobiti iz njega…sicer je pa vse odvisno od centra in tam trenutno zaposlenih…privatiziranje javne službe pač, ker stem ni dodelan in so pravne podlage nedorečene in nejasne…in seveda še ni pozitivne prakse – rejništvo je še vedno v času poštnih kočij in lesenih žlic (in z njim so tam tudi vsi, ki ga ‘upravljajo’)
obrnite se tudi na Združenje MOČ – http://www.moc.si ali [email protected]

Erika, nikjer nisem primerjala heroin z cigaretami, temveč odvisnost z odvisnostjo. Res je, da ne poznam heroinske odvisnosti, vi pa tudi ne. Sem se pozanimala, kakor ste mi svetovali. Od enkratnega konzumiranja NIKOLI nisi odvisen. Tako da bi se obe morali malo poučit v tej smeri, če bi želeli o tem diskutirati, vendar to ni bil moj namen.
Verjamem, da je težko, vendar z veliko volje se mamica lahko odpove tej odvisnosti…TUDI OD METADONA, za katerega še vedno trdim, da je tudi droga.
Pa se res zopet nisem nič pozanimala, to je samo moje mnenje.

Mamica022,

želim ti vse dobro.

Predvsem pa nehaj že z drogo in njenimi nadomestki.!!!!!
A ti ni dovolj?
Otrok, katerega mamica med nosečnostjo uživa droge, je odvisnik, ko pride nasvet. Mogoče ne veste za ‘krize’, ki jih imajo novorjeni otročki odvisnic in kako to zgleda v realnosti?
Naj si gre v porodnišnico pogledat!!!

Sem žalostna res. Malo se zamisli in se spravi k sebi razumeš!?
Tebe bi bilo potrebno pošteno stresti, da se ozaveš, kaj delaš.
Šele po tem boš znala narediti prav in boš tudi otroka lahko imela kot se spodobi!

lp,k

In vprašaj se, mamica, kako zelo imaš rada otroka, če imaš še bolj rada sestavine, ki ti škodujejo, pa posredno otroku tudi.
Naj bo raje otrok na prvem mestu!

“Od enkratnega konzumiranja NIKOLI nisi odvisen.” in “vendar z veliko volje se mamica lahko odpove tej odvisnosti…TUDI OD METADONA, za katerega še vedno trdim, da je tudi droga. “

Človek se lahko začne zares zdraviti šele ko prizna sam sebi, da je tudi čez 5 (pet) let po heroinu in tudi po metadonu, čist od vsega, da JE ODVISNIK. Ne bivši odvisnik. Da je odvisnik, tudi če ni v stiku z drogami, če je ni videl, povohal, če se mu ni približala družba takih oseb tudi 10 let, dejstvo je dejstvo. Pejte si pogledat na kak forum odvisnikov. Kaj se hecamo? 9 let ste bila na heroinu, prodajte to zgodbo kakem drugem “bivšem” odvisniku, ki je bil nekaj let v instituciji brez kakršnegakoli metadona, in se je počutil zdrav in sposoben temu upreti. In je potem bil še leta in leta čist in je še vedno. Kdo je zares ozdravljen, vedno pove, da je odvisnik. Gospa mamica, dokler si to ne priznate še posebej po tako hudi drogi, kje te že marsikaj spomni na šut.. in dokler res niste 110% čista in vi in partner, ne pomaga še tako močna motivacija, to je moje mnenje. Vprašajte pa ozdravljene odvisnike. Vam bodo povedali še bolj realno. Na napačnem forumu sprašujete, se sprašujem ali za nalašč, ker večina ljudi tukaj ne ve o čemu se pogovarjate. Zakaj ne vprašate kakšno mamico bivšo odvisnico na pravem forumu? Pa ne eno, ki se droge ni dotaknila le eno leto. Ampak pravo zdravo ozdravljeno mamico. Brez metadona dolgo čisto. Ne bo vam rekla to, kar bi vi želela slišati.

Golaž jaz ne vem ali ste vi na teh forumih zgolj zato, da provocirate in kažete na ljudi s prstom??? Ali se potem, ko nekoga ‘tlačite dol’ počutite bolje??? Zakaj vsakega ki poprosi za pomoč na takšen ali drugačen način napadete??? Enako ste storili že večkrat, tudi takrat ko je mamica022 spraševala kaj naj stori, ker je noseča in otroka ne more obdržati…četudi niste napadli direktno nje, ste pa negativnost stresali nad drugimi komentarji. Prosim umirite se! Saj poznate pregovor; “Ko nimaš za povedati kaj pametnega ali kaj prijaznega, raje molči!”

Pa lepo Vas pozdravljam!

popravek: mamica022 sprašuje tokrat, takrat je deklica_sama.
Se opravičujem!

Najprej, se strinjam kar je napisano pod “negativci…”.

Sedaj pa k resnejšim zadevam. Sama delam ravno na področju sociale, zasvojenosti, brezdomstva, tako da zelo dobro vem o čem govorite vsi skupaj. Najprej bi popravila zmotno mnenje, ki ga laična (na žalost tudi nekateri t.i. strokovnjaki) javnost širi brez meni znanega razloga. Metadon nikakor in pod nobenim pogojem ni mamilo! Če zaobidemo dejstvo, da je WHO (svetovna zdravstvena organizacija) že zdavnaj uvrstila Metadon na seznam zdravil, naj vam omenim, da niso samo odvisniki tisti, ki se zdravijo z Metadonom. Zaužiti ga morajo tudi nekateri kronični bolniki in bolniki z neznosnimi bolečinami; rakasti bolniki, bolniki z diagnozami kjer se stanje ne more drastično izboljšati, lahko pa človeku pomagamo, da vsaj živi brez konstatnih bolečin. Sama beseda “odvisnik” pri ljudeh sproža tako negativen odziv, da na žalost ni prostora za sočutje in empatijo. Ogromna žalost in znak predsodkov.
Mamica022 ne morem verjeti kaj vse se vam dogaja. Prav rada bi izvedela kateri Center to počne in prakticira, saj je popolnoma izven vseh pravil in protokolov- seveda če ste navedla točne podatke. Vedno sem verjela, da je med.over.net nekaj posebnega, da sodelujejo drugačni ljudje, ljudje ki se sicer ne najdejo na drugih forumih, kjer se večinoma obsoja ljudi, preprosto zato, ker niso naši kloni in živijo drugačno življenje od našega. Pa žal ugotavljam, da ni prav vedno tako. Obsojati je ja najlažje. Bodite pogumni in raje pomagajte, svetujte. Svoje predsodke pa pustite ob strani. Ali avs vedenje, da nekomu lahko pomagate in posledično spremenite življenje na bolje, prav nič ‘ne zadane’??? To naj bo vaša ‘droga’!!! Skratka vsak stavek me je posebaj zabolel, ko sem brala neumnosti v smislu; “Če bi imela rada tega otroka, bi se kar ‘na suho’ očistila!” Nismo vsi enako močni in pogumni. Tudi meni se zdi, da če bi bila odvisna od nečesa, bi za voljo otroka, kar naenkrat odvisnot opustila. Vendar v realnem svetu, stvari pač niso tako enostavne. Nisem še bila v takšni situaciji, zato lahko zgolj sklepam in natolcujem. Sploh pa to sklepam trezna in neodvisna (razen manjše odvisnoti od črne čokolade…). Takrat na stvari gledamo drugače. Čisto drugače. Miti in laži o Metadonu in Heroinu je bila moja diplomska naloga, tako da vam lahko zagotovim, da večina stvari, ki kroži okoli, so antipropaganda in predsodki. Glede rojenih odvisnikov. Priznani doktor z ameriške univerze je pred leti delal raziskavo in preprosto ugotovil, da so otroci, ki se rodijo odvisnikom od prepovedanih drog in alkoholikom v 43,7% nagnjeni k temu, da če pridejo v stik z omenjenimi substancami, bodo tudi sami razvili odvisnost, vendar ne kar takoj, po kozarčku piva ali enem pokajenem zvitku. Določeni pogoji morajo biti izppolnjeni. Odvisnost staršev mora biti dolgoletna, tudi sami morajo biti otroci odvisnikov, pomembno je stanje med samim spočetjem….skratka veliko predpogojev mora biti, da otrok pridobi t.i. gen spomina na odvisnost. Menda se potem ko se tak otrok napije nekajkrat ali nekajkrat zaužije denimo Heroin, spomni kako fino je biti zadet/pijan/okajen. Naj takoj pripomnim, da sem to napisala na zelo preprost način, ravno v upanju, da bi čimveč bralcev in bralk dojelo o čem je govora. Skratka, če je mamica022 devet let odvisnica, ki sedaj aktivno dela na tem, da se očisti/detoksicira (na njej najbolj odgovarjajoč način) to nikakor ne pomeni, da bo njena hčerkica v mladosti (ali kasneje) zato sigurno tudi sama postala odvisnica. V večini primerov je še vedno tako, da večina takih otrok razvije sovraštvo do teh substanc, saj so na lastnem primeru videli, kaj to naredi družini in njenim članom.
Mamica022 v popolnosti se strinjam z nasvetom ene od bralk, ki ti je svetovala, da naveži stik z G.Muncom. Največja težava odvisnikov, po moje, je ravno neaktivnost. G.Munca pokliči ali mu piši še danes, nikar ne odlašaj na jutri. Vse navedbe, ki si jih naštela že mejijo na kar nekaj kršenj pravic in celo nestrokovnost. On je oseba, ki pomoč drugim ne jemlje kot delo od 8h-16h, ampak vse skupaj vidi, kot svoje poslanstvo, skoraj dolžnost. To da je velik poznavalec in strokovno dobro podkovan, je seveda samo še plus. Popolna odsotnost predsodkov in obsojanja ljudi s takimi in drugačnimi težavami, pa mu omogoča da svoje delo opravlja zelo dobro.

Jaz te podpiram in nikakor ne mislim, da je prava mati samo Cankarjeva mučenica. Včasih je pač bolečina ali strah pred bolečino, večji od ljubezni. Pa to nikakor in pod nobenim pogojem ne pomeni, da svojega otroka ne ljubimo dovolj. Sploh pa, kdo ima merilec, ki izmeri ljubezen in predanost??? Pa še, saj veste; tisti brez greha, naj vrže prvi kamen…
Oglasi še kaj in sporoči, kako poteka tvoja borba. To bo namreč, verjetno največja borba tvojega življenja. Bojuješ se namreč proti lastni in partnerjevi odvisnosti, bojuješ se z mlini na veter raznih ustanov, ki niti slučajno ne gledajo vedno v dobro otroka, bojuješ se obdržati družinico na kupu, bojuješ se proti javnsoti, ki je žal še vedno polna predsodkov…biješ res težak boj. In veliko nas je, kot si lahko videla tudi na forumu, ki ti kljub vsemu stojimo ob strani. Zapomni si: Odvzem otroka in oddaja v rejništvo ni ‘kr neki’ in se ne da izpeljati kar čez noč. Saj ne govorimo o paketu riža.
Vsem na forumu, pa polagam na srce, da se na krike na pomoč odzovete z več pjetete, saj nikdar ne veste, kdo je na drugi strani…lahko je nekdo popolnoma obupan in ga že en sam grd komentar ali kritika, lahko pošlje čez rob. Seveda vsi tisti, ki pa se zavedate svoje odgovornosti, kadar svetujete, pa to tako ali tako počnete zelo dobro in kar tako naprej.

Golaž…Enkrat zagovarjate tezo, da pravi (o)zdravljeni odvisnik se prepozna že po temu, kako se označi, oziroma imenuje— češ pravi, bo rekel zase “Enkrat odvisnik-vedno odvisnik!” in bo priznal, da se nikdar ne bo ozdravil in že v naslednji sapi svetujete; Ampak pravo zdravo ozdravljeno mamico. Res zgražanja vredno. Ali res ne najdete na tipkovnici črk za spodbudne besede? Je to res tako zelo težko? Poznam kar nekaj ozdravljenih odvisnikov, ki abstinirajo že desetletje in več, pa niti eden zase ne reče, da je odvisnik in bo to celo življenje. V drugačnem kontekstu, sigurno priznajo da je borba težka in traja iz dneva v dan, nikakor pa se ne predstavijo, “Živjo, jaz sem Peter- doživljenski odvisnik!” Veliko raje in s tem se popolnoma strinjam, se predstavijo kot abstinenti in tako vlijejo voljo tistim, ki tega še niso dosegli. Če bi jim že v štartu govorili, da bodo večno odvisni, bi jih veliko manj zmoglo moči za odločitev. Ne vem, žalosti me, ker ste tako nastrojeno nastopili proti ženski, ki ni od nas želela drugega, kot podporo, da je na pravi poti in naj nikar ne podleže pritisku.

Opravičilo za dolg tekst. Sploh pa, le tisti ki jim ni vseeno ga bodo brali…njihovo mnenje pa zame šteje. Za tipkarske napake, prav tako opravičilo…sem precej vznemirjena.

Lepo, lepo vse pozdravljam, mamica022 pa glavo gor in ne obupaj. Če potrebuješ še kak nasvet, se pa oglasi. Veliko nas je takih, ki nam ni vseeno in ki verjamemo, da boš uspela. In kontaktiraj G.Munca!!!!

Lep pozdrav, svetovalka72 Ne moremo biti individualno srečni, v kolektivni nesreči.

@ mamica022 – ti si izberi enega hudega hudega odvetnika, pejdi tja, predstavi zadevo, in mu potem reči, če lahko zaprosiš za brezplačno pravno pomoč. Če ti bo odobril, greš z vlogo na sodišče in napišeš odvetniško pisarno. Gre za tvojega otroka, tukaj se ne šparat.
V Sloveniji se dogaja vse živo, ker folk ne pozna svojih pravic. Ne si dopustit, da te CSD tkole drka v glavo, res ne. V nobenem primeru ti ne morejo vzet otroka. Če jih ne odvzamejo tistim, ki svoje otroke RES maltretirajo, prosim te, kako ga bodo tebi. Ampak oni tako ne razmišljajo, zato moraš imet svojega odvetnika, da ti bo razložil zadeve. Izberi ZELO ZELO DOBREGA.

metadon je mamilo samo v milejši različici. Ne razumem pa mamice 022. Oprostite ampak mislim da odvisneži nikoli ne bi smeli imeti otrok. Ali se je sploh zavedala koliko škode bi lahko naredila temu otroku, ki ga ima tako pravi zelo rada. To zame ni nikakršna ljubezen. No sem kritična oseba ampak meni so vsi odvisneži sami luzerji ki jih družba ne potrebuje.

Draga g. svetovalka72,

z zanimanjem sem prebrala vaš prispevek,

lahko, da ste doštudirali na tem področju, pa vseeno… samo dejstvo, da imate diplomsko nalogo o dotični temi, še ne pomeni, da imate popolnoma prav….mnenja se že leta in leta krešejo, pa ni nekega enotnega pogleda na zadevo. In tudi prav je, da je tako.
Resnici pa sta VEDNO dve…

Primerjava: jemanje metadona odvisnikov (ki JE NADOMESTEK za drogo ) in jemanje metadona pri kroničnih bolnikih z bolečinami je nesprejemljiva!!!! Ja, veliko ljudi si je samo krivih, da so kronično bolni, veliko pa tudi ne (če upoštevamo dedene , avtoimune bolezni….). Odločitev posameznika, da se bo drogiral oz. vsaj poskusil drogo pa je največkrat prostovoljna. In večina se jih dobro zaveda, v kaj se podajajo, ker je osveščenost že precej velika, imamo raznorazne organizacije, internet, šole…..Pri 17- letih pa je mladostnik že toliko zrel, da dobro ve, kaj je droga. In ja, imamo različno voljo, eni podležejo skušnjavam, eni se borijo….

Prav dobro pa tudi ločim, kaj je pomoč in kaj potuha. Slednje pa mamica022 sploh ne potrebuje (v smislu, kako ravnajo z njo….s tem se bo ubadala kasneje. Če pa vam je iz zapisanega jasno, da se ji dogaja krivica in kršitve, imate vse vzvode, da ukrepate. Še posebej, ker ste iz stroke.)

Nimam nobenih predsodkov, poznam nekaj ljudi, ki so se uspeli rešiti tega zla. Poznam pa recimo tudi kakšnega , ki je na metadonu že več kot dvajset let!!!! Niti dneva delovne dobe, za “zadevat” itak pridobi na legalen način….in verjetno vam ni niti tuje to, kar se ponekod dogaja….kolikor vem, naj bi jemalci metadona dnevno prihajali po dozo….ampak temu ni vedno tako….in se zgodi, da ker je zdravnik recimo na dopustu, dobi dozo za vnaprej….in se to celo preprodaja in podobno….Pač sistem je tak, da to “dopušča”. In to bi bilo potrebno spremeniti.
Nisem za to, da se odvisnikom ne bi pomagalo, vendar na drug način. Nek določen čas je jemanje matadona lahko koristen – v smislu čiščenja- vendar spet nek določen omejen čas. Ne pa v nedogled. Spodbujati bi morali tudi komune, v večjo vključenost odvisnikov v vsakdanje življenje.
Najbrž ni nikjer zbranih podatkov (procentualno) koliko uživalcev imamo, koliko časa jemljejo metadon, koliko se jih uspešno rehabilitira, koliko je povratnikov. Tu vidim veliko možnosti za pomoč….ne pa, da dobijo svojo dozo, da jih imajo pod kontrolo, da ne kradejo, vlamljajo in podobno.
Razumevanje in pomoč za težave da….potuha ne. Enostavno.

Mamica022 kaže veliko voljo, da bi si uredila življenje in bi njen otrok rasel v ljubeči družini. Upam, da je sedaj naredila korak naprej in prišla do oseb, ki bi ji lahko pomagale v tej žalostni zgodbi.
Ne vem, če obstaja možnost, da bi skupaj s hčerko odšla v komuno, glede na to, da je napisala, da je pri koncu jemanja metadona. Kolikor vem, so to majhne skupnosti, zdrave razmere za bivanje in s tem ne bi naredila nobene škode svojemu otroku. Bi se navadila na red, odgovornost, delo, deležna bi bila vse moralne in druge podpore…Držim pesti in želim ji, da bi se izvlekla iz tega sr***a in da bo ljubeča mamica svoji punčki.

Metadon je zastonj droga za odvisnike in je sama potuha tistim,ki jim ni treba razmišljati ,kako bi z drogiranjem prenehali popolnoma.
Žal mi je ,ampak zdaj lahko udarite po meni….Tako pač je.Na metadonu si lahko tudi 15 let ,pa ni učinka.Telo se očisti z fizičnimi napori ,delom redno rekreacijo in pomočjo svetovalca,ki se je očitil droge na takšen način…nikakor pa ne zdravnikov,ki po liniji najmanjšega odpora predpisujejo narkomanom recepte za metadon,antidepresive….ki so voda na mlin odvisnikom,da to zlorabljajo.To je isto,kot če bi pijancu namesto šnopca dajali mošt za zdravilo.

Če ti je res kaj do otroka si na netu poišči takšno pomoč in se popolnoma očisti vsega.Ali boš raje še v nedogled z vozičkom hodila pred ZD po metadon.

Vam povem iz izkušenj,sicer ne osebnih,da je pri odvisnikih potrebna trda roka , neomajno vztrajanje in da se mu pove vse brez olepšav naravnost v obraz.

Veliko sreče!

Takoj, ko se sociala vplete v zadevo je vsega konec. Na začetku ti govorijo kako želijo pomagati, ampak seveda ta pomoč prihaja v obliki odvzema otroka in vtikanja le tega v rejniško družino. Vse to v korist otroka, vsaj oni pravijo da je.
Kar se samih drog tice… p mojih izkusnjah socialni delavci obtozijo tudi cloveka, ki jih nikoli ni konsumiral, da jih. Enako je z alkoholom. Ni vazno, da clovek se za novo leto pije sok in nasploh nikoli ni pil, oni si bodo izmislili sum alkoholizma, pozneje bodo sicer ker ne bo dokazov rekli da je bil eutemeljen ampak na sodiscu bodo pa vsekakor omenili da je bil sum.
Treba je tudi reci, da ce si slucajno brez zaposlitve ti bodo tako socialni delavci kot sodisce tezili da si jo moras najti, navkljub temu da je iskalcev zaposlitve le malce manj kot 100 000, delovnih mest pa precej pod 1000.
Če rečeš, da bos odpri sp, pa tocno ves kaj in kako delati in veš da bi ti tudi uspelo etc, te bodo pa spraševali zakaj nebi raje delal kaj z ročicami (dobeseden izraz), to bo seveda rekla sodnica, ki vsak dan gara z ročicami.
V nadaljevanju je treba tudi vedeti, da bo sodnica takoj na strani csdja ker oni so tako imenovani strokovni delavci, ki imajo vedno prav. Njihovih izjav nihče ne preverja. Obiski na domu so pa tako ali tako le farsa. Po zakonu imaš pravico, da te ni doma in da jim ne odpreš vrat ampak seveda bodo po takem dejanju oni rekli, da ne sodeluješ z njimi. Isto bodo pa izjavili tudi, če jim vedno odpres vrata. Tudi če je stanovanje primerno, bodo oni v poročilu napisali kup izmišljotin, samo da bi služilo njihovemu namenu.
Otroci lahko vsakic govorijo da hočejo domov pa jih ne bodo poslušali. Tega v njihovem poročilu ne bo, ker bi jim pač škodovalo.
V glavnem, pri csdju je vedno nekaj, če nimaš stanovanja ravno novega potem moraš urediti stanovanje pa bo v redu. Ko urediš stanovanje bodo pa našli vedno nove stvari, ki naj ne bi bile v redu.
Najboljše pa je, ko te sodišče pošlje k psihologu da bi pridobil psihološko oceno, potem se pa pisarna tega psihologa nahaja zraven pisarne socialne delavke. In seveda je poročilo negativno in več kot očitno prepisano od nekod. Kar naenkrat si antisocialni deviant z povsem izkrivljenim pogledom na svet. Da ne omenjamo da bo napisal tudi, da si čustveno otopel in labilen, ne glede na to, da vsak večer 5 let pretakaš solze ker nisi preživel niti minutke z otroki.
Pa seveda, če slučajno imaš mentalno podporo enega starša potem bodo rekli, da imaš že cel čas protekcijo. To da se preživljaš na svoj račun od sedemnajstega leta ne šteje.

Seveda se CSD ne bo vtikal v družine kjer so starši alkoholiki, kjer je otrok vsaj enkrat na dan pretepen, otroka, ki sam uide od doma kjer so ga starši imeli zaklenjenega vsaj 10 let in ni obiskoval niti osnovne šole pa seveda peljejo domov. Seveda, kdo pa bi hotel imeti v reji otroka z težavami, ali pa ga posvojiti (mogoče kdo ja, ampak če ste med njimi potem ste izjema) in sociala se tega zaveda, zato pa pobirajo otroke iz sicer finančno šibkejših družin (bohnedaj da bi imel 2500 evrov za Matoza kolikršna je cena da bi ta velecenjeni odvetnik sploh pogledal papir, da o nadaljnih stroških ne govorimo… seveda bo vrli gospod zastopal razne župane zastonj kajti tisti, ki imajo denar si zaslužijo brezplačno zastopanje, da ne omenjamo cenejših kosil ker si “reveži” plačila res ne morejo privoščiti… potem pač nebi bilo za počitnice v hotelih z petimi zvezdicami in Dubaja).

Moj nasvet tebi, draga mamica022 je, da si takoj poiščeš odvetnika v kolikor si ga že nisi, in to čimboljšega. V kolikor si ga ne moreš privoščiti lahko zahtevaš socialnega ampak ob tem se vseeno zavedaj, da če primer izgubiš, da ga boš dolžna plačati iz lastnega žepa. Če prideš na sodišče pokliči kot priče vse, ki lahko dajo dobro besedo zate še posebno, če so to ranatnaž sestre in podobno. Čeprav je tvoja hčerkica še majhna ti svetujem da se oba z partnerjem začneta udeleževati šole za starše, redno. Ne na šoli ampak v kakšnem centru, ponavadi razni mladinski centri to vodijo. Seveda si pridobi potrdilo, da sta ga obiskovala. Pojdi v knjižnico in preberi vsako knjigo o vzgoji otrok, ki jo najdeš. Zapiši si vse naslove in avtorje. Vse takšne stvari ti lahko pomagajo.
Glede na to, da si imela opravka z drogami ti predlagam, v kolikor še nisi šla, da greš v kak center kjer se z tem ukvarjajo tudi če si sedaj čista. To pa zato, da boš imela tudi z te strani nekaj podpore.
Partnerja pošteno zagrabi za ovratnik, da se ne bo še enkrat prekršil. V kolikor pa bi se… jah no, potem se boš pa verjetno mogla odločiti kdo ti pomeni več, ali hčer ali parner ker otroci in droge pač ne gredo skupaj.
V preteklosti si delala napake in neumnosti, ampak kdo jih pa ni, takšnih in drugačnih? Zato pa je mladost, da delamo napake. Važno je, da se iz njih nekaj naučimo in da jih več ne ponavljamo. Najboljše zate in za hčero bo, da ne boš ždela v samoobtoževanju za stvari, ki si jih naredila ampak da boš gledala naprej in naredila vse kar lahko, da jih ne boš ponavljala.
Pa seveda pozanimaj se o zakonih in vsem kar bi lahko bilo na tvoji strani ali proti tebi, informacije so zelo važne. Ne zaupaj delavkam, ki se smehljajo in poskušajo upsavati tvojo čuječnost.

Predvsem pa se psihično pripravi na zelo dolg in utrujajoč boj, ki lahko traja več let. Ostani močna in se jim ne daj! Zavedaj se, da te bodo gnali do roba in naprej, v psihične razmere kjer bi vsak lahko postal alkoholik ali se zgubil v drogah, še posebno kdor se je s tem bavil prej. To bo njihov namen, uničiti tebe in partnerja, vidva pa se ne dajta! Podpirajta drug drugega in se borita ker največji zaklad, ki ga premoreta je vajina hčerka.

Želim ti veliko sreče in upam, da tvoja zgodba v nadaljevanju ne bo tako žalostna kot moja…ki pa tudi e ni končana.

New Report

Close