Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo Ciljna oddaja otroka v posvojitev

Ciljna oddaja otroka v posvojitev

Ne zamerite zelo teoretičnemu vprašanju. Recimo, da sestra ali brat ne more s partnerjem/partnerico imeti otroka. Posvojitve v Sloveniji so tako rekoč “mission impossible”. Imava recimo že dva otroka, tretji je na poti. Ali je pri nas možen postopek, ko bi bratu/sestri “podarila” otroka (takojšnja oddaja-posvojitev), da bi odraščal kot njun? Še enkrat se opravičujem naivnemu in resnično hipotetičnemu vprašanju… Pa da ne bo slučajno prišlo do prerekanja in moraliziranja! 🙂 Zanima me samo pravno in praktično dejstvo…

Ni možno.

Hvala za kratek in jedrnat odgovor, danaja005 😉

nova
Uredništvo priporoča

Morda bi kdo navedel šekakšen argument za takšno slovensko ureditev.
Vemo, da je v tujini to mogoče, in ker se zdaj v zvezi z istospolnimi zgledujemo po tujini in iščemo prakso (že zdaj kakšen otrok odrašča pri teti ali stricu..in to je tudi vedno bilo), bi morebiti po ‘isti poti’ urejali tudi tovrstne posvojitve.

Zasledil sem, da lahko samske osebe posvojijo otroka. Če to drži, to ne bi smel biti problem. To pa pomeni da drugi starš, v Vidinem primeru istega spola, uradno ne bi imel status starša.

Če vse navedeno drži, se mi poraja še eno popolnoma hipotetično vprašanje. Recimo, da bi sta Jože in Metka biološka starša nekemu otroku, nista pa partnerja in namensko data otroka v posvojitev Petru. To pomeni, da je Peter uradni oče. Kasneje se Jože registrira v istospolno skupnost s Petrom in uradno ni otrokov starš. Res samo hipotetično vprašanje, ampak res se sprašujem, kaj bi ta primer pomenil za biološkega očeta, torej Jožeta.

New Report

Close