Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo Ali ti plačajo prispevke, če vzameš v rejo 1 otroka

Ali ti plačajo prispevke, če vzameš v rejo 1 otroka

doma pa imaš že tri (stare od 3 do 7 let)?

Ali mora imeti rejenec (kako se čudno sliši) svojo sobo? Ali mu ni lažje, da se druži z vrstniki?

Kako dolgo traja od zamisli do dejanskega prihoda otroka v novo družino?

Hvala vsem!

Ne, ne plačajo ti prispevkov. Tudi če imete doma že svoje tri, boste potrebovali še tri v reji če želite, da vam plačajo prispevke.
Je bolje, predvsem pa ceneje, da si omislite svojega četrtega.

Ni nobenih normativov, kakšno/če sploh kakšno sobo bo imel rejenec.

Odvisno od….marsi česa, od zamisli do realizacije pa najmanj eno leto, da opravite vse formalnosti.

Ja, prav vsakršni pogoji so sprejemljivi, če tako odloči posameznik na CSD. Neprimernih pogojev torej ni!
Če oddate vlogo za rejništvo zdaj, lahko pride (jo) otrok v družino približno v začetku naslednjega leta…toda, kljub temu, da opravite usposabljanje (imate dovoljenje za delo) v trajanju 12 ur, se lahko zgodi, da se socialni strokovnjakinji ne boste zdeli primerni za prav nobenega otroka (presoja ona sama brez kriterijev in postopkov) in zato ostanete brez rejencev za vedno.

nova
Uredništvo priporoča

Zanima me, če imam možnost prevzeti otročka v rejo, če sem nezaposlena in dobivam denarno pomoč. Bivalne pogoje imam zelo dobre (veliko stanovanje, novo, čisto in lepo) in tri svoje otroke (20,14,4). Zelo si želim poskrbeti za še kakšnega otroka. Sama jih ne morem več imeti, če bi lahko, bi jih imela še 3. Sem zelo dobra mamica in moji otroci so srečni. Kako naj se zorganiziram za rejništvo 1 otroka?

Še enkrat: zahteva se KV – katerakoli, starost nad osemnajst in ste že skoraj tam…aja, PA USPOSOBIJO VAS ZA TO DELO ŠE PREJ: dvanajsturni tečaj!!!
Kar se drugih pogojev tiče, pa so sprejemljivi, če so sprejemljivi za osebo, ki vas bo obiskala.
Brezposelnih je med rejniki mnogo…so družine brez dohodkov in potem pač živijo s 118 € plače, ki jo dobi rejnik…upajmo, da ne iz denarja, ki je namenjen rejencu: 260€….

Ej ti nezaposlena mati, ki živi od denarne pomoči države in ki imaš že tri otroke ne moreš biti zgled svojim otrokom! Najprej si najdi službo in začni delat! In zdaj bi ti bila rejnik, zakaj??????
ZATO DA BI VI Z OTROKOM KI JE V REJNIŠTVU LAHKO SPLOH ŽIVELI……….KAJ TO POMENI, DA BOŠ TI JEDLA…Z NJEGOVIM DENARJEM!!!!!!!!

No, z njegovom denarjem bo bolj malo jedla, najbolj sigurno bodo vsi lačni. Ali morda misliš, da lahko s tem nahrani sebe in še svoje otroke?

Ja, kdor hoče biti dober rejnik, mora biti zelooo bogat! Če pa bi naj živel od plačila za delo in preživljal rejenca iz tega kar daje država, nujno sledi revščina. Saj sta tudi čisto matematično oba globoko pod pragom tveganja revščine!

Zneski prejemkov rejnikov:

* materialni stroški za rejenca od 1. julija 2009 znašajo 268,23 evrov,
* denarni prejemek v višini otroškega dodatka znaša 112,95 evrov,
* plačilo dela rejniku, ki velja od 1. julija 2009, znaša 121,47 evrov.

Rejnikom, ki izvajajo rejništvo kot poklic, se zagotavlja tudi plačilo prispevkov za socialno varnost v skladu s predpisi, ki urejajo plačevanje prispevkov za socialno varnost.

??? To je pa ja povsod objavljeno, vsak si lahko pogleda, res ne razumem kaj hočeš povedati???
Da za svojega otroka tega ne dobiš:))))

Ne bi se rada zapletla v vaše prerekavanje…sploh v napad na nezaposleno mamico. Je pač nezaposlena, pa to še ne pomeni, da je manj vredna, da umira od lakote. Če že ne sedi v pisarni in se razdaja, se bi mogoče lahko razdajala otroku, ki nujno potrebuje dom, ljubezen, razumevanje in podporo. Včasih so vaši komentarji tako zelo ozkogledi in omejeni. Nezaposlen še ni enako beraštvo.

Komentirala bi rada CCC~ Ali to kar si naštel/a šteješ za ogromno denarja??? Se ti zdi veliko??? Meni se ne zdi, oziroma se mi zdi za delo, ki ga opravljajo rejniki in rejnice bore malo. Seveda je treba naglasiti, da vsi ne opravljajo svojega dela, kot je treba, ampak razhajanja so vsepovsod. Ljubezni in skrbi za otroka, naj se ne bi dalo pretvoriti v denarno enoto, pa vendar je lahko vsakomur jasno, da rejniki in rejnice s plačili ne morejo obogateti.
Bida Be~ kadar želite kaj posebaj naglasiti, lahko tudi uporabite odebeljeno pisavo, ni nujna uporaba ‘CapsLock’, saj kot verjetno veste to pomeni, da ste internetno nekulturni in se preprosto derete na ostale. Pa tudi; kljub ‘dretju’ vas nihče ne bo bolj razumel…mogoče boste dosegli ravno nasprotno.
katrca1~ stil pisave tako zelo spominja na nekoga….

Pa še manjši nasvet vsem (ki to prakticirate)~ zasledila sem vzorec, ki se stalno ponavlja in sicer, kadar se dve ali tri znajdete v kregu in vročkrvni razpravi, se venomer kakšna zateče k ‘anonimnim’ prispevkom, oziroma komentarjem, ki že po pravilu dajejo prav osebi, za katero že tako dvomimo, da je sama lastnik ‘anonimca’. Kakorkoli že, to početje je skrajno otročje….povejte svoje mnenje in to je to. Nikar si tako zelo ne ženite k srcu, da se morajo prav vsi v popolnosti strinjati z vami. Le kam bi prišli? Vsak bi bil klon nekoga drugega, dokler ne bi vsi postali pravzaprav ena in ista oseba. Doooooolgčas! Razprava je ravno zato zanimiva, ker se krešejo mnenja, ker izvemo na kakšen način razmišljajo drugi, ker si širimo obzorja.

[center]Vsem želim mir v duši, prelep dan, ki se bo prekmalu končal in polno mero dobrovoljnosti in pozitivizma.[/center]

Lep pozdrav, svetovalka72 Ne moremo biti individualno srečni, v kolektivni nesreči.

Lep pozdrav, svetovalka72 Ne moremo biti individualno srečni, v kolektivni nesreči.

Opravičujem se, ker ne vem kaj se je zgodilo, da sta sedaj dve enaki objavi. Kliknila sem ‘Citiraj sporočilo’ pri malarožca pa se mi je sesul Firefox in sedaj imam ta šmorn. Ni bilo nalašč!

Hotela sem zgolj svetovati malarožci naj s svojim vprašanjem odide raje kar na Center v svojem kraju, ker tukaj je več kot očitno nihče ne podpira/razume. Nezaposlenih je ogromno rejnic, saj se dejansko le tako, lahko v celoti posvetijo otrokom, ki jih imajo v (o)skrbi. Verjetno zaradi trenutne nezaposlenosti ni ogroženo vaše preživetje, saj sicer dvomim, da bi spraševali glede rejništva. Podpiram vašo nesebično odločitev vzeti pod streho tujega otroka. O vaši ustreznosti bodo že odločali tisti, ki jim je to dodeljeno. Dvomim, da bi dovolili rejništvo, ko pa ne bi bili izpolnjeni pogoji. Bolj ko ne, so strogi glede tega.
[center]Kakor se že odločite, vam želim srečo in uspeh![/center]

Lep pozdrav, svetovalka72 Ne moremo biti individualno srečni, v kolektivni nesreči.

Pozdravljeni,

že dolgo časa razmišlam, da bi postala rejnica oz. da bi naša družina (oče, mati in 3 leta star otrok) sprejela enega otroka. Nikoli nisem razmišljala o denarju, ki ga rejnik sprejme, ker pa so bili v zgornjem sporočilu navedeni zneski me zanima sledeče:

Glede na težave glede vrtcev (v kolikor je otrok mlajši) – ali ima otrok prednostno pravico pri vrtcih?
Glede na dejstvo, da sva oba s partnerjem zaposlena, ali to predstavlja težavo za možnost rejništva?

kar pa se tiče denarja … 380 evrov (brez plačila za rejnika, ker mi verjetno ne bi pripadal, ker bi imeli samo enega otroka, pa še zaposlena sem) se mi zdi dovolj denarja. Hrane verjetno ne poje za tri, oblačila se sicer kupuje na sezono, pa vendar pri mojem otroku vidim, da spet toliko ne zapravim, še največ za čevlje, ker s partnerjem želiva, da ima dobro obutev, vrtec ali šola, elektriko in stanovanjske stroške morava tako ali tako plačati že za nas, … zdravstvene storitve so brezplačne, …

skratka … ali mi lahko kdo pove zakaj 380 evrov na otroka ni dovolj denarja, če upoštevamo dejstvo, da ne gre za sredstva namenjena meni temveč so za otroka.

Lep dan.

Barbalina

Otrok res toliko ne poje..in če ga še oblečemo in je to vse, potem je dovolj. Ni pa dovolj, če mu omogočete normalen življenski standard, kjer pa samo hrana in obleka ne zadostujeta.
p.s. vzamite v rejništvo najstnika, boste videli za koliko se bodo zvišali stroški telefona, vode in elekktrike, potreboval bo še računalnik, PSP, DVD, kolo, rolerje,……šolske izlete, ekskurzije, šola v naravi…..pa na dopust gre tudi z vami, v hotelu nikogar ne zanima, če je rejenec.
…in res je, zdravstvene storitve so brezplačne(čeprav zdravnik zasluži tudi, ko zdravi rejenca), vi ga pa morate voziti in vzeti za to dopust….bolniško…itd.
Še bi lahko naštevala…

Sedaj sem se komaj zavzela: kako to mislite, da vam ne bi dali plačila za delo. Saj če imate službo še ne pomeni, da si plačila za to delo ne zslužite. Pa še kako si ga!!!

Zdaj pa mi prosim nekaj razložite: Kak smo mi živeli normalno življenje, moji starši in trije otroci z 900e na mesec? S tem da je treba odštet kredit in položnice? Pa vse tri smo hodile v šolo? Vsi nekaj govorite, da z 380e na mesec nemoreš nudit otroku normalnega življenja, jaz sem imela manj, ker starši niso imeli bajnih plač, pa sem imela normalno življenje. Res da ne luksuzno, ampak nisem pa živela v pomanjkanju in revščini! Tak da meni se zdi 380e na otroka čisto dovolj.

Tudi prav. Koliko tujih otrok imate?

Jaz se ne mislim kregat in nič podobnega. Sploh pa se ne grem teh igerc kdo bo koga. Lahko povem, da z možem razmišljava o rejništvu in ne iz razloga, da bi zaslužila, ampak, ker želiva pomagat in koliko je meni jasno, je glih to bistvo. Pomagat in ne zaslužit na račun otrok, ki nimajo družine. Nimava nobenega ˝tujega˝ otroka, imajo jih pa najini zelo dobri prijatelji, tak da ne govorim glih na pamet, ko rečem, da se da s tem denarjem nudit otroku prav lepo življenje. Čeprav denar ni glavni kriterij, da otrok lepo živi. Je marsikaj drugo prej!
Se pa strinjam da je treba v zvezi z rejništvom marsikaj vredi preorganizirat, spremenit, izboljšat. In to definitivno ni denar, ki ga rejniki prejmejo oz. ne prejmejo!

Tudi jaz se ne mislim kregat:))) Vi kar pogumno.

New Report

Close