Najdi forum

Posvojitev otroka iz Afrike

Kako je pri nas s posvojitvijo otrok iz S Afrike? Bodoči mož je iz arabske dežele, lahko poskusiva pri njemu? Kje je najbolje začeti?

lep pozdrav pišem vam ker imam isto vprašanje kot vi moj mož je iz s afrike in sedaj se odločava da bi šla v posvojitev ker je problem zanositve pri meni pa me zanima kako je sedaj pri vas ali sta že posvojila ali še vedno čakata vesela bi bila kontakta s komerkoli ki je posvojil otroka iz arabskih držav če mi lahko odgovorite bom zelo vesela lep pozdrav olga

Posvojitev iz Afrke je dolgotrajna že zato ker nobena država v afriki razen Južno Afriška republika ni podpisnica Haške konvencije. Kar pomeni da so vsi postopki dolgi že zaradi urejanja dokumentov. Potrebno je vse prevesti in overjati na ambasadah …
To seveda pišem iz osebnih izkušenj. Naša država pri tem ne more nič pomagati, ker nima podpisane nobene pogodbe z katerokoli afriško državo oz. Južno Afriško republiko.
Sedaj se lahko tudi obrnete za več informacij o posvojitvi iz afrike na novi forum posvojitev.com

nova
Uredništvo priporoča

pozdravljam novo spletno stran, administratorju svetujem, da piše izključno za pot, ki jo je sam prehodil, le tiste info so verodostojne, za ostale države poišče moderatorje, ki so sami od tam tudi pripeljali otroka

samo primer – najde se zapis, kako je v RU manj zapleteno, da pa v Gani ni dovolj samo prevod – tudi v RU ni dovolj prevod, vse mora biti apostilirano na konzulatu

torej, stran bo funkcionalna toliko, kolikor bo imela moderatorje, ki imajo za sabo uspešno posvojitev in delijo izključno preverjene info iz prve roke

vso srečo in naj v vsak dom posije vsaj eni mali sonček:)

Na slovenski obali naj bi bilo kar nekaj posvojenih otrok iz Madagaskarja. Čakalna doba je okrog 2-3 leta.

Kar se tiče držav v zvezi s Haaško konvencijo, jih lahko najdete tule:
http://www.hcch.net/index_en.php?act=conventions.status&cid=69

Ruanda je začela postopek v zvezi s tem že 2012, vendar še ni zaključen:

The Hague Adoption Convention entered into force for Rwanda on July 1, 2012. However, the Government of Rwanda notified that the current suspension on intercountry adoptions will remain in effect until the country has a fully functional Hague Adoption Convention process in place. The Government of Rwanda believes implementation will take several additional months.

Pozdravljeni!

Ker bova posvojila otroka in tudi odločena sva že, da bo iz Afrike, me zanima, če mi lahko kdo napiše s kolikšnimi stroški vam je uspelo pripeljati otroka domov in iz katere države v Afriki. Seveda si želiva najcenejšo pot in čim manj komplikacijami.

Hvala.

Spontanc vama je uspelo? Tudi midva se zanimava o tem, lp

Naj prosim kdo kaj napiše na to temo. Tudi naju zelo zanima posvojitev Afriškega otroka.
Kakšni so postopki, koliko časa traja, kakšen strošek lahko pričakujemo,…Ali je možno npr, da gre po otroka samo eden od staršev, drugi pa ta čas ostane doma z drugim otrokom?

Najlepša hvala za vsak nasvet!

Pozdravljena Tejuska,

Pogoji posvojitve iz afriških držav so odvisni od posameznih držav posvojiteljic in so OD DRŽAVE DO DRŽAVE seveda različni. Glede na to, da naša država pri teh posvojitvah ne pomaga (razen izdaja potrebne dokumentacije, od CSD poročila dalje…), je nujen in v veliko pomoč kakšen zanesljiv kontakt iz dotične države. Tako je bilo v Gvineji Bissao, kjer pa trenutno naj ne bi bilo več kontakta, ki je našim parom pomagal. Veliko posvojitev v zadnjih 2 letih je bilo iz Gane, kjer pa bi se naj pred kratkim spremenil zakon (poostreni pogoji – nimam podrobnih podatkov). Nekaj pred leti iz Madagaskarja, kjer pa se nekaj let čaka na otročka (pogojev ne poznam). Nekaj let nazaj je par parov posvojilo iz Konga, a žal je pot tam sedaj zaprta.. V zadnjih 2 letih pari posvajajo tudi iz Liberije, kjer je en zanesljivi kontakt in postopek ne preveč zahteven (se pa tudi v Liberiji po tem izbruhu ebole čaka novi zakon…). LP

Hvala lepa, Hilarija, za odziv. Se bom pozanimala glede posvojitev iz Makedonije, upam, da vsaj tam lahko sprejmemo kako sirotico v topel dom, čeprav nisva poročena…(absurdno, da je v letu 2016 to tako nujen pogoj).

LP, Tejuška

Marsikje poroka ni (več) pogoj za posvojitev… Posvajajo tudi samske ženske. Vso srečo!

Dragi vsi,

Jaz bi rekel da kar mitch govori ni res jaz sem posvojil 2 leti staro deklico iz juzne afrike in vam lahko povem ceneje je in hitreje postopek je bil manj kot 2 meseca ce ti gres pa posvojis otroka preko neke cudne organizacije ja bo potem nemogoce ce bi kdo rad posvojil otroka iz afrike trenutno poznam 2 otroka ki isceta novi dom en fantek 4 leta star in puncka ki je 3 leta stara postopek posvojitve ni niti slucajno dolgotrajen v 2 mesecih vi boste imeli ze otroka doma ne vem kaj mitch govori sam sem sporbal sam in zdaj sodelujem z afriskimi oblastmi ki mi posiljajo otroke ki so na voljo vse je legalno nobeden vas ne bo prosil za denar vnaprej nobeden vam ne bo obljubljal nekaj kar ni res tak da tisti ki si zelite posvojiti me lahko kontaktirate vam lahko posljem slike in videje od otrok se dobimo pogovorimo se lahko zmenimo za sestanek z otrokovo biolosko mamo vam lahko pove kaj vec o otroku so pa vsi otroci zdravi lahko greste z mano v afriko in vidite otroka

Blue-scientist,me lahko prosim kontaktirate na moj mail.. [email protected]
Sem poskušala pisati na zasebno,pa ne gre.

Želela bi informacije o poteku teh posvojitev in kaj je potrebno. Kot sem videla,se kontaktira njiovo centralno posvojiteljsko agencijo..to ne velja? Se resno zanimava z možem. Imamo že zelo,zelo slabo izkušnjo v Gani,pa je bilo vse preverjeno..izgubili smo ogromno časa,energije in denarja,najbolj mi je pa žal to,da je na koncu nastradal otrok. Države imajo žal velikokrat polna usta “dobrobiti” za otroka,a je vse nekje na sistemskem nivoju,ko pa konkretna oseba pade v kolesje sprememb njihovih sistemov,pa na žalost pustijo da jo zmelje..

Živjo, si mogoče dobila kakšen odgovor?

Ne,nisem. Pa nekako imam občutek,da tule na žalost ni vse kot bi moralo biti.. In še vseeno sem raje brez otroka,kot da bi bila del kake prodaje ali preprodaje otrok.. Treba se je zavedati,da je posvojitev zelo občutljiva stvar in da se veliko posvojiteljev ne zaveda in si ne more niti misliti,kako brezskrupulozni so lahko ljudje,ki pri tem “pomagajo”,ko želijo zaslužiti. Ker njim gre večinoma le za zaslužek in so nekateri pripravljeni narediti marsikaj za to. Zato je potrebno biti res previden. Seveda so tudi svetle izjeme.

Pozdravljeni
Zanima me cena posvojitve in vseh stroskov…
Lp stanka

Blue-scientis

mene tudi več zanima o tem kar govoriš. Lahko napišeš kaj več?

Ali ste vi prejeli kaksen odgovor na temo posvojitve od Blue-scientist? Mene tudi zanima posvojitev, ampak mora biti vse predhodno preverjeno. Ima kdo kaksne izkusnje?

Meni zgleda celoten zapis zelo zasklbljujoč, pojdite preko uradnih virov…

New Report

Close