Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo Kakšno možnost imam, da kot samohranilka posvojim otroka?

Kakšno možnost imam, da kot samohranilka posvojim otroka?

Kkašno možnost imam da posvojim otroka, čeprav sem samska, brez otrok? Kakšen dohodek moram imeti in kakšne pogoje vse izpolnjevati?

Kot samohranilka oz. samska ženska manjše od nič. Preberi malo poste o posvojitvah. Če bi prišla s takim uprašanjem na csd bi te hitro imeli za homoseksoalno usmirjeno, ki želi imeti otroka (poznam primer). Tako da če je v tebi zelo velika želja in seveda zdravje priporočam “klasično” metodo postajanja mamica.
Upam, da ta post neboš jemala kot žaljitev. Posvoji lahkosamo poročen par (m/ž).

Lp. krtek77

kitty, lepo vas prosim, če daste vi pravi odgovor na zgornji post (ker se bolj spoznate na zadeve). krtek77 nima prav, kajne?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,

Ne vem kaj ti bo odgovorila Kitty, ampak pri nas in v tujini za posvojitev zahtevajo POROČNI LIST.
Lep pozdrav, ANDRA

Nikakršne možnosti !!

lp

Pred časom je bil podoben pogovor na RR http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2706054

eden od odgovorov
“Palčica ima Eva kar prav. Samska oseba v Sloveniji lahko posvoji otroka. V praksi sicer ni tako enostavno saj je otroka malo in v kolikor obstaja primeren par le ta dobi prednost pred samsko osebo. Vendar ostaja dejstvo, da zakonsko gledano samska oseba v Sloveniji lahko posvoji otroka. To je tudi predpogoj za mednarodno posvojitev. V kolikor bi bila posvojitev samske osebe v Sloveniji prepovedana potem tudi posvojitev v tujini ne bi bila možna. pogoje namreč določa isti zakon.”

lpA

se opravičujem za zelo pozen odgovor.

Vsekakor vam dajejo napačne informacije! Samska oseba lahko posvoji otroka, naj dodam še, da ne bi bila prva v Sloveniji:)

Na csd vam pripravijo vso dokumentacijo kot vsakemu paru. Za nacionalno posvojitev sicer ni možnosti ker je dovolj parov, ki imajo v tem primeru prednost. Zato na csd že v naprej povejte, da greste v mednarodno posvojitev.

Ko imate odločbo csd o primernosti začnete s pripravo dokumetov za tujo državo. Čisto vse sicer tega ne omogočajo, jih je pa še vedno več kot dovolj zato, da posvojitev lepo izpeljete.

Naj še dodam, da to da od para zahtevajo poročni list še ni razlog, da samska oseba ne more posvojiti. Logično poročnega lista ne zahtevajo od samske osebe.

V Rusiji lahko posvoji samska oseba. to je preverjena informacija, ker ravno zdaj poteka takšna posvojitev.

lep pozdrav-mene pa zanima,ce si zelis kot samohranilka pristopiti k posvojitvi koliko je zahtevan minimalen zasluzek place za tak postopek?
hvala
lp c

cute toliko, da lahko mirno rečeš, da boš za otroka lahko brez težav sama poskrbela. Ne obstajajo nikakršne točne omejitve v zneskih seveda se pa pričakuje, da imaš dovolj, da ni skrbi, da jutri ne bi mogla otroku omogočit vsega kar potrebuje. Sem štejejo tudi vsa druga premoženja in ne samo goli od.

kaj pa mati samohranilka s svojimi otroki, z od 150 eur in ostnek od csd (socialna pomoč)? je možno da posvojim otroka?

hvala

Oprosti ampak svojih otrok ne mores sama prezivet pa bi se kaksnega posvojila?
Ne to ni mozno. Ce nic drugega je pogoj to, da za otroka lahko poskrbimo.

jih preživljam. nekje sem zasledila da ni določena višina od in da od ni edino kar je potrebno, da se gledajo tudi druge stvari… torej je nekje zakonska meja od-ja.

pa vseeno hvala za odgovor.

Meja je ta, da lahko otroka preživljaš. Gor si napisala, da prejemaš socialno pomoč….to pomeni, da otrok sama ne preživljaš ampak ti pomaga država.

tudi jaz sem na socialni, pa se pridružujem aaaaaaaaaaaa. zakaj pa ne bi država pomagala? saj bi radi večjo rodnost…

🙂
V Sloveniji je veliko več posvojiteljev kot je otrok namenjenih posvojitvi. Zato tudi, če bi država (pa ni) bila pripravljena pomagat posvojitev ni možna. Mislim pa vseeno, da je vsak starš dolžen sam preživljati svojega otroka in da to ni dolžnost države. Seveda pridejo stiske ampak te se rešujejo s ciljem, da bomo za svojo družino sposobni sami poskrbeti.
Za večjo rodnost pa naj bodo višji otroški dodatki, nižje cene vrtcev, brezplačno šolanje itd. Socialna pomoč v to ne spada.

Država smo mi, davkoplačevalci in MI preživljamo vaše otroke!!!

Mala princesa ..prosim , javi mi se kaj ker me zanima ista stvar ..torej , da kakor samska posvojim otroka iz Rusije !
Lp

druga možnost je pa ta, da greš na umetno oploditev v tujino. Najti moraš darovalca za seme ali pa prositi nekoga, ki ga poznaš, da bi bil pripravljen dati seme. Napišeta izjavo, da se odreka pravicam in dolžnostim in je to to. ali pa potem rečeš, da te je zapustil in te tretirajo kot samohranilko. V tujini bolj kot pa pri nas, obstajajo klinike samo za ženske, ki si želijo otroke. Precej veliko žensk je na svetu, ki pa ne najde svojega princa v določenem času, to se pravi, času, ko naj bi zanosile. po 36 se predvidevajo težave…oz so težave že prej ( se pričakujeo v večji meri kot pri osebi stari npr. 23 let ).

Postopek pri dotični kliniki stane 100 eur, s tem, da moraš tam biti 3 dni, ker te pregledjao z ultrazvokom ta prvi dan, vbrizgajo nekaj, da sproži ovulacijo v naslednjih 48 urah in potem izvedejo postopek IUI. kolegica iz Anglije, stara 37 let, ima 2 mački in enega psa, moškega pa od nikjer in si ful želi otrok, zato je šla na ta postopek. Še prej pa je dobila tablete, ki jih mora jesti.

SO možnosti, samo poiskati jih je treba….

New Report

Close