Najdi forum

Posvojitev-izkušnje

O posvojitvi razmisljam ze dolgo, imava dva otroka, bi pa rada še posvojila. Ziviva skupaj ze leta, nisva pa porocena. Zanimajo me konkretne izkušnje staršev, ki so ze posvojili. Kar nekaj je zensk, ki so samostojno posvojile a zal ne najdem kaksnih njihovih informacij kako je potekalo in koliko casa je trajalo od zacetka zbiranja dokumentacije pa do casa ko so uspeli posvojiti. Določene drzave imajo ogromno pogojev, med manjsimi 3 leta poroke, kar je sicer prav pa vendar pri nas v slo glede skupnega zivljenja ni nujno biti porocen, da imata neke pravice. Kako v takih primerih? Katere drzave posvajajo tudi samskim zenskam? Koliko se caka na posvojitev v takih primerih? Zanimajo me posvojitve, katere organiziras sam s tujo drzavo brez nasega csd in cakanja v vrsti v nedogled.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Draga Melita,
tudi za posvojitev v tujini boš/bosta s partnerjem potrebovala poročilo našega CSD o primernosti za posvojitev. Postopek pri nas poteka od CSD do CSD različno dolgo – nekje do 6 mesecev. Šele nato se lotiš zbiranja še ostale potrebne dokumentacije za posvojitev v tujini – pogoji so seveda od države do države različni – nekje bolj zahtevni, drugje manj, prav tako časovni okvir od začetka postopka do dejanske posvojitve. So države, kjer poroka ni pogoj in so države, kjer lahko posvoji tudi samska ženksa (kar ni tvoj/vajin primer). lp

Pozdravljeni, sem nova na tem forumu in vem, da je bilo o postopku posvojitve ze veliko napisanega, pa vseeno….
Z mozem sva oktobra 2017 poslala prosnjo z zivljenjepisom na nas csd. Na prvi razgovor sva bila vabljena januarja 2018. Naslednji razgovor je bil s psihologinjo aprila 2018. Sedaj cakava na kakrsnekoli informacije s strani csdja.
Kaksne izkusnje imate vi? Koliko casa ste potrebovali za mnenje csdja o primernosti starsevsta?
Najlepsa hvala za vase izkusnje in odgovore!

nova
Uredništvo priporoča

Spostovana Melita,

Torej kar je povedal uporabnik Hilarija je res ampak vecina Ljudi se odloci posvojiti Otroka na drugacni nacin jaz trenutno iscem nekoga ki bi si zelel posvojiti 4 letnega Fantka in 3 letno puncko razlog je da zivita oba v zelo tezkih razmerah naj poudarim da otroka oba prihajata iz Afrike posvojitev iz afrike tisti ki si zelijo je izredno enostavni postopek in imate lahko otroka v roku 1 najmanj 2 meseca in to ne pomeni da morate iti na CSD niti najmanj vi imate pravico posvojiti otroka iz katerekoli drzave in tudi lahko posvojite otroka brez CSDja racunajte posvojitev preko vladnih organizacij vas bo kostalo vec kot 20,000 eurov posvojitev v afriki brez vladnih organizacij vas bo prislo manj kot 2000 eurov in ravno tako si lahko odpeljete otroka nazaj domov brez problema.
Veliko Posvojitvenih organizacij ki so tam zunaj glejte vi boste cakala na otroka vec kot 3 leta placali boste vec kot bi morali zakaj zato da te organizacije lahko veliki izkupicek tega denarja dajo tudi v svoj zep Jaz sam sem posvojil 2 leta staro deklico in vam povem se splaca deklica je cisto zdrava nima nobenih motenj nic ni narobe z njo in je prav vesela z mano ko zivi

Ce rabite pomoc posvojiti otroka iz afrike me lahko kontaktirate mam slike otrok na voljo tako da tudi vi si lahko uresnicite vase sanje in imate lustnega otroka doma v izredno krajsem casu kot vam drzavna organizacija bo obljubljala

Uh, tako brez kontrole, da ne bi šla niti preko CSD, se pa jaz ne bi šla, pa če si še tako želim otroka. Namreč tako se stvari zelo hitro lahko prevesijo v takšno ali drugačno trgovino z otroci. V Afriki je tega ogromno (verjetno tudi drugje, ampak tu vem iz prve roke).

Terapevtska skupina za odrasle z izkušnjo posvojitve

Posvojitev je izkušnja, ki lahko kadar koli v življenju povzroči raznovrstne stiske in sproži čutenja, ki lahko precej okrnijo kakovost življenja. Če čutite, da na nekatera vprašanja, povezana s to izkušnjo, sami ne najdete odgovora ali opažate upad funkcionalnosti na različnih področjih življenja, se lahko pridružite skupini, v kateri bomo rešitve iskali skupaj in se sočutno podpirali.

Vabljeni odrasli od 18. leta s tovrstno izkušnjo, da v varnem okolju spregovorite o njej in se razbremenite čutenj, ne da bi tvegali nerazumevanje ali obsojanje.

Srečanja bodo potekala dvakrat na mesec po dve uri. Vodila jih bo prof. Nataša Vrbnjak, zakonska in družinska terapevtka, direktorica zavoda Natale (https://www.natale.si).

Prijavite se lahko po telefonu (tel. št. 069 613 068) ali po e-pošti ([email protected]).

Toplo vabljeni!

 

Terapevtska skupina za starše, ki so posvojili otroka

Posvojitev otroka je čustveno močna življenjska izkušnja, ki starše posvojitelje postavlja pred zahtevne naloge. Poskrbeti morajo za specifične otrokove čustvene potrebe, da bi se otrok lahko nanje varno navezal. Da bi to zmogli, pa morajo poskrbeti tudi za svoje čustvene potrebe, ker so samo razbremenjeni starši lahko čustveno dostopni in odzivni.

Vabljeni pari s tovrstno izkušnjo, da v varnem okolju spregovorite o njej.

Srečanja bodo potekala dvakrat na mesec po dve uri. Vodila jih bo prof. Nataša Vrbnjak, zakonska in družinska terapevtka, direktorica zavoda Natale (https://www.natale.si).

Prijavite se lahko po telefonu (na tel. št. 069 613 068) ali po e-pošti ([email protected]).

Toplo vabljeni!

 

New Report

Close