Najdi forum

Biološka mama

Pozdravljeni!

Pred časom sem zaključil študij in se vrnil v domače mesto. Pri selitvi sem našel več rojstnih listov z račnimi datumi, imeni staršev. Potrdil se je sum da sem posvojen. V mestu tudi redno srečujem svojo biološko mamo, vsak ki ima oči ne more prezreti da sva si v sorodu. V otroštvu je navezala stik z mano, zato sem si jo zapomnil.
Ima sina, ki je moj brat dvojček. Dvojajčni. Rojena sva na isti dan. Problem ki je skregan z vsako logiko je ta, da uporabjam dokumente otroka rojenega Aprila, pomoje pravega otroka mojih staršev, ki nažalost ni okreval kot nedonošenček. Kako je možno da je prilo do takšne grozne napake ali pa so se le dobro potrudili da bi prikrili zločin. Kolikor mi je znano bi tudi ob posvojitvi ohranil enak rojstni datum, ali ne? Vse to se je dogajalo v Celjski porodnišnici leta 1989.

Je možno da je prišlo do kraje indentitete, ker so vsi rojtni listi ožigosani menim da je možen vpogled v rojtno matično knjigo, se vodi kakša ividenca rojstev? Imam pravico izvedeti kdo so moji pravi starši? Kako do dokazov? Iz zapisa v maminem dnevniku razberem da se je to res zgodilo vendar je prepričana da do razkritja ne bo prišlo, saj so se preveč potrudili.

Rad bi vzpostavil kontakt s to žensko, če sploh ve, da je njen drug sin živ in zdrav da so napako naredili v porodnišnici. Če bi ona imela dokaze, menim da bi vzpostavila stke z mano. Edina rešitev se zdi test dnk, vendar se bojim da moji starši ne bodo za to.

Je tu kdo, ki se ukvarja s takšno problematiko?

Lp

Žiga

Jaz bi najela detektiva da zadevo razišče, če si ga lahko privoščim.
Možno da je šlo dogovor. Možno da je šlo za krajo oz. goljufijo. Druga možnost je sicer manj verjetna ker so takrat že obstajali ultrazvok in druge zadeve s katerimi po potrdili da mamica pričakuje 1 ali več otrok.

Definitivno pa bi moral vse skupaj nekdo dobro in natančno raziskati. Sam boš težko…….oziroma bi ti lahko vzelo velik časa in energije, na koncu se lahko zgodi še to da tvoji pravi / krušni starši uničijo dokaze…

Hvala za vaš nasvet.
Detektiv ki sem ga kontaktiral mi je sporocil, da je bil arhiv porodnišnice l.89 poplavljen in da ni dokazov.
V maticno knigo pa sam tudi nima dostopa saj po zakonu lahko preverimo samo zase. Kar sem, podatkov o posvojitvi ni.
Oče je odločno proti kakršnemu koli pogovoru o vsem tem, mama prav tako vse smatrajo kot nesmisel, “dokazi” – ponarejeni rojstni listi so mi bili s silo odvzeti. Odvetnik in detektiv, varuh clovekovih pravic pravijo da ne bi dokazali nicesar. Kazensko bi odgovarjali, kontaktov oz. prave druzine pa na ta racun ne bi dobil.
Gre se za datum 13.3.1989, 19.3.1989, 14.4.1989
Glede na to, da je domnevni brat ze govoril z mano in trdil da je mama zbolela za poporodno depresijo, ne vem ali je ozdravela ali me se vedno ne mara.
Stikov z njim nimam, verjetno zeli da vse ostane tako kot je, se pa veckrat vidiva, prav tako z mamo.
V mapi v kateri sem hranil dokumente je bil tudi izvid o sterilnosti mame in dokument ki prica da me je oce priznal sele stri mesece po rojstvu ki sem ju nasel obremenilnih dokazov pa ni nikjer vec.

Varuh clovekovih pravic, bolj ali manj znani odvetniki po Sloveniji, socialna sluzba, vsi so zatajili.

Obrnil sem se na polsestro, sestrica in sestricno po mamini strani, tete, strice.. Vsi drzijo skupaj.

Edina pot je, da vzpostavim stil z njo.
Ne zelim pa, da pride stvar v javnost, saj nocem izgubiti sluzbe in s tem samostojnosti.

Ima kdo kak drug nasvet, bere to kdo ki ve kaj o tem?

Prosim za pomoc.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Prisel sem do ugotovitve (priznanja) da sem se rodil v Trboveljski porodnisnici. Kmalu po rojstvu so me locili od mame, brata in me prepeljali v Celjsko porodnisnico.

Dvojcka bi naj bila dvojajcna in od dveh razlicnih ocetov.
Nacrtno ali po napaki bi naj enega od deckov zamenjali z puncko, po vsej verjetnosti nacrtno. Deklica je kmalu po rojstvu umrla.

Imam ustno prizanje da je mati rodila hcerko in da se je strinjala in sprejela decka od tuje zenske.

Torej, nisem bil posvojen. Delavci v zdravstvu so svojo napako skrbno prikrili.

En drugemu scitijo hrbet navsezadnje gre za kaznivo dejanje.

Pa taksna pravna drzava!

Terapevtska skupina za odrasle z izkušnjo posvojitve

Posvojitev je izkušnja, ki lahko kadar koli v življenju povzroči raznovrstne stiske in sproži čutenja, ki lahko precej okrnijo kakovost življenja. Če čutite, da na nekatera vprašanja, povezana s to izkušnjo, sami ne najdete odgovora ali opažate upad funkcionalnosti na različnih področjih življenja, se lahko pridružite skupini, v kateri bomo rešitve iskali skupaj in se sočutno podpirali.

Vabljeni odrasli od 18. leta s tovrstno izkušnjo, da v varnem okolju spregovorite o njej in se razbremenite čutenj, ne da bi tvegali nerazumevanje ali obsojanje.

Srečanja bodo potekala dvakrat na mesec po dve uri. Vodila jih bo prof. Nataša Vrbnjak, zakonska in družinska terapevtka, direktorica zavoda Natale (https://www.natale.si).

Prijavite se lahko po telefonu (tel. št. 069 613 068) ali po e-pošti ([email protected]).

Toplo vabljeni!

 

Terapevtska skupina za starše, ki so posvojili otroka

Posvojitev otroka je čustveno močna življenjska izkušnja, ki starše posvojitelje postavlja pred zahtevne naloge. Poskrbeti morajo za specifične otrokove čustvene potrebe, da bi se otrok lahko nanje varno navezal. Da bi to zmogli, pa morajo poskrbeti tudi za svoje čustvene potrebe, ker so samo razbremenjeni starši lahko čustveno dostopni in odzivni.

Vabljeni pari s tovrstno izkušnjo, da v varnem okolju spregovorite o njej.

Srečanja bodo potekala dvakrat na mesec po dve uri. Vodila jih bo prof. Nataša Vrbnjak, zakonska in družinska terapevtka, direktorica zavoda Natale (https://www.natale.si).

Prijavite se lahko po telefonu (na tel. št. 069 613 068) ali po e-pošti ([email protected]).

Toplo vabljeni!

 

New Report

Close