Najdi forum

težave otrok ob posvajanju

Zelo bi bila vesela izkušenj posvojiteljev, ali ste se lahko povezali s posvojenim otrokom (menda se o neuspelih zgodbah ne govori veliko..), koliko so imeli otroci psihičnih težav, ko ste jih posvojili in kasneje?
Dobrodošle so tudi izkušnje posvojencev, se čutite povezani z družino, se spominjate (ali imate) svojih strahov, težav,..

Razmišljam o posvojitvi in bi si rada naredila čimbolj jasno sliko problematike, da se lahko zavestno odločim. Tako da bom za vsako informacijo zelo hvaležna.

Specializirana ustanova za odpravljanje težav, ki jih imajo otroci, ki gredo v posvojitev je DTC v Domžalah. Sami imamo s tem problemom zelo dobro izkušnjo. Toplo priporočam!

Najlepsa hvala!
Se bom obrnila na njih.

nova
Uredništvo priporoča

Vsem, ki mi rečejo, da pri posvojitvi ne veš kaj dobiš odgovorim, da tudi pri lastnem koktejlu genov ne veš kaj dobiš. Sem posvojena, imela sem krasno otroštvo. Kadar sem bila bolna sta starša skrbela zame, hodili smo na izlete, lahko sem imela kužka, brala sta mi knjige, me vozila na igralne urice in plesne vaje… Posledično sem imela lepe ocene v šoli, vpisala sem se na gimnazijo, danes končujem študij. Živimo kot vsaka normalna družina.
Hvaležna sem tudi ženski, ki me je rodila in me dala v roke mami, ki me sicer ni mogla roditi, je pa edina prava mami zame.
S tem hočem povedati, da niso vsi posvojeni otroci zatravmirana bitja, ki samo čakajo, da bodo šla iskat svojo biološko mamo. Gre za to, s kom greš skozi življenje, ne kdo te je rodil. 🙂

Sem posvojiteljica. Rekla bi le to, da ste zelo lepo napisali. Se strinjam z Vami. Vse dobro vam želim.

Terapevtska skupina za starše, ki so posvojili otroka

Posvojitev otroka je čustveno močna življenjska izkušnja, ki starše posvojitelje postavlja pred zahtevne naloge. Poskrbeti morajo za specifične otrokove čustvene potrebe, da bi se otrok lahko nanje varno navezal. Da bi to zmogli, pa morajo poskrbeti tudi za svoje čustvene potrebe, ker so samo razbremenjeni starši lahko čustveno dostopni in odzivni.

Vabljeni pari s tovrstno izkušnjo, da v varnem okolju spregovorite o njej.

Srečanja bodo potekala dvakrat na mesec po dve uri. Vodila jih bo prof. Nataša Vrbnjak, zakonska in družinska terapevtka, direktorica zavoda Natale (https://www.natale.si).

Prijavite se lahko po telefonu (na tel. št. 069 613 068) ali po e-pošti ([email protected]).

Toplo vabljeni!

 

Terapevtska skupina za odrasle z izkušnjo posvojitve

Posvojitev je izkušnja, ki lahko kadar koli v življenju povzroči raznovrstne stiske in sproži čutenja, ki lahko precej okrnijo kakovost življenja. Če čutite, da na nekatera vprašanja, povezana s to izkušnjo, sami ne najdete odgovora ali opažate upad funkcionalnosti na različnih področjih življenja, se lahko pridružite skupini, v kateri bomo rešitve iskali skupaj in se sočutno podpirali.

Vabljeni odrasli od 18. leta s tovrstno izkušnjo, da v varnem okolju spregovorite o njej in se razbremenite čutenj, ne da bi tvegali nerazumevanje ali obsojanje.

Srečanja bodo potekala dvakrat na mesec po dve uri. Vodila jih bo prof. Nataša Vrbnjak, zakonska in družinska terapevtka, direktorica zavoda Natale (https://www.natale.si).

Prijavite se lahko po telefonu (tel. št. 069 613 068) ali po e-pošti ([email protected]).

Toplo vabljeni!

 

New Report

Close