Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica Re: Moški, nesamozavest, laži, ženske, varanje…

Re: Moški, nesamozavest, laži, ženske, varanje…

rabim nasvet.Ali je možno da ima kdo v žepu kondom kr tko ker mu ga je dal kolega?Tukaj gre za človeka v srednjih letih.Svojemu partnerju sem ga našla v žepu trdil je da je tam že nekaj mesecev in da nanj pozabil in to v suknjiču s katerim hodi ven.Nevem kaj je res ,ker je bil najden kondom ,ki še ni bil uporabljen ko sem ga vprašala zakaj ne pove da ga ima me je nadrl in dejal -Ali misliš da imam čas razmišljati kaj nosim po žepih? Pa vendar sem zraven našla tudi viagro za katero mi ni imel namena povedati in zopet je bil odgovor ali tega ne smem imeti v žepu?Le zakaj človek to sploh vzame od koga partnerju pa to zamolči.ko sem ga pred leti spoznala je spoznanje o tem kakšna sploh sem kar preskočil in hotel takoj seks in vendar sva ostala skupaj 15 let.Ko ga obiščem hoče takoj seks in šele nato kavica in podobno nevem če je to ok jas bi ravnala drugače in seks pustila za konec res pa je da se mi večkrat mudi in se izgovarja na to.Pa vendar je videti človeka lepo pa čeprav samo pol ure.Kaj menite?

Pozdravljeni, NEVEMVEČZAKAJGRE!

Doživljate zmedo, kaotičnost, dvome, nič več vam ni jasno, kaj se dogaja pri partnerju, niti kaj se dogaja vam, vama, v vajinem odnosu… Sprašujete o verjetju v podarjene, a pozabljene kondome in viagre v žepu partnerjevega suknjiča… Saj niti ne potrebujete našega odgovora, kajti že tole vaše pisanje vam jasno sporoča, da vaše srce in telo ne moreta kar tako verjeti in da je to odkritje med vaju zasejalo dvom o iskrenosti, ekskluzivnosti in poštenosti njegovih namenov…

In če bi sebe in svoje občutke vzeli resno? V smislu, da bi vprašali samo sebe in ugotovili kaj vam osebno vajin odnos pomeni, da boste vprašali njega kaj pomeni njemu, kaj ste vi pripravljeni storiti za vajin odnos, kaj je on pripravljen narediti za vas in za vajin odnos… Ali je poleg spolnosti in kavice in kratkotrajnih srečanj še kaj, kar vaju veže (če sem prav razbrala)? Čutiti je, da je temelj vajinega razmerja spolnost in da tudi vi pristajate na to, ker se ga drugače morda bojite izgubiti… Kot ženska pa ste se verjetno tudi močneje čustveno navezali nanj. Doživljate stisko, kajti doslej vam je tak odnos nekako uspelo držati v okvirih vam sprejemljivega, zdaj pa se je tu zarezal velik dvom, morda tudi o vprašljivosti njegove zvestobe, o čemer se verjetno (doslej) nista niti kaj dosti pogovarjala… Morda ste vi živeli v svojem svetu, ko ste svoja prepričanja in vrednote »prenesli« v njegov svet in verjeli, da tudi on živi v skladu z njimi…, on pa je živel v nekem svojem, verjetno povsem drugačnem svetu, kjer je ravnal po svojih prepričanjih… Ne vemo, to je zgolj ugibanje, o katerem boste samo vi lahko našli prave odgovore. Seveda se bosta tudi edino vidva lahko pogovorila o vajinih pričakovanjih, željah, namerah v prihodnje. Če doslej o teh stvareh nista uspela spregovoriti, bo zdaj to potrebno, sicer boste še bolj trpeli v negotovosti in zmedi kje vi sploh ste in »zakaj tukaj res gre«? Vprašanje kondomov in viagre tu niti ni bistveno, čeprav vam pripada, da od njega izveste vse, kar si želite izvedeti in kar vas bo pomirilo oz. razjasnilo dvome. Morda bi bilo dobro razmišljati tudi v smeri – kaj jaz iščem pri moškem – za pol ure? Si morda želim samo sprejetosti, potrditve, veselja in občutka, da me nekdo pričaka in sprejme z enakim veseljem, si želim podeliti z njim nekaj trenutkov, ker mi daje občutek ljubljenosti, želenosti – in koliko sebe sem pripravljena za to zastaviti? Morda preveč.

Opravičujem se, če sem podatke napačno interpretirala in so stvari v resnici drugačne. Vsekakor vam pripada, da čimprej UGOTOVITEZAKAJGRE!

Jerneja Dimec, spec.zakonske in družinske terapije [email protected] Družinski inštitut BLIŽINA 03/492-55-80 CELJE 040/573-720 JESENICE www.blizina.si

Hvala za odgovor mi veliko pomeni.problemi so predvsem v tem odnosu takšni,da jih res težko razvozlaš ,ker oseba s katero sem se v bistvu nikako ne izmika razen z kakšnimi bolj neprijetnimi odgovori.Čas ima vedno nikoli naprimer ne reče danes se pa ne moreva dobiti,vendar je tukaj še nakaj kar nikako ne pridem do dna.Sem zelo pritisnila nanj glede teh kondomov pa mi je dejal -kolikokrat je pa tebi še treba povedati da nimam drugih žensk ali drugo žensko??’Ljudje,ki se zazihravajo kot je naprimer tale kondom velja namreč star izrek nikoli ne veš kje in kdaj in nekaj podobnega razmišlja tudi tale mij partner sicer ga nebi imel pri sebi in ga nebi vzel odkoga potem je to čisto blizu nezvestobe ,kajti naj se je zgodilo ali ne moti me prepričanje in mišljenje takšnega človeka.

New Report

Close