Najdi forum

Ljubosumje prosim pomoč

Kako se znebiti neutemeljenega ljubosumja? oz. sama si pletem v glavi čeprsv ni nič? ne vem kako si naj pomagam…
zelo bom vesela vaše pomoči
hvala in lp

Ja, malo ljubosumja v odnosu ne škodi, pravijo. Če pa je neutemeljeno, je lahko to zelo mučna stvar, tako za tistega, ki je ljubosumen, kot za onega, ki mora to prenašati. Ljubosumnost je ponavadi znak nesigurnosti vase in posledično nezaupanja do drugega. Poskušaj delati na sebi, dopovej si, da je to škodljivo čustvo, ki lahko uniči marsikaj. V prvi vrsti škodi tebi in zakaj bi pestovala nekaj, kar ti škoduje, odženi ga, reci si, da pri tebi nima kaj iskati in ga nadomesti s pozitivnimi čustvi, ljubeznijo. Ampak zares in iskreno. Boš videla, da deluje. Bodi sama gospodar svojim čustvom in zavedaj se, da partner ni tvoja last, ampak samo tvoj spremljevalec na sedanji življenjski poti. Če se razumeta in imata dosti skupnih pogledov na stvari, potem je škoda, da to zvezo uniči neutemeljeno ljubosumje.

– stara si ?
– ljubosumna si na xxx ?
– …..

Na splošno vprašanje kvalitete ne pričakuj.

nova
Uredništvo priporoča

21 let on 28 ja moj fant je logično kaj ne?

Hmmm, vejice pa naj postavljamo po svoje, a ?
In kaj je tu logično zate ? Jaz kake logike v tem ne vidim, razen da je logično da je nelogično da si sploh ljubosumna. V tem je ves problem. Če pa imaš za kaj biti ljubosumna, potem je to stvar vaju da v medsebojni komunikaciji te zadeve dorečeta. Drugače bo le še slabše – zate seveda.

Bodi bolj samozavestna. Sama sebe prepričaj,da si ti najboljše,kar je lahiko našel, pa te bo ljubosumje minilo.
Pa še njemu včasih to povej. Jaz tudi mojemu rečem: a ne, kakšno srečo imaš da si me našel? Potem se pa smehlja.

Če pa je tvoja ljubosumnost neupravičena, pa je vzrok v tvoji slabi samopodobi. Vendar bi te vprašala še nekaj. Je možno, da si ljubosumna zato, ker čutiš, da ti tvoj partner pa le ni tako predan kot izgleda na zunaj? Sama sem svoje vedenje nekoč označila za ljubosumno, kasneje pa sem ugotovila ravno to, česar sem na nek način čutila tudi resnica – veliko je flirtal z drugimi, tudi v moji prisotnosti (seveda je bil samo vljuden in pozoren), imel veliko dobrih prijateljic (kakšna punca pa sem, ker mu jih ne dovolim?!), s katerimi si je stalno smsjal, hodil z njimi na kavice (saj je samo kavica, a ne??) … Sseveda sva imela težave o katerih pa z mano ni želel govoriti, z “prijateljicami” pa vedno ….

ne ni glih tako no..

Ljubosumje ni znak ljubezni, temveč samo strah pred izgubo ljubezni.
(Milivojević)

Glej, po teh tvojih kratkih sporočilih bi rekel da si sama še precej mladostno, čustveno nedozorela osebica. Saj bo bolje, naredi pa kaj zase tudi SAMA !!!

Pozdravljeni

Bolečino, ki jo povzroča mali *črv* ki kar ne da miru je težko opisati. In ko se že vse umiri, ko že mislite da je končano se ponovi isto. Tako počasi le s težavo premagujete svoje misli a kaj ko so vedno tam nekje skrite in samo čakajo na primeren trenutek. S slednjim pa povzročate sebi in partnerju še več težav. Na zunaj ste lahko zelo prijazni in vljudni vendar zaradi strahu, ki ga nosite v sebi z vašega obraza odseva nelagodje, ki kamlu prevetri vajin odnos do te mere, da mislite in čutite čisto drugače. Takrat razočaranje in jeza dosežeta vrh strah pa vas potisne v čustveni izbruh do te mere da vsega kar čutite ne zmorete povedati. Partner je takrat presenečen nad vašimi izbruhi ker niti ne ve kaj to pomeni vi pa mu ne poveste v kakšni stiski ste, koliko vas je strah in kakšno bolečino doživljate. Zberite pogum in povejte kaj zares mislite in kaj čutite, kaj je ta stiska ki vas porine čez rob. Ta občutja imajo svojo preteklost zato pojdite tja. Vsak izmed nas potrebuje ob sebi nekoga ki bo vzdržal naša čutenja, jih vzel resno in se o njih pogovarjal.
Strah na žalost velikokrat naredi razdor zato je časm da danes v novem odnosu, z novo osebo prehodite preteklost a na žalost je tako, vse dokler ne boste zmogli in zanli predelati boste živeli zelo plitek s strahom in jezo prepojen odnos.
Seveda pa je najlepše če si začneta oba skupaj prizadevati za spremembo in se zavesto odločita da si krivice ki jo povzorača ljubosumje ne zalužita več.

Srečno!

Romana Žitko
spec. ZDT

Zakonski in družinski Inštitut NOvo mesto

Upam da ti uspe jaz nemorem vec vse sem uničila

New Report

Close