Najdi forum

Spoštovani!

Na Vas se obračam z vprašanjem, v zvezi z mojo novo zvezo, če lahko temu tako rečem…

Fant se mi je zlagal o svojih letih. Rekel je, da je star isto, kot jaz – 82 letnik, v resnici pa je leto in pol mlajši. Ta podatek sem izvedela od svoje matere, ki je v službi zaradi “firbca” pogledala v register.

Ker je še vse bolj “na frišno”, ga ne poznam dovolj, da bi vedela, kakšen pomen ima lahko takšna laž. Je le ena izmed mnogih, ki se bodo vrstile, ali je bila le nedolžna izmišljotina, ker ga je bilo morda sram povedati, da je mlajši? Sem pa vsekakor mnenja, da tudi to dejstvo ne opravičuje njegovega dejanja.

Kaj menite? Imam opraviti z neiskreno osebo? Naj mu kaj omenim, torej, da vem?

LP

Predlagam vam, da se z njim o tem odkrito pogovorite. Bodite pozorni tudi drugače na njegovo vedenje pa boste kmalu odkrili kakšno težo ima ta njegova laž. Morda se je res le bal, da je premlad za vas in da ga boste zavrnili. Seveda je popolnoma drugače, če se laže kar naprej in svojim lažem še sam verjame. Potem imate opravka s patološkim lažnivcem. Ker pravite, da je stvar še sveža in ker vam je fant verjetno všeč, dajte priložnost njemu in sebi, da se bolje spoznata.

Alenka B

Pozdravljeni!

Sporočam, da sem fanta pustila, ker tista laž ni bila edina. Prav tako se je zlagal, da študira violino, pa je ne… Tudi sicer se je vse večkrat izkazalo, da njegova beseda ni sveta – npr. je rekel, da bo prišel, pa ni in niti ni poklical. Svoje ravnanje je vedno opravičil s stavki, kot so – tak pač sem. Ko pa sem mu povedala, da vem za njegovo laž glede let, mi je prepotentno odvrnil, da je imel razpon žensk med 16 do 35 let in to, da imam jaz 23, je za njega šala mala.

Mislim, da ni potrebno več razlagat. Očitno sem fino brcnila v temo.

lp

New Report

Close