Najdi forum

partner in problemi

Spoštovani;

Sem mati 2 šolskih otrok in sicer starost 8 in 11 let. Poročena sem 13 let.
Imam pa naslednji problem. Poročila sem se z moškim, katerega nisem ljubila, zdel se mi je samo simpatičen in zelo vesele narave. Ker sem bila jaz zelo nasamozavestna mi je to kar pasalo. Tudi telesno me ni privlačil. Po nekaj letih pa ugotovim, da me telesno privlači, ampak samo ob določenih obdobjih. Enkrat se mi zdi kot oseba enkraten enkrat pa ravno obratno. Naj povem še to, da imam depresijo in jemljem antidepresive.Poleg tega me tudi muči nespečnost in kdaj , ko ne morem zaspati moram vzeti tableto za spanje. Vendar se bojim, da se jih bom navadila. Bila sem tudi pri psihiartinji na več pogovorih, ravno tako je bil tudi moj mož enkrat. Dejstvo ja, da sem po teh tabletah bolj samozavestna in lažje brodim življenske težave. Moti me pa moj odnos do mojega moža. Ne vem ali sem pristranska ali kaj.
Mož bi mi namreč vse ugodil. Začel je igrati tenis na mojo željo, potem smučanje. Ima pa eno šibkjo točko katera me pa najbolj moti. Noče in ne zna plesati. Jaz pa tako rada. Im me grabi panika zaradi tega, ker tako rada plešem. On pa pravi, da preveč potenciram stvar, saj pravi, das ima kar cmok v grlu, če je treba plesati. Saj gre plesat ampak saj veste, meni to ni dovolj, ker ne pleše tako kot bi jaz rada. Potem na primer. Začel je tudi igrati tenis, ker ga tudi najina hčerka igra. Saj pravi, da on tudi uživa v tem. Samo kaj, ko nima talenta. Potem je začel smučati. Sedaj pravi, da bo prvi letos na smučišču, ker ga je tako navdušilo. Jaz mu pravim, da je kot bloški smučar. In sedaj, ko je začel smučati, pa meni ni več do tega, ker ne smuča, kot recimo bi se smučal, če bi se učil v otroških letih. Veliko teh stvari me moti pri njem. Samo ko poslušam druge zgodbe kakšne probleme imajo drugi to ni nič. Naj še povem, da sem pred njim imela fanta, ko me je spolno privlačil in samo to in nič več. Po tem sem takrat iskala neko varno zavetje in to sem mu tudi povedala. Naj šepovem, da me večkrat vpraša za kakšno mnenje, ker se ne zna sam odločiti. Ne vem ali ne zna ali hoče, da se bom samo jaz odločala. Saj pravi, da če drugi razmišljajo drugače kot jaz je že narobe.
Naj še povem nekaj glede spolnih odnosov. Imava jih npr. 7 kart na mesec on pravi, da je to premalo, saj mu to zelo veliko pomeni. Jaz pa sem po dnevih ko ne spim zelo utrujea, Še to pravi, da imam premalo energiije, saj ko pridem domov iz službe sem kot ožeta limona in je res nimam.
Naj še povem ,da je on živel v partiarharni družini, mama je bila gospodinja. Jaz sem pa imela kar stroge starše in moja mama je bila zelo dominantna oseba.
Naj še povem,da sva kupila parcelo za gradnjo hiše, ker se pri mojih starših ne počutiva najbolje. Vendar on pravi, da se boji z mano iti v tako investicijo, ker ne ve kaj me bo prijelo.

Hvala za vaše mnenje
tiha

Seveda je dobro, da jemljete antidepresive, ki vam jih je predpisal zdravnik in pravite, da vam koristijo. Ne vem pa ,če ste natančno prebrali navodila, ki so priložena temu zdravilu. Nekateri antidepresivi slabo vplivajo na spolno poželenje, ga zmanjšujejo. Če to velja tudi za vaše zdravilo, je sigurno navedeno med stranskimi učinki, ki jih lahko povzroča. Vse težave in množica vprašanj, ki ste jih zastavili v svojem pisanju, je prezahtevna za odgovor v takem mediju kot je tale. Moje mnenje je, da vam poleg antidepresivov, ki jih ne morete jemati stalno, lahko najbolj pomaga psihoterapija. Psihiatrinja, ki jo obiskujete je sigurno usposobljena za to. S pomočjo psihoterapije lahko bolje spoznate sami sebe in svoje notranje vzgibe, ki vodijo vaše občutke in ravnanja, omogoči vam da postopoma spremenite odnos do sebe, do drugih pa tudi stališča,ki vas ovirajo, da bi zaživeli bolj polno in kvalitetno. Seveda pa je psihoterapija dolgotrajen proces, ki zahteva od posameznika precej napora, v zameno pa daje trajne učinke.

Alenka B

nisem noben strokovnjak,ampak a si ti poplna mogoče?nič ne naredi prav zate,pokaži malo več veselja ob tem da se trudi igrati tenis,ali smučati in še to zaradi tebe.Ni vse v pravilih,in kako kaj prav naredit,včasih se je treba prepustit in uživat pa magari v slabi igri tenisa.

New Report

Close