Najdi forum

Velikokrat prebiram tale forum, zato sem se odločila, da se tudi jaz oglasim s svojim problemom in morda z vašo pomočjo pridem do kakšne ugotovitve, ki mi bo pomagala težavo druače vrednotiti ali razumeti.

S partnerjem sva skupaj eno leto in pol, oba sva ločena in živiva vsak pri svojih starših.Iz prejšnjega zakona imava vsak po dva otroka, ki so stari enako 17 in 14 let.Moji živijo pri meni, njegovi pa pri svoji materi.
Kot na začetku zveze , se tudi še zdaj odlično razumeva, vse štima, z nobeno stvarjo iz preteklosti nisva obremenje, otroci so naju oboji sprejeli.
Moja želja in cilj je , da bi enkrat končno zaživeli skupaj, vedar se je partner vedno uspešno ognil pogovoru o tem.Ker sva kar oddaljena eden od drugega,si jaz enostavno ne znam predstavljati, da bi se takole eden do drugega vozila v nedogled, zato sem zahtevala odgovor na to, kje se vidi v prihodnosti.Načeloma bi se lažje on preselil k meni, kot jaz k njemu, ker moja hči obiskuje gimnazijo v bližini doma, mlajša pa hodi še v OŠ, in bi jaz tako imela veliko več problemov zaradi tega.On pa misli, da bi se lažje jaz.Če bi se šlo samo zame, in ne bi to potegnilo za sabo še drugih težav, bi se, tako pa to pričakujem jaz od njega.No njegov odgovor je bil, da ne razmišlja o selitvi k meni in da to ni možna alternativa.Hvaležna sem mi bila za odkrit odgovor, venda tudi razočarana, saj bi si rada ponovno uredila življenje tako, da bi funkcionirali kot družina.
Sem na razpotju, ali zvezo končat, ker imava glede tega očitne različne cilje, ali še vedno vztrajat v zvezi, ki zame nima smiselnega konca, ali pa sem si vse skupaj zamislila kot fiksno idejo in to pri partnerstvu sploh nima tolikšnega pomena?
Prosim za kakršno koli videnje problema iz vaših izkušenj

Lrp pozdrav

Katja

Zdi se mi, da vašemu partnerju, ne glede, na vožnje sem in tja, to odgovarja. Ker vam je tudi odkrito povedal, da se ne misli preseliti k vam, nimate v tem smislu kaj pričakovati. Kadar je ljubezen dovolj močna in obojestranska, si partnerja močno želita skupnega življenja in kljub raznim težavam to tudi uresničita. V nasprotnem primeru pa ni težko najti kopico izgovorov zakaj skupno življenje ni možno. Vaša pričakovanja so popolnoma realna in običajna za ljubečo žensko. Vprašajte se kaj je z ljubeznijo na drugi strani?

Alenka B

New Report

Close