Najdi forum

Pozdravljeni!

Imam eno vprasanje! Cez 14 dni imam porodni rok. Ker oce otroka ne priznava ga ne bom navedla v rojstnem listu!
Zanjima me ce npr. cez cas spoznam cloveka ki bi mojega otroka priznal ali se podatki v rojstnem listu zamenjajo – mi izdajo novi rojstni list in se vpisejo njegovi podatki ali rojstni list ostane nespremenjen.
Kje se opravljajo te spremembe!
Ali lahko jaz navedem kdo je oce v rojstnem listu ce tudi ga bioloski oce ne bo priznal.
Ali potem lahko drzava zahteva od njega test ocetovstva ker napr. jaz prejemam od njih socialno podporo!

Vem da sem malce zapletla vse skupaj ampak se vedno imam upanje da bom za svojega otroka nasla oceta, ki ga bo imel rad in varoval zato bi tudi rada da je vpisan kot pravi oce – tudi v maticnem listu.

Hvala za odgovor!
L.P. Alija

Po nasvet se obrnite na pravnika, oziroma na Center za socialno delo.

Alenka B

Alija,

mislim, da je tvoja dolznost, da poskrbis, da bo imel otrok v rojstem listu vpisanega bioloskega oceta.

Ko se bo otrok rodil, te bodo cez kaksnen mesec s Centra za socialno delo povabili, da se z otrokovim ocetom oglasita pri njih in uredita ocetovstvo. Ce oce tega ne bo zelel, je tvoja dolznost, da ga tozis za ugotovitev ocetovstva. Taksa za tozbo je kaksnig 20.000-30.000 SIT. Svetujem ti, da istocasno vlozis tudi tozbo za prezivnino, tako da se bo vse skupaj obravnavalo kot ena tozba.

Pravno pomoc lahko dobis brezplacno, v pravno -inform,acijskem centru na Metelkovi, kejr ti lahko tudi sestavijo tozbo (brezplacno ali pa vsaj skoraj brezplacno). Mislim tudi, da lahko zaprosis za oprostitev sodne takse za vlozitev tozbe pri sodiscu. Kako to gre, ne vem, se pa da.

New Report

Close