Najdi forum

Pozdravljeni
V tujini sem spoznala super fanta(tudi iz slovenije), v enem tednu sva se zaljubila. pred njim sem imela le se enega fanta, pri katerem je trajalo slabo leto da sva ‘prisla skupaj’, potem pa sva hodila 3 leta. Zvezo je končal on. Torej, ni ravno moja navada na veliko spoznavati fante itd.. Pravzaprav nimam kaksnega posebnega problema, le vprasanje.
Ta novi fant je drugačen kot vsi ostali,starši pa tudi prijatelji so mi ze velikokrat rekli če me to nič ne moti, zato se zdaj to ze sama sprasujem. Tudi sam mi je pred začetkom najine zveze rekel, da naj dvakrat premislim, saj zivi drugače kot si predstavljam..
Živi (ironično) v sosednjem kraju (10km stran) ampak, s 500m višinske razlike. Tam ‘gori’ je samo njihova hiška in nič drugega. Peš prides tja v 40min.. Zaradi tega ima precej drugačno zivljenje kot njegovi vrstniki. ( Kateri sosed bo posodil mleko ali jajca ko jih zmanjka?–to je le ena manjsih tezavic.. )
Druga stvar je njegov oče. Nasilen, neolikan, nesramen, slab oče. Že nekaj let ne zivi z druzino, temveč sam, brezposelen in s socialno podporo. V tistem kraju je znan kot čudak, kot baraba. Svojega sina dobesedno sovraži, vendar mi se ni znano zakaj točno. (fant pravi da me na začetku zveze se ne bi rad obremenjeval z vsemi druzinskimi problemi, da mi bo ze postopoma vse povedal)
Ker zivijo brez očeta, mama pa ni več zaposlena, si fant povečini sam služi denar, poleg tega pa tudi studira dokaj zahteven studij. Nikoli ne reče da nima denarja in tega tudi ne pokaze (npr. brez besed on plača pijačo in podobno..), vendar vem da mora ravnati zelo racionalno in varčno. Moja druzina pa je kar se tiče ek. stanja malo nad povprečjem, kaksnih resnih problemov z denarjem zato ne poznam..
Tako, naštela sem nekaj dejstev. Nima smisla da nastevam vse podrobnosti. Povem naj se da sem stara 18, on 20, hodiva nekaj več kot 3mesece. (za nekatere pri mojih letih je to veliko, zame pa niti ne, saj sem bila ze v zelo dolgi zvezi kljub mladosti)
Zaenkrat sem se noro zaljubljena, in teh razlik med nama se ne opazim. Kar nekaj mojih prijateljic pa se vidno ‘zgraza’: ‘joj kako mores met fanta ki zivi tam nekje bogu za hrbtom’ ‘pa poglej kaksen je njegov oče,sramota pa tak oče’ …
Zanima me, kaj vi mislite, je ta njegova drugačnost res tako pomembna in ali bi bilo res bolje da bi imela fanta ki zivi nekje v blizini v navadni hisi ima navadno zivljenje in navadne starse?

Če ste zaljubljeni, niste sposobni videti vašega fanta takega kakršen je. Morali boste počakati, da vas zaljubljenost mine. Ni pomembno, kje živi in kakšni so njegovi starši. Zelo pomembno pa je, ali zadovoljuje vaše notranje predvsem čustvene potrebe. Vsekakor si vzemte čas, da se dobro spoznata. Razmislite o lastnih pričakovanjih, ki jih imate do fanta, kakšne so tiste lastnosti, vrednote, stališča, ki so vam pomembna in ki jih pričakujete, da jih ima. Če sta za skupaj se bo vajina zveza poglabljala, počutila se bosta radostno, zadovoljno, polna bosta energije na vseh življenjskih področjih. Če boste čutili, da vas ta zveza obremenjuje, duši, vam jemlje energijo, potem to ni to.

Alenka B

New Report

Close