Najdi forum

Pozdravlejni!
Jz imam pa eno “čudno” vprašanje in sicer ; s fantom sva skupi 5 let ..Prevaral me je on in jaz njega le da sm jaz njega le za 1 noč (pod alkoholom) on pa je mene varal z eno sodelavko pol leta in mi to potem tudi povedal .Še vedno sem z njim in zanima me če je isto če sm jaz njega prevarala le 1 krat on pa je z njo spal večkrat-pol leta .Ali je to sprejemljivo glede na okoliščine oz. čas .Pa on je šu še “trezn” k njej medtem ko se jaz svoje prevare z drugm komajda spomnim.Torej ali lahko njegovo prevaro vzamem enako za mojo?

Metka,

predvidevam, d asi še zelo mlada in te vabim, da si prebereš prav vsa sporočila, ki so napisana v tem forumu, še poebej tista, ki opisujejo varanja. raje se nauči kaj iz napak drugih kot iz svojih napak.
rad bi ti povedal, to, da je popolnoma vseeno kakšen je razlog za varanje. to je preprosto nedopustno in se ne bi smelo dogajati, če bi se v nekem razmerju dva imela rada in bi bila skupaj zaradi ljubezni. Če se lahko vidva tako enostavno varata, potem pa je vprašanje, kdo je koga bolj pravično rpevaral in zakaj, je pravzaprav smešno. Ne ti ne on tega ne bi smel narediti. Šele takrat bi ti lahko povedal, kdo ima bolj prav in kdo manj. Popolen nesmisel je, da ti povem, če si ga ti upravičeno. Direktno ti bom povedal, ti si ga neupravičeno. To, da je on tudi neupravičeno, je tudi škoda besed. Kot sem omenil, če se dva imata rada, potem tega ne naredita. Če se nimata, je neumnost, da sta sploh skupaj. Vidva sta še vedno skupaj, vendar ta zveza nima prihodnosti, zato raje to vzemita, kot dobro izskušnjo v življenju , za katero sklenita , da je ne bosta ponavljala in pojdita narazen, če se strinjata pa ostanita dobra prijatelja.

Lahko bi ti takole rekel in se drži tega načena:

NIKOLI NE NAREDI DRUGEMU TISTO KAR TI NE ŽELIŠ, DA BI DRUGI TEBI.

Najprej poiskusi biti zvesta sama sebi in svojim prepričanjem, le tako boš lahko mirno živela in se ne obremenjevala z življenjem ostalih.

PRAVA LJUBEZEN NIKOLI NE PRIZADENE SVOJIH BLJIŽNIH

Primož

NE Metka, ni isto. Ti se lahko zagovarjaš, da si bila bistveno zmanjšano prištevna, to pa se NE ŠTEJE za varanje. On pa seveda odgovarja za svoja dejanja in JE KRIV.

nova
Uredništvo priporoča

Pingu,

bom objavil tudi tovje mnenje samo ga moram komentirati.

varanje je varanje ne glede ne razlog.
saj veš kaj pravijo, tisti, ki drži vrečo je popolnoma enako kriv kot tisti, ki krade.

primož

Varanje je varanje, pa če je bilo samo 1-krat ali pa je trajalo pol leta. In lahko se zagovarjaš s tem, da si bila pod vplivom alkohola in da nisi vedela kaj počneš, a jaz v to ne verjamem. Potem se lahko tvoj fant zagovarja, da je bil pod vplivom neke višje sile, zaradi katere se ni mogel upreti drugi punci.

Primož, saj se tega dobro zavedam. Ne vem, kako naj bi resno odgovoril naši Metki na tako vprašanje. Dobila je le tak odgovor, kot ga je želela. Ne razumem, kako lahko nekateri tako razmišljajo kot naša Metka. Kot bi rekel: V trgovini sem vzel samo zvečilni gumi. Saj to ni kraja, ker je čisto poceni.

Se najbolj strinjam s tem odgovorom in sem znan po tem, da bi ukinil olajševalne okoliščine na sodišču v primeru pijanosti. Odgovornost nam manjka. Če veš, da ti alkohol škoduje, ga ne pij. Varanje je pa varanje. Tisti, ki smo že bili prevarani vemo, kako boli. In ni pomembno, kako, zakaj, na kakšen način in s kom….

Pri nama gre zato da veva drug za drugega in da naj se to ne bi več zgodilo, zato sm še z njim.Jaz ga od takrat (3leta)še nism prevarala on pa tud “ne”.Gre le zato ali naj mu verjamem da se je spremenil-da ga je minilio skakanje čeez plot.Zdaj je star 24 let in se je spremenil le da ne hodi tok ven in tud ni več tok “mahnjen” na seks.Jaz zase vem da ni smisla da ga varam a ve to tudi on?Zanima me ali se lahko človek spremeni glede varanja ali je to v “krvi”.Jaz zase vem da tega ne bi storila več saj sem take stvari počela le na začetku najine veze ker mi takrat še ni nč pomenil (pri 20ih) on pa je to storil dosti kasneje ko se je veza že razvila zato ne vem če je opravičljivo za oba saj jaz že zaradi vesti nebi mogla se “dol” dajat z enim pol leta? Že ena noč me je tolkla po glavi ! LP

Jaz sem ena tisti, ki ima magnet za prave moške – vedno privlačim take, ki me prej ali slej prevarajo, pa čeprav si mislim, da so v bistvi drugačni, ker navidez ne delujejo enaki – se na koncu izkažejo za … rdeča nit je tam.

Varanje boli o kako boli zlasti če je enostransko – uniči ti samozavest. Začneš dvomiti vase, kaj je narobe z mano, takoj se pojavijo vprašanja a je una uni boljši od mene….. Potem pa je odvisno kako se ceniš in kako hitro si se sposoben pobrati in iti naprej. Moram riči, da se glede tega lahko dokaj hitro poboremem – izkušnje pač. Prvič me je uničilo in sem zgubila celih 10 kg v enem tednu.

Kaj ja danes varanje? Booo Vsi težijo k nekemu varanju – tako,da zadnje čase razmišljam, da je mogoče z mano kaj narobe in da bi bilo mogoče smiselno, če bi si naložila nov program v možgane in začela gledati na stvari drugače. Ampak tudi to ne gre. Jaz se sama s sabo čisto v redu počutim s takim razmišljanjem in nevaranjem sicer pa raje prekinem zvezo – nekako ne morem sedeti na dveh stolčkih istočasno – to je muka.

Varabje ostane varanje – obrni ga kot hočeš. Nakaj ti manjak pripartnerju zato greš in jo iščeš drugje – to sem ugotovila. Če se to odkrije niti ni tako slabo, saj je varanje znak da nista za skupaj, ker ti nekaj manjka pri njej njemu. In mislim, da je najpamentneje, da se razideta. Vem da je težko ampak prej kot slej se bosta če ne zdaj pa čez 10 let.

Sicer pa tako dananšnje zveze niso veš večne – čez 10 let bosta tako obadva hotela kaj novega. Svet se spreminja in ljudje z njim. Drži pa da ne delaj drugemu, ka nočeš, da bi drugi delal tebi, ker se ti vse vedno povrne, meni se z dvakratno dozo. In mislim, da se to vsakemu, če vsaj malo globje pomisli.

TOrej : varaj, če tebi to paše in drugi ve – ampak to potem ni več varanje pač pa ničin življenja za katerega si se odločila, odločil – tu ne rabiš partnerjev rabiš le prijatelje/kolege s katerimi deliš ista menja in se daješ dol …. kako dolgo pa to lahko traje …. booo

Metka!

Ali mogoče zbiraš podatke za statistični zavod? 🙂

New Report

Close