Najdi forum

Fant mi dolguje denar

Spoštovani,

Fant mi že dlje časa dolguje denar. Gre za nekaj tisočakov, ki sem mu jih posodila za poslovne priložnosti. Že večkrat sem mu rekla, da je zdaj pa že čas, da poračunava, ker je to začelo vplivati tudi na najin odnos, saj se cela situacija vleče že nekaj let in vmes zapravlja za svoje stvari, mene pa vedno pusti čakat. Včasih mi nekaj malega vrne, potem smo pa spet na istem. In to je bistvo problema. Ne sam denar.

Prišla sem do točke, ko se mi zdi, da sem do njega izgubila tudi čustva. Počutim se izkoriščena. Da moram “prosit” za svoj denar, namesto da bi bil on hvaležen, da sem mu toliko zaupala in pomagala. In ker ve, da se najin odnos krha zaradi tega, pa mu to očitno ne prižge alarma in ne da pospeška, da bi uredil situacijo.

Ne vem več… nisem oseba, ki bi mi denar toliko pomenil. Ne želim pa bit v partnerstvu, kjer se me tako izkorišča in dela samo po svoji volji.

Kaj vi mislite o tem?

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani Finance in ljubezen,

lahko vas razumem in tudi sama bi bila na vašem mestu jezna in nestrpna, saj se vam dogaja krivica in se res lahko počutite izkoriščani in ogoljufani.

Ne vem kako jasno in odločno mu dajete vedeti, da želite svoj denar nazaj, kolikokrat ga s tem vprašanjem soočite in poveste kako se vi počutite in kaj takšno njegovo ravnanje pomeni za vas in vajin odnos. Domnevam, da morda težje pridete do svoje jeze in jo izrazite kot odločnost in da vas zato morda sploh še ne jemlje resno (oz. je njemu takšen način verjetno zelo domač in poznan…), Predlagam, da začnete sami sebe (in svoj denar in čustva ter odnose) jemati zelo resno in da vztrajate pri vaši zahtevi za vračilo vašega denarja, razmislite pa tudi o tem kaj vam takšen partnerjev odnos do denarja in vas pomeni in če ste pripravljeni živeti s tem… Morda se bo potrebno soočiti tudi s svojim zgodnjim obdobjem razvoja in družinsko situacijo, da boste morda lažje prišli do svojih občutkov jeze in jim zaupali ter lažje postopali v skladu z njimi.

Vse dobro vam želim.

Jerneja Dimec Bratina, spec.zakonske in družinske terapije, zakonska in družinska terapevtka NOVO UPANJE, individualne,zakonske in družinske terapije in izobraževanje, Goriška cesta 17 5270 Ajdovščina 030/235 117 [email protected] www.novoupanje.si Facebook: https://www.facebook.com/terapije.novo.upanje/

iz izkusenj vem katera zenska moskemu posoja denar boljse da ga takoj zapusti ker jo samo izkorisca

nova
Uredništvo priporoča

Če hočeš pokvariti odnose, vpleti denar in jih sigurno. Na žalost

Si kar ne predstavljam, meni se to še ni zgodilo. Verjetno zato, ker sem čist preveč stroga glede takšnih stvari in vem, da bi v tej situaciji kot si ti sedaj, fantu vzela določene njegove stvari in jih prodala ter si tako poplačala njegove dolgove. Sej vem, to bi bilo konec odnosa, ki ga bo tako ali tako konec, edino dolžan ti še vedno bo, če ne boš sama ukrepala.
Tole ujčkanje in prošnje pač pri nekaterih ljudeh ne delujejo.


Včasih je pa to super in priporočljivo. In treba to storiti čimprej z neko razumljivo vsoto.Takoj se pokaže s kom maš opravka za naprej!. Verjemi test deluje. Govnači se takoj izdajo.

tudi jaz sem posodila fantu. Celo kredit sem vzela za to. Nikoli nisem dobila denarja nazaj. seveda je že dolgo bivši…

Jst mam podoben problem namrec dekletu sem posudu par tisoc eur nakar me je dala na cevelj ni mi toliko za denar bolijo me njene lazi mislim da manipulira z mano ma drugega fanta meni pa govori da sma lahko prijatelja le sexa ne bo ostalo ostane isto mislite da je to normalno lp

Spoštovani Koki654,

Ne, saj veste, da ni normalno. Žal mi je, razumem, da  imate dekle še vedno radi in si bolj kot vse želite njo, toda če ime drugega fanta, je to njena odločitev in jo bo potrebno sprejeti. Vem, da je zelo težko sprejeti razhod in da se običajno zato počutimo kot bi bili slabi in nevredni, toda ni treba, da je temu tako, ker to ne drži. Imate svoje dostojanstvo, ne glede na to kaj ona govori ali si misli o vas. Tudi denar je pomemben in bi ga bilo dobro odločno zahtevati nazaj (sicer je to lahko kaznivo dejanje, saj ne gre za par deset evrov). Kolikor zmorete, bi se bilo pametno čim bolj distancirati od nje in se usmeriti v stvari, ki vas veselijo in dvigajo. Prijateljstvo s človekom, s katerim si si bil več kot le prijatelj, je običajno zelo težko, sploh pa takoj po razhodu. Razmislite, če si to sploh želite in če je, glede na opisano situacijo, oseba vredna vašega zaupanja. Priporočam vam delo na sebi, da se uspete dvigniti nad to in poskrbeti zase, da boste prepoznali kje greste čez svoje meje in si več ne boste dovolili manipuliranja.

Vse dobro vam želim.

Jerneja Dimec Bratina, spec.zakonske in družinske terapije, zakonska in družinska terapevtka NOVO UPANJE, individualne,zakonske in družinske terapije in izobraževanje, Goriška cesta 17 5270 Ajdovščina 030/235 117 [email protected] www.novoupanje.si Facebook: https://www.facebook.com/terapije.novo.upanje/

Private message mogoce 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
punčoh456, 27.01.2021 ob 18:57

iz izkusenj vem katera zenska moskemu posoja denar boljse da ga takoj zapusti ker jo samo izkorisca

tocno tako

Ne vem kaksne odnose imate, ampak posojanje denarja je nekaj normalnega. Ne vem, moja dva sta skupaj 40 let, imata locene racune, ampak oba lahko dostopata do vsega in ce en nima vecje vsote, da drug. A je denar vec vreden kot partner? Moj je bil se mladic ko sva se spoznala. Posodila sem mu par 100€ in si je kupoval bedarije namesto vrnil. Enkrat, dvakrat… tretjic sem ga posedla in mu razlozila, da imava enako placo (oz takrat sem jaz se studirala), da si ne kupujem bedarij in sparam za life, da mu ne bom stela denarja, ampak me zali, ko kupi x-box a meni se 200€ dolzen. Se je razburil, naj se… slo nekaj casa mimo in nobenega vracila. Sem ga po par tednih s5 posedla in rekla, da naj se zresni. Da take osebe jaz ne spostujem in sem vredna vec kot tak odnos. Ce ne ceni tega, bo kdo drug. Mislim, da sem imela v 1 tednu plan za vracilo. Skupaj sva se danes. Boljsega partnerja si ne bi mogla zeleti. Trenutno mi je dolzen 6000€ in me niti najmanj ne skrbi. Je pa res, da sem posojala na nacin, da je vse crno na belem. Ce tip zajebe… bo najebal. Nisem neumna, life je kurba, ampak raje zivim z osebo, ki jo imam najrajsi in mu lahko v krizni situaciji pomagam. In tudi poskrbim, da ima lep life. Kot da sem skrta in dnar nesem v grob. Je pa tudi res, da je moj partner, in ne fant.

Objava čaka odobritev

Podoben primer moja  prijateljica mogoce bo kdaj tudi partnerka.

Si je od bivsega sposodila denar za polovico cene avta.

Sedaj pa tega denarja ne more več vrniti nazaj .

Jaz bi ji galahko posodil pa ji ga ne bom.

Ta bivši tip sedaj njo izsiljuje in mu je obljubila da bo avto prodala in mu ta denar tudi vrnila.

Izsiljuje jo tudi na ta način da hodi k njej v stanovanje da mu pripravi hrano in prespi pri njej ,se ve zaradi česa,za to da jo proti njeni volji sili v spolnost.

Vcasih si mislim da ženska nima ravno pameti na pravem mestu in enostavno mu to ustreže.

Noro  se mi zdi najraje bi jo poslal nekam.

Ženska je boga samohranilka v najemniškem stanovanju.

Jaz imam novo hišo in bi se kasneje preselila k meni.

Nevem ali je to sploh pametno da jo vzamem pod isto streho njo ,ki nima prave hrbtenice življenja.

Ne zna se postaviti za sebe.

Kaj naj storim?

New Report

Close