Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica S svojo punco pričakujem otroka, zdaj pa izvem, da je poročena z drugim

S svojo punco pričakujem otroka, zdaj pa izvem, da je poročena z drugim

Imam partnerico. Super sva in že pričakujeva otroka. Zdaj, ko je pogovor nanesel na poroko, pa izvem, da je poročena z drugim, vendar pa z njim ne živi. Živi z menoj. Njen partner pa živi z drugo žensko, s katero že ima dojenčka. Kaj naj naredim? Če odidem od nje, kako je s skrbništvom nad najinim otrokom, preživnino, stiki? Naravnost sram me je ob misli, v kaj sem padel. Drugače jo imam zelo rad in sem čustveno zelo navezan nanjo in bi ji le stežka obrnil hrbet. Kaj mi svetujete? Naj se najina izvenzakonska skupnost nadaljuje, čeprav je ona poročena z drugim, s katerim pa ne živi, saj ima njen pravi mož drugo žensko, s katero živi v izvenzakonski skupnosti in ima otroka?

Spoštovani,

Mogoče lahko začneta težavo reševati od vprašanja ali gospa hoče biti vaša partnerka ali ne. Vi pravite, da hočete biti njen partner. In če hoče tudi ona, ne vidim razloga, da ne uredita formalnosti in se poročita, če to želita. Iz moje perspektive bi se bilo dobro tudi pogovoriti o iskrenosti. Dobro bi bilo, da partnerka pojasni razloge, da je tako pomembno informacijo zadržala zase. Vsekakor ima za to nek razlog. Pa tudi ali ima razlog, da se ne loči od moža? Iz vaše pozicije bi bilo dobro dobiti ta pojasnila. Poleg tega pa še partnerkino spoznanje, da je bila to napaka in zagotovilo, da česa takega ne bo več naredila. Če tega ne boste prejeli, si težko predstavljam kvalitetno vezo, saj boste najbrž zelo težko zaupali tudi v druge stvari, ki ji partnerstvo zahteva. Na koncu pa seveda ostanejo odločitve vaše kaj je za vas sprejemljivo in kaj ter kaj boste storili.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Za začetek se pogovorita, kako namerava razrešiti kolobocijo, ker bo uradno za očeta tega otroka veljal njen mož. Pozanimaj se na CSD, kako je zdaj s tem.
In načni temo o iskrenosti … kaj vse ti še prikriva, če ti ni zaupala tako ključnega podatka. Njen mož pa tudi … sploh nimam komentarja, kakšni ljudje morajo to biti. Bog ne daj, da kdo od njiju umre ali da se jima zgodi kaj hudega. Recimo da bi se kaj zapletlo pri porodu, bi k njej smel njen mož in on bi odločal, kaj naj se zgodi, tebe kot da ni. Če imata skupno premoženje, ga bo podedoval njen mož, ne ti. Sploh ne vem, kako bi se taka zadeva reševala, če druga stran ni poštena in pripravljena sodelovati.

Predvsem ne boš vpisan kot otrokov oče, ker po zakonu je to zakonski mož. Očetovstvo boste vsi trije morali urejati po sodni poti. Pogosto se dogaja, da zakonci, ki jim je skupnost propadla, ločitve ne izpeljejo, se samo razidejo. Ne vem, zakaj je ne vprašaš, zakaj ne uredi ločitve, saj je očitno, da z možem nima namena živeti.

Pozdravljeni, gospa je želela biti moja partnerka samo dotlej, da sem ji omogočil zanositev. Očitno on, njen pravi mož, z njo ni mogel zanositi. Z njim pa želi biti zaradi denarja. Ima dobro službo in ogromno denarja.

Je pa ta moški lahko zanosil drugo žensko, ne žensko, ki sem ji jaz omogočil zanositev, kar pa se tudi njemu zdi zelo čudno. No, biologija včasih ubere čudna pota…

To je še en hec ali kaj na medovernet? Da ti oseba laže je najlepša popotnica zarojstvo otroka in na takih temeljih imet otroka. NAa gre na splav,dokler še ni prepozno ti si pa najdi osebo, ki je do tebe iskrena. Izi ko pasulj skuhat, smili se mi otrok ki se še niti rodil ni.

Zakaj se pa ne loči od njega? Bolj je problem, da ni povedala da je poročena.

Pozdravljeni, gospa je želela biti moja partnerka samo dotlej, da sem ji omogočil zanositev. Očitno on, njen pravi mož, z njo ni mogel zanositi. Z njim pa želi biti zaradi denarja. Ima dobro službo in ogromno denarja.

Je pa ta moški lahko zanosil drugo žensko, ne žensko, ki sem ji jaz omogočil zanositev, kar pa se tudi njemu zdi zelo čudno. No, biologija včasih ubere čudna pota…
[/quote]

Nehaj se delati norca iz svetovalcev in vseh sodelujočih na tem forumu.

O kakšni vajini izvenzakonski skupnosti ti bluziš?

Ti z njo ne žeiviš v nobeni izvenzakonski skupnosti, in tudi nikoli nisi. Za nastanek izvenzakonske skupnosti pač ne izpolnjujeta pogojev.

Predvsem pa nihče v tej zgodbi ne živi v izvenzakonski skupnosti. Dokler je oseba poročena niti v teoriji ne more izkazati izvenzakonske skupnosti z drugo osebo, tudi če z njo živi 30 let pod isto streho.

Nemudoma naj vloži zahtevo za ločitev. To je en obrazec, ki ga napišete v 1 uri in se vloži na sodišči (tožba za ločitev). Zato ne potrebuje soglasja moža in se pari ločijo po uradni dolžnosti. Dajte ji rok: če tega ne naredi takoj, jo pač zapustite in si najdite žensko, ki vas je vredna. Do otroka lahko iztožite vse kar vam pripada kot očetu, če pa mene vprašate jo je mož zapustil, in je našla nekoga, ki ji bo dodatno priskbel preživnino.

moje sožalje. nasedel na preživnino. beži kolikor te noge nesejo

Spet sem sam. Punce nimam več. Sem pa dobil od njenega moža 5000 eur (na roko), da sem mu zrihtal otroka.

???? ZA 5000 evrov si dal enemu otroka svojega?

???? ZA 5000 evrov si dal enemu otroka svojega?
[/quote]
Da, za 5000 eur sem dal enemu otroka svojega. 🙁

In ne po lastni volji ali krivdi. Sem mislil, da mi boste tukaj kako pomagali, mi kaj svetovali, pa nič.

Punca mi že noseča z menoj pove, da je poročena z drugim, nato pa nekega dne, ko sem v službi, izgine in je ni več domov. P

otem me čez par dni čaka v nabiralniku kuverta s 5000 EUR in pismo zahvale, kjer je podpisan njen mož. Zahvalil se mi je, da sem mu omogočil dobiti otroka.

Poklical sem svojo punco, pa se mi na mobitel ni javila, na e-mail mi ni odgovorila, na fb-ju me je pa blokirala. Ne morem stopiti z njo več v stik.

Kaj naj zdaj storim? Kaj mi svetujete? Počutim se grozno.

V bistvu bi lahko šel na policijo, ker ona nikoli ni bila tvoja punca, pač pa sta te oba, ona in mož, lepo nategnila. Tole bi se lahko smatralo kot ugrabitev otroka in goljufija. Mirno lahko zahtevaš očetovske pravice, na njo pa lepo pozabi. Aja, pa denar moraš dati nazaj, če nameravaš karkoli uveljavljati. Halo, 5000 za otroka??? Jao…

pa sej ne nasedate tem zgodbicam no.
avtor, ti samo redno in skladno z navodili jemlji predpisano terapijo.

Daj, daj, daj, to je tako izmišljeno, da se že na daleč vidi. Kot una tema, kako mu punca ne lika gat. Samo provocirate, da se moderatorji ter vsi ostali trudijo s pisanjem odgovorov.

Kajti, če bi bilo res, da ta dva v zakonu nista mogla imeti otrok, bi šla na umetno oploditev in je. Tako da ti s svojo pravljico ne prepričaš. Je bil un s svojimi gatami skoraj bolj, a tudi ne dovolj.

pretirano razdajanje socialnih transferjev in lenoba ter nedelo ljudi privede do takega bluzenja. Če bi tipo tolkel kramp v kamnolomu, mu še na kraj pameti ne bi padlo pravljičarit na forumih. Res je narobe v tej deželi. Marsikaj

Malo je vse skupaj čudno. Pišeš, da sta par, da sta v neki ,,zvezi,, pol pa ko praviš, ker noseča, da bi se poročil, pa reče, da je že poročena. OK. pozneje pišeš, da je rekla, da bo parternka samo tako dolgo, dokler ne dobi otroka. A tega nisi prej vedel? Pa če ja, pol v to šel? In ja, ena prej je rekla, da lahko zahtevaš pravico za očetovstvo in nikakor ne more on tebi plačati za to 5000 evro. Če bi imel toliko denarja, kot praviš, bi šla v kliniko za umetno oploditev, sam tisto pa res stane. Če pa je ta zgodba povsem izmišljena, kar je možno, ker vedno vsakič nekaj malo dodaš, da zmedeš tukaj, pa je res neprimerno od tebe

lep pozdrav David

New Report

Close