Najdi forum

Ne vem kako naprej s punco

Živjo

sem pišem ker enostavno ne vem več, ali mi bo uspelo rešiti odnos s punco.

Skupaj sva 8 let. Načeloma se nisva nikdar kregala zadnje leto je pa postalo neznosno.
Glavni razlogi za to predvsem da je ona začela hoditi na kave pozno zvečer (okrog 23 in naprej) s kolegom kar je bilo meni izjemno čudno. V glavnem je hodila na te kave ker čez dan enostavno ni imela časa zaradi službe (človek je varnostnik in dela ponoči) ker sta imela on in mati njegovih otrok probleme v odnosu in je potem moja bila nek medij med obema za reševanje in poslušanje težav, No na koncu se je s tem človekom odselila v drugo stanovanje, ker ga kao ne more pustit na cesti

In v tem grmu tiči zajec. Problem je ker sem jaz postal izjemno ljubosumen zaradi teh kav in ji nisem več težil samo za te kave ampak tudi za vse ostale kave na katere je šla s kolegicami. Ni važno ali čez dan ali pa ob 11h zvečer. Pa začel sem preverjat FB, ji začel brskat po mobitelu in sem postal totalen control freak kar je zadevo seveda še poslabšalo.

Poljubov in intime ni bilo že skoraj leto dni.

Enostavno ne vem. Rad bi rešil stiuacijo pa ne vem kako naj se prepričam v to da ji lahko sto procetno zaupam.

Spoštovani,

Za rešitev vaše težave, bi bilo dobro najprej oceniti ali gre pri vas za ustrezno ali neustrezno ljubosumje. Od tega je namreč odvisno kako se lotiti problema. Iz vašega zapisa ni mogoče zatrdno reči ali je vaše ljubosumje ustrezno ali ne. Pogoste kave z drugim fantom ponoči vsekakor delujejo neobičajno in bi lahko bile razlog za ustrezno ljubosumje. Po drugi strani pa bralci ne poznamo vseh okoliščin in vajinih dogovorov tako, da težko ocenimo. Lahko pa to naredite sami. V knjižnici si izposodite oranžno knjigo z naslovom Emocije. V njej najdete poglavje z naslovom Ljubosumje, kjer je natančno opisano kdaj je čustvo ljubosumja ustrezno in kdaj ne. Pa tudi kako ukrepati v enem ali drugem primeru.

Razlog za omajano zaupanje imamo takrat, ko druga oseba naenkrat spremeni določeno vedenje, mi pa ne poznamo tehtnega razloga za to. In pa takrat, ko oseba od sebe daje neskladne signale. Recimo jeclja in gleda v tla, ko pojasnjuje zakaj se dobiva z drugim fantom ponoči. Takrat je na tej drugi osebi, da ali ustrezno pojasni svoje vedenje, ali pa uvidi svojo zmoto ter spremeni svoje vedenje, ker ji je partnerjevo počutje zelo pomembno.

Če pa ugotovimo, da gre za neustrezno čustvo ljubosumja – recimo, da bi bil nekdo ljubosumen, ker gre partnerka v službo – takrat pa pogledamo kakšna notranja psihološka logika proži to neutemeljeno nezaupanje. To logiko lahko potem oseba spremeni v psihoterapevtskem procesu in posledično ne čuti več neustreznega ljubosumja.

V nobenem primeru pa rešitve ne bo prinesel nadzor telefona in stalno teženje. Bolj učinkovit bo odrasel pogovor o tem kako se počutite in ali so razlogi za vaše počutje utemeljeni ali ne. Pa o tem ali imata skupen interes, da ponovno vzpostavite stanje zaupanja kot sta ga že imela. In kako bi to lahko naredila. Pa o tem ali je mogoče v ozadju partnerkinega vedenja še kaj drugega? Ali je mogoče nezadovoljna z nečim v vajini vezi pa to rešuje z umikanjem na kave?

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Se opravičujem, ker ne razumem čisto dobro: ona zdaj stanuje s tem ločenim varnostnikom?

Če razumem prav in ona stanuje z varnostnikom, plus že eno leto nista bila intimna – si ti prepričan, da imaš še punco?

New Report

Close