Najdi forum

partnerjeva nezvestoba

Pozdravljeni,
v partnerskem odnosu sem manj kot leto – oba zaljubljena kot še nikoli, uživava, se smejeva… potem pa je na prizorišče stopila njegova bivša – ga fizično napadla na parkirišču njegove službe, kjer ga je čakala več kot 2 uri. 3 tedne kasneje je prišla na moje delovno mesto in me čakala 2 uri, češ da je prijateljica in da me želi presenetiti. takrat se mi je začel podirati svet – bivša je stopila na teritorij sedanjosti in pri meni so se pojavili dvomi v obliki, kako je ni spregledal, zakaj ji ni nikoli naravnost povedal, da je med njima konec, koliko je še takih, ki so zaljubljene vanj… kasneje me je to toliko mučilo, da nisem mogla spat, ponoči sem se tresla. nenehno je skrival telefon, ta nikoli ni bil na odprtem in na dosegu. ko sem uspela videti v telefon, sem videla da je neki punci pisal da je lepa in privlačna (nekaj kar meni govori vsak dan). notri je imel slike te takoimenovane psiho ženske, ki je obiskala in mene in njega. pisal je bivšim intimnim kontaktom kot čestitko. v telefonu so bile fotografije, ki jih je prejemal od teh kontaktov, ko sva že bila v zvezi. ko sem ga soočila, me je okrivil, češ da zakaj pa ne bi smel samo čestitke poslati? moj odgovor je, da bi morala zgodovina ostati zgodovina, in da ne razumem zakaj potrebuje pozornost bivših spolnih partnerk. vse te osebe spremlja na socialnih omrežjih. ko sem želela, da mi pokaže sms-e in pa pogovore, se je izgovoril, da nima dostopa – vsak dan pa se jasno vidi, da je dodal novo privlačno dekle, ki jih spremlja na omrežjih. jezna sem nase, ker imam občutek krivde, da sem jaz kriva, da sem narobe videla. Njemu ne zaupam. želela bi videti, da od takrat ničesae več ni na telefonu pa je zamenjal kodo – zakaj torej skrivati? zakaj laže, da ne dodaja punc?
iskreno, se ne prepoznam s tem brskanjem vendar so bile slutnje prave in ničesar ni naredil, da bi to popravil. na dan mi pove vsaj 10x da me ljubi in da želi biti z mano, jaz pa besedam ne verjamem…zgolj dejanjem, kar sem mu tudi povedala.
kaj lahko storim, kako ga soočiti, da bom vedela, da pravilno postavim vprašanje in na kaj naj bom pozorna pri njegovih odgovorih. počutim se zmanipulirano, ker ne govori niti preprostih resnic.

Spoštovani,

zakaj vaš partner laže in zakaj skriva pred vami dobršen del svojega življenja? Da bi dobili dobeseden in kompleksen odgovor, bi morali temeljito raziskati njegovo primarno družino, tj. odnose v njej. Preprost odgovor, ki vam ga lahko dam na tem mestu, pa je: zato, ker je to njegov način delovanja. Ni se začel z vami in se zelo verjetno z vami ne bo končal – razen če bosta oba zelo, zelo, zelo motivirana za vzpostavitev novega, kakovostnega in čisto drugačnega odnosa. To je tako zelo del njegove identitete, kot je del identitete koga drugega monogamnost, ali iskrenost, ali odpor do laži in skrivanja – ne glede na to, s kakšnim partnerjem človek živi. Tega se je nekje nekoč naučil in vprašanje, ali se tega sploh želi odvaditi. Morda še ni prišel čas za to; morda ne bo prišel nikoli.

Za to ne nosite prav nobene krivde, kakor je tudi ne nosite za to, da ga niste prej spregledali. Takšni ljudje so odlični manipulatorji, zato je popolnoma pričakovano, da traja nekaj časa, preden se celo njihovim najbližjim odprejo oči. Tudi z vašim brskanjem ni nič narobe – samo po sebi ni ne dobro ne slabo – je samo vedenje, po katerem ste segli v svoji stiski, ko ste še upali, da to lahko kako pomaga. Vendar ste verjetno videli dovolj, da vam je slika jasna.

In če vam je, se počasi tudi začenjate zavedati, da ni pravilnega vprašanja in pristopa, s katerim bi se mu lahko približali, da bi dobili odgovore, ki bi vas pomirili.

Pomirili boste lahko zgolj sami sebe, ko se boste dokončno odločili, kako pomembni vrednoti sta za vas zaupanje in iskrenost v odnosu. Če vam užitek, zaljubljenost, smeh brez tega zbledijo, se boste vsaj na razumski ravni lahko odločili dovolj hitro. Na čustveni pa vam ostaja bolečina, ki jo boste zacelili odvisno od tega, čemur bi zdravniki rekli predispozicija. Se vam je to zgodilo prvič? (Kajti zgodi se lahko res vsakomur, ključna razlika je v tem, kako se na to odzovemo.) Vam je podobna dinamika znana iz vaše primarne družine?

In za konec še vprašanje: Ali ste v skoraj letu zveze res doživljali same pluse ali pa ste vendarle doživeli tudi kaj, kar vam ni bilo všeč? Odgovor na to vam bo razkril marsikaj.

Lep pozdrav,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

Hvala za odgovor,
meni se je zgodilo prvič, dejansko pa sem o nekih nedokončanih zadevah posumila zaradi bivše intimne partnerice, s katero naj ne bi bil v razmerju – tukaj sem mnenja, da vsi nosimo odgovornost, da ko je nekdo zaljubljen v nas z njim ne manipuliramo v smislu “saj je dovolj star, ve kaj dela”. preveč rad je govoril tudi o svojih bivših zvezah, češ da je on vse prebolel in z lahkoto govori o tem (jaz sem vedno znova poudarjala da mora zgodovina ostati v preteklosti). Ta, ki se ji je zmešalo je tudi v sporočilu napisala v smislu, da me ima zaradi stanovanja in bo sedaj pa moral biti priden… iskreno ne vem kaj vse to pomeni, ampak nisem mogla dati zadeve samo na stran. njegova družina je prijazna, se mi pa ne zdi, da je on povezan z njimi – z očetom se nista marala, nekako pa sem mnenja da resne materinske ljubezni ni dobil (tukaj čutim, da sva oba deprivirana ljubezni glede na vzgojo iz 70ih-80ih). Morda se je vedno moral boriti za pozornost (skupaj 4je bratje in sestre). Rekel je, da ni nikoli imel sreče pri ženskah…imam občutek, da mu sedaj vsa ta pozornost družabnih omrežij godi.
Iskreno me je groza pisati, ker nekako ne verjamem niti sami sebi, kaj sem videla in zakaj ne morem pozabiti…češ saj so morda samo dopisovanja in kakšna slika. Nikoli nisem sklepala tovrstnih kompromisov v nobenem odnosu.
Bi bilo fer, da ga prosim, da mi pokaže telefon? smatram, da z obrambo le dokaže, da marsikaj skriva in se za mene temu ne želi odreči.

nova
Uredništvo priporoča

Drago zaljubljeno dekle…moram ti napisati še mojo izkušnjo, ker je tvoj primer zeeelo podoben mojemu, le, da sem jaz od tebe precej starejša. Ta tip ni zate. NI.
Manupulira, laže, skriva telefon, se hvali z ljubicami…itd.itd.
Isto se je dogajalo meni. Pri mojemu sem (prepozno) ugotovila, da je tudi popolnoma brez čustev in prav tako kot tvoj, je iskal mene kot svojo rešiteljico. Pri tebi je stanovanje, pri meni še vse ostalo. Sam nesposoben poskrbeti zase.
Kako je moj na začetku dobro igral, celo poroko mi je obljubljal, ko sem ga začela “odkrivat” je že hodil k drugi. Ko sem mu povedala, da čutim, da ima drugo in, da tako ne moreva dalje, me ni niti enkrat več poklical ali se opravičil ali kakorkoli pokazal, da mu je žal zame. Čeprav je prej deloval ravno tako zaljubljeno, še celo pomagal mi je pri hiši in obljubljal marsikaj.
Zato ti jasno in glasno povem, da bolje, da čimprej končaš s takim, ker ti bo požrlo preveč živcev in škoda te je. Jaz se še do danes nisem čisto pobrala, čeprav je že več let od takrat.
Vem, zelo bo težko, toda prebolela boš. Srečno.

Dejansko se je zgodilo tisto, cesar sem se najbolj bala. Izgubila sem ljubezen mojega zivljenja za katerega pa je jasno da glede na dejanja to ni mogel biti in sem v nekem deliriju custev da srce ne peneha ljubiti. Partner se je kljub po inicialnem odkritju dopisoval se z eno intimno partnerko o tem kako bosta hodila v hribe in bo vse ostalo nad 1000m. Odkrila sem da dekle, ki ji je napisal da je lepa in privlacna je dekle izpred 2h let ki sta imela intimne seksualne smse in fotografije…vse sem videla. Krivil me je da ne znam imeti veze in da sem hotela zanalasc uniciti vse po pol leta, kot da se ne bi zavedal, da je od dneva ko sva zacela sam uniceval vezo in iskal pozornost drugje. Name se je drl, me odrival iz zivljenja. Se odselil 3x. Cas s svojim sinom ni vec delil z mano. Skupne izlete sem morala placati sama, vkljucno z bencinom, ko sva sla po njegovega sina. Pri meni pa je zivel brezplacno-samo polovicni stroski si bili njegovi. Vsako vrpasanje ki sem ga postavila je nadaljevl s kreganjem in dretjem. Obljubljal mi je poroko in zelel ustvariti druzino, a je istalo samo pri besedah. Jaz pa sem slepo verjela vse. Srce se danes ljubi in verjame. Koncal je on. Verjamem, da je naredil uslugo ampak do tega moram se priti. V zadnjih mesecih sem samo prosila da umrem in jokala. To najbrz ni ljubezeb mojega zivljenja. Hotela sem ga resiti na racun sebe. Ko danes berem vrstice “psihi” bivse…bi bile to lahko prav ensko moje vrstice. Kaj naredi zenskam…in zakaj. Kaj je moja lekcija iz tega? Upam da bo nasel mir… Sebi pa privoscim najbolje. Upam da ne grem vec nazaj.

Bodi vesela, da si se znebila tako zlaganega izkoriščevalskega prevaranta. Zakaj objokuješ?? To ni bil nikakor ljubezen tvojega življenja. Upam, da čimprej to dojameš in v kolikor se bi ti pojavil spet na vratih, ga samo odpikaš.
Iz te zgodbe si se naučila lahko tole, da takrat, ko najdeš prikrivanja in laži, odpikaš tipa takoj in ga ne probavaš spreminjat, ker se takšni nikoli ne spremenijo.

še čakam zadovoljstvo. sem ok, naslednji dan pa se mi podre svet. meni je hudo za njega pa bi mi moglo biti hudo zame. ker ne vem kako sploh naprej.
razumsko se zavedam, da se je zgodilo, kar se mora. čustveno pa bi rada vse se rešila, ker sem skos verjela, da se da… čeprav sem bila psihično na tleh.
velik problem je v meni.

New Report

Close