Najdi forum

Pozdravljeni 🙂
Imam eno vprasanje 🙂
Moj brat praznuje neslednje leto Abrahama in ker mu moj moz, skupaj s prijateljem, igra na zabavi ( on zastonj…prijatelj pa pac za nekaj eur).
In sedaj mene zanima ali naj mozu omenim, da tudi on prispeva kaj denarja k darilu 🙂

Hvalaaa vsem 🙂

Spoštovani,

glede na število smeškotov, ne vem ali sprašujete resno ali bolj za hec. Bomo videli kaj menijo bralci foruma. Prva stvar, ki mi pride na misel, je problem določenih poklicev – da ljudje kar pričakujejo, da delajo brez plačila. Glasbeno sceno malo poznam in vem, da igrajo pogosto brezplačno ali za simbolično plačilo, čeprav je bilo vloženega ogromno truda. Mogoče bi tudi zobozdravnik naredil plombo brezplačno ženinemu bratu. Po drugi strani pa je to lahko potem 10 ljudi, katerim se pričakuje, da bo plombe delal brezplačno. Oziroma vaš mož igral brezplačno. Ne vem za kakšen nivo glasbenih izvajalcev gre, ampak lahko bi rekli, da tak nastop stane med 50 in 100 euri na enega izvajalca. Ne vem kako drago darilo ste imeli v mislih. Mogoče lahko vprašate moža v smislu: “A ti je ok, da jaz kupim darilo, ker ti že igraš, pa je to potem oboje skupaj najino darilo?”

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

No, meni je nenavadno že to, da sta poročena in očitno vsak posebej prispevata za darila, ne skupaj.
In če že ločeno prispevata za darila, se mi zdi možev prispevek neprimerno visok glede na to, da gre za tvojega brata, ne njegovega (svoje delo plus plačilo kolegu). Seveda je pa vrednost daril odvisna od vašega materialnega stanja, v mojih krogih bi darilo za sto ali več evrov bratu oziroma sestri veljalo za ulala še pa še razkošno.

New Report

Close