Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica Tezave s partnerjem glede jeze, prevec spanja

Tezave s partnerjem glede jeze, prevec spanja

Pozdravljeni!
Na forum in na vse vas, ki berete se obracam, ker vec sama ne vem kaj storiti in obupano rabim nasvet od nekoga, ki ni subjektivno vpleten v celotno situacijo. Prosim, da me ne obsojate in prosim za cim vec idej kako resiti tezave. Poskusila bom cim krajse povedati to kar je bistveno.
S partnerjem sva skupaj 3 leta in imava sina, ki bo v jeseni star 2 leti. Kar hitro najine veze sem zanosila in oba sva bila vesela, da bova imela otroka. Partner je od mene mlajsi 2 leti, sedaj je star 27 let, jaz pa 29. Ko sem bila noseca, je bilo za mene tezko obdobje, saj sem v prejsni vezi ze bila enkrat noseca in takrat zaradi prezgodnjega poroda izgubila dvojcka. Partner je v casu moje nosecnosti igral igrce po cele dneve, zvecer ga je pil, ob vikendih obcasno hodil ven s kolegi. Pravil je, da se bo ob rojstvu otroka spremenil… Res je manj hodil ven zvecer popivat, vse drugo pa se ni spremenilo. Ko je prihajal iz sluzbe je igral igrce, ob vecerih popival, ob vikendih pa prespal vecino dneva, vcasih celo do 6 zvecer. Pri sinu mi ni pomagal, pri hisnih opravilih tudi ne. Poleg tega so bili tukaj se izbruhi jeze, ko sem ga skusala zbuditi zjutraj ali pa ko ga je spil prevec. Veckrat me je potisnil, potegnil za lase ali pa mocno prijel. Ze v casu nosecnosti in potem obcasno me je naganjal iz stanovanja, da naj grem, potem pa govoril, da je to samo jeza in da ni mislil resno. Zivima v stanovanju sama z otrokom, ki je od njegovih starsev. Lani sem potem res sla k svojim starsem s sinom in tam sva bila priblizno mesec dni. Nakar je partner obljubil, da bo zmanjsal alkohol, mi pomagal pri ciscenju in se bolj ukvarjal z otrokom… Nekaj casa je bilo v redu, potem pa po starem, vedno vec alkohola, vikende spet vse prespal, delo z malim in hisna opravila na meni. Spet je zacel igrati igrce, ki so mu povecale jezo in izbruhe jeze in zacelo se je dogajat, da je vpil na sina in mene krivil, da ga prevec razvajam, hkrati pa se sam z njim ni nic ulvarjal. Nisem mu mogla dopovedat, da ce sina zagrabi trma, ni prava resitev, da se na njega dere, ali pa ga po riti. Tako da sva na koncu spet s sinom sla k mojim starsem, ker je svojo agresijo zacel usmerjati se v sina in to nisem mogla dopustit. Veckrat sem ga skusala prepricat, da naj poisce strokovno pomoc, da ni normalno to kar dela, a je vedno odgovoril, da se bo poskusil sam spravit v red, da so zdravniki zadnja opcija.
V tem casu, ko sva bila pri mojih, ga je se bolj pil in potem prisel k meni z odlocitvijo, da opusti alkohol in igrce, ki ga zivcirajo, obljubil je tudi, da se bo zbujal prej in da se bo posvecal sinu. Sedaj smo skupaj tri tedne. Res ne pije vec alkohola in ne igra igrc, ki ga jezijo… Vseeno pa se vedno igra druge igrce, isto spi po cele dneve, ko ga skusam zbudit je jezen… Ne vem ali naj grema z otrokom nazaj k starsem in ga dokoncno pustim. On pravi, da sem js egoisticna, ker mu nocem pomagat, da bi se zbujal, vendar vedno, ko ga skusam zbudit na lep nacin, me nadere in iskreno povedano se ga bojim. On za vso to zmerjanje in dretje in spanje pravi, da se ne zaveda. Noce pa it k zdravniku, da bi mu pomagali. Ne vem ali se naj vztrajam in mu naj pomagam, ali naj grem. Ne vem kako mu naj pomagam, ali je res kaksna motnja glede spanja ali se zadaj skriva kaksna. Ubija me vse to, da se trudim za njega, da mu naredim vse kar si zeli, on pa je do mene nepozoren, daje krivdo na mene in opravicuje sebe in svoje izbruhe s tem, da je pac temperamenten in da si ne smem jemat k srcu, da je pac tak tip cloveka. Boli me tudi zaradi sina. Namesto da bi se ukvarjal z njim spi, ko pa bedi, se raje igra igrce. Poskusila sem mu razlozit, da izgublja dragocen cas s sinom, ki ga ne bo mogu vec vrnit, vendar nic ne pomaga. Sedaj svoje spanje opravicuje s tem, da je nehal pit alkohol… Ne vem… Njegova mama ga zagovarja in pravi, da je njegov oce bil se slabsi, da ga ni bilo doma po cele dneve. Kot da njen sin sploh ne dela tak hudo narobe. In vedno mi govori, da bo boljse, da se bo poslihtal.
Res ne vem kaj storiti, izcrpuje me vse to skupaj. Ne vem ali naj vztrajam in mu pomagam, ali naj grem s sinom stran dokoncno.
Hvala za vsak nasvet, upam da sem dovolj jasno napisala stvari.

Spoštovani,

pišete, da imate težave s partnerjevo jezo in spanjem. Sta pa to samo simptoma globljih težav, med drugimi je jasno razpoznavna zasvojenost z alkoholom (in še čim drugim) – pa če pije ali ne. To je bolezen, ki jo je treba zdraviti, vendar je VAŠ (in ne partnerjev) problem ta, da ste partnerka zasvojenega. O tem sem že veliko pisala, zato predlagam, da preberete moje odgovore na to temo tukaj Vaš link(Odgovori na stiske, razdelek Alkohol).

Šele ko boste namesto razmišljanja o partnerjevem vedenju začeli raziskovati sebe in svoje vedenjske vzorce, na primer kako to, da ste se povezali s prav takšnim človekom, boste prišli tudi do uporabnih odgovorov na svoja vprašanja.

Konkretno: na vašem mestu bi poiskala skupino za svojce alkoholikov in se s terapevtom pogovorila, kaj vam svetuje.

Srečno in lepo pozdravljeni,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

izguba dvojčkov je bila sigurno situacija, ki ti je zamajala tla pod nogami. Zadevo bi morala preboleti, tako pa si jo reševala na najslabši mogoči način – z novim partnerjem in prezgodnjo zanositvijo s človekom, ki ga nisi poznala. Oz. ti je bilo vseeno, če pije in ima ostale slabe navade. Pod nujno si poišči svetovanje, ker tole vse skupaj ne pelje res nikamor.

New Report

Close