Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica Kdo in kaj tukaj ne dela prav v najini vezi?

Kdo in kaj tukaj ne dela prav v najini vezi?

Sem 42 letni oče dveh sinov 4 in 8 let v vezi sva s partnerko, ki je leto in pol starejša od mene.
Že kakšnih 9 let se dogaja, da partnerka nima želje in ne želi biti intimna z menoj.
Ko se pogovarjava so sami izgovori….., drugega 100% nima. Večkrat mi teži, da mora vse sama delat?!
Ker imam lastno podjetje mi dopušča da začnem kasneje tako, da med tednom vsako jutro spravim najina otroka v vrtec in šolo. in potem grem do 15.30 po njiju!
Ker ona ne vozi seveda jaz vedno peljem otroke k zdravniku, cepljenja itd. Da ne boste narobe razumeli, vse to zelo rad počnem saj jih imam neizmerno rad.
Finančno zelo dobro skrbim za celo družino a mi je počasi vsega dovolj…..
Kljub konkretnemu pogovoru, se ne spremeni, …. sedaj se raje sam zadovoljujem, kot pa bi pričakoval od nje…. Zadnja tri leta sva intimna 3 do 5x na leto?’ pa saj to ni normalno!?
Vse bolj razmišljam, da bi odšel a mi sinova preveč pomenita in jima ne privoščim travm zaradi najinega razmerja…
Sem predlagal posvetovalnico pa mi je zabrusila, da je ona itak ne rabi, da je samo v meni problem.
Naj omenim, da vsak večer spim doma, ne popivam okoli, nikoli nisem bil grob do nje, uspešno vodim podjetje, dobro se razumem z njeno taščo, sosedi, sorodniki in nisem konfliktna osebnost ….
Le kaj delam narobe, …. al je res ves problem v njej ali najini nekompatibilnosti?

Lepo prosim za nasvet kaj storiti, ker me vse skupaj iz leta v leto zelo mori …..

Spoštovani,

o tem, kdo in kaj v vajinem odnosu ne dela prav, je na podlagi vašega pisma zelo težko soditi … Opisali ste, kaj vse delate vi, o partnerki pa si je nemogoče ustvariti kakršnokoli jasno sliko. Kakšen človek je, kaj dela? Hodi v službo? Skrbi za dom? Se ukvarja z otrokoma? Kaj dela v prostem času? Prav tako tudi ni nobene predstave o vajinem odnosu. Tako je, kakor da ga sploh ne bi bilo. Kakor da se ne pogovarjata. Kakor da ta odnos tava v megli v počasnih, utrudljivih krogih. Zanimivo je, da je njena želja po spolnosti zamrla tako rekoč z začetkom prve nosečnosti. In vendar sta nato imela še enega otroka, kako to? Kaj se je med vama dogajalo vseh teh devet let? Kaj je partnerka hotela reči s tem, da je problem samo v vas? Kot uspešen podjetnik in skrben oče vam verjetno ne ostaja prav veliko časa za vajin odnos – morda pa je delo tudi pribežališče iz nezadovoljivega odnosa?

Ali vam je partnerka kdaj povedala, kaj bi rada od odnosa, kaj jo moti? Ali pa se je preprosto zaprla vase kot školjka in v njem vegetira? V mnogih primerih ženske z odklanjanjem seksa sporočajo partnerju, da jih moti nekaj globljega, neizgovorjenega. Morda pa je to (v kombinaciji z njeno izjavo, da mora vse delati sama) simptom depresivnosti. Ampak pozor, to je samo ugibanje.

Na vašem mestu bi stopila do terapevta, ki vam bo verjetno postavil podobna vprašanja, kot sem vam jih tu nanizala. Pa ne zato, ker »je samo v vas problem«. Problematičen odnos je vedno stvar obeh in seveda bi bilo optimalno, da bi šla na terapijo oba – če pa partnerka to zares odklanja, poskusite sami. Izgubiti nimate kaj, lahko pa pridobite veliko – vsekakor odgovore, ki jih iščete in so pravzaprav že v vas. Verjemite, marsikaj se vam bo razjasnilo. Vse spoštovanje, da ne želite z razhodom prizadeti otrok, vendar tudi zdaj, ko sta skupaj, sinova čutita vajina nesoglasja, zato bi bilo dobro čim prej nekaj ukreniti, da se ta megla razkadi in situacija razčisti. Podjetnik ste, torej človek, ki je vajen vzeti stvari v svoje roke, zaupati v svoje sposobnosti in reševati probleme. Kar lotite se!

Srečno in lepo pozdravljeni,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

je takšno da se njej zdi povsem uredu kar ji ti nudiš ne želi pa si spolnosti s teboj in to se marsikje dogaja . To je nekak tako kot ujameva se v dnevni sobi v spalnici pa ne , in zaenkrat se zdi da tako godi njej in se ne sprašuje kaj bi pa ti želel . Možno da se tvoja partnerica dol daje z drugim s teboj pa ima ostale ugodnosti . Ko si bo upala priznati tisto kar nosi v sebi bos tudi ti vedel kaj ti je storiti .

nova
Uredništvo priporoča

Praktično od kar imata otroke ji nisi zanimiv v postelji. Mi je poznano, hodi samo na šiht in doma teži kako ji je hudo, denar imata, za otroke ti poskrbiš…

Prelepo ji je, ali ima kakšnega drugega ali pa sama neve kaj bi s sabo.

Za taprvo prečekiraj s kom se druži in kje hodi pred med ali po šihtu, za tadrugo jo pa zaposli da nebo imela preveč časa za neumnosti.

Aja kakšne so njene prijateljice?

že na začetku je bilo slabo, ti pa si šel dva otroka delat z njo?
Farbaj sebe, drugih ni treba.

Pač moški smo manj izbirčni pri ženskah in potem te izkoriščajo našo dobroto.

New Report

Close