Najdi forum

Pozdravljeni,

imam težavo, po mojem mnenju kar veliko.
Z fantom sva 2 leti in pol že skupaj. Z njegovo mamo me je spoznal ko sva bila 1 leto skupaj, potekalo je vse v najboljšem odnosu. Bila sem pri njih na morju, vse je bilo ok, a ko je prišel dan da greva k mojim na drugo destinacijo se je njegova mati zelo razjezila (pa sva bila skoraj mesec in 10 dni na morju). Ko sem se šla poslovit me je njegova mama poslala v 3 krasne, mi razdelila marsikaj, odšla sem z polnimi očmi sovz usesti se v avto. Fant ni bil zraven, in ni vedel, a je zvedel kasneje ko nisem mogla več zdržati da ne bi zajokala. Podporo mi je dal in dejal da ne more verjeti kaj je naredila njegova zlata mamica. Minilo je kar nekaj časa, ko me nekega dne vidi z njim kako odhajam iz stanovanja (ker sem šla nekaj svojega iskat/+živita skupaj) ga kliče na telefon in pravi da ne more verjeti da je z menoj, on pa odgovori : Ja, aj. … mislim halo ?? zmeraj ko ga kliče kje je, in ko je pri meni pravi da je uzunaj. Brez mame nemore nič, pa praktično živiva skupaj pri mojih. Nevem kaj da naredim, ženska je ŽLEHT in sem se neštetokrat pogovorila z mojim in nič ne pomaga. OK zastopim mama je ena in edina, ampak ni treba punce zapostavljati zaradi tega na ta način. Pa prosim ne mi dajati nasvetov naj se grem do nje pogovoriti, ker vam iskreno pravim ženska NI normalna ! bi me ciljala z opekami pomoje…

Lep pozdrav,
in zahvaljujem se za vse odgovore in nasvete …

Obupana punca

Spoštovani,

To je pogosto – da kdo od staršev enega partnerja ne sprejema drugega partnerja. Pogosto je razlog v tem, da doživljajo kot, da jim ta partner jemlje otroka. Običajno so taki starši na svojega otroka za njegova leta pretirano navezani. Čustveno ga vežejo na sebe in s tem tešijo lastno željo po čustveni bližini, namesto, da bi že odraslega otroka spodbujali na poti v samostojno življenje. Taki otroci so pretirano navezani na svoje starše in zato težko zapustijo primarno družino in si ustvarijo sekundarno, svojo.

Ne vem koliko sta s fantom stara. Če sta recimo okrog 20, ni nič nenavadnega, da je fant še navezan na mamo in da živita pri vaših. Če sta okrog 30, je pa druga zgodba. Ne vem kaj je vaše vprašanje. Če sprašujete kaj lahko naredite, predlagam, da se s fantom pogovorita o odraščanju. Odraščanje pomeni, da oseba postopoma pričenja služiti svoj denar, se odseli na svoje, hodi na svoje morje in postopoma veča čustveno distanco do staršev. Odraščanje pomeni tudi, da postanemo bolj neodvisni od čudaškega vedenja drugih. Če je nekdo neupravičeno žaljiv do vas, je to njegov problem, ne vaš. Zakaj bi jokali zaradi tega? Ko ga šljivi. Če se nekdo obnaša tako neprimerno, pač ne hodimo z njim celo poletje na morje, ampak gremo 1x na dva meseca na kosilo za uro in pol in to je to. Takrat potrpimo njegovo obnašanje, potem pa adijo. Za fanta pomeni odraščanje, to da se preneha bati maminega čudaškega vedenja in ji neka prikrivati resnico. Mislim, da ne gre toliko za to, da bi vas tajil pred mamo kot to, da se je ali boji ali pa le želi izogniti njenim izpadom.

Torej, če povzamem, je moj predlog, da pospešite odraščanje in se naučite, da so ljudje s čudaškim vedenjem del vsakega odraslega življenja ter se naučite urejati tudi take odnose. To vam bo prišlo prav še v številnih odnosih tekom vašega življenja.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close