Najdi forum

Imam moža in poleg njega še ljubimca . Z možem nimam tiste prave želje po spolnosti , med tem ko jo z ljubimcem imam.
Prvi z vsemi kvalitetami zanesljiv in pošten zakonec prinaša dobro in tako tudi živi , medtem ko je ljubimec daleč od tega .
V čem je zanka da se ženska zadržuje ob človeku ki ji razen seksa ne utegne ponuditi kaj več? Z ljubimcem seks niti ni oh in sploh le jaz to rajši počnem z njim kot pa z možem . Razmišljala sem že o tem da sva z ljubimcem seksualno odvisna drug od drugega , drugače pa ne preveč zadovoljna drug z drugim na drugih področjih ,torej midva v zakonu ne bi dobro funkcionirala.
Verjetno obstaja odgovor kaj nekoga veže na neko osebo ki ga v reali sploh ne osrečuje .
Zakaj smo takšni ljudje sploh skupaj polni ran in v izjemno stabilni zvezi ki je ne prekine nobeden od naju ?

Spoštovani,

Ali obstaja odgovor na vprašanje: zakaj vi vzdržujete seksualno vezo z drugim moškim? Obstaja. Ali ga lahko zapišem na tem mestu? Ne. To pa zato, ker so psihološki mehanizmi vzpostavljanja medosebnih odnosov zapleteni, večplastni in močno povezani z nezavednimi vsebinami, ki koreninijo v otroštvu. Za dejansko razumevanje vaših razlogov bi potrebovala več časa in več informacij. Dejstvo pa je, da za vzdrževanje take veze vsekakor imate globoke tehtne razloge. Če doživljate neprijeten notranji konflikt –v smislu: »en del mene želi imeti eno samo stabilno kakovostno vezo, drugi del mene pa želi trenutno stanje« – potem je smiselno raziskovati te notranje razloge.

Ko so psihologi v neki študiji spraševali ženske zakaj imajo spolne odnose tudi izven primarnega partnerstva, so bili najbolj pogosti odgovori:
1. Pomanjkanje seksualnega zadovoljstva v primarni vezi
2. Pomanjkanje čustvenega zadovoljstva v primarni vezi
3. Želja po dodatni čustveni potrditvi
4. Prenehanje ljubezni v primarni vezi
5. Maščevanje
6. Želja po novih doživetjih itd.

To so odgovori, kako ženske same doživljajo razloge za dodatno vezo. Če želite raziskovati zakaj in kako ljudje vzpostavljamo različne odnose z bližnjimi, vam predlagam knjigo avtorja Amirja Levine: ATTACHED. Knjiga podrobneje pa vendar praktično in razumljivo odgovarja na vaše vprašanje. Na voljo je srbski prevod knjige z naslovom: VEZA.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Ker mož ima denar, ljubimec pa rad seksa in ga lahko menjaš kot gate.
In mož ti bo prišel v bolnišnico na obisk ne ljubimec.

nova
Uredništvo priporoča

O teh vprašanjih sem razmišljala že sama. Moj mož nima ne želje, ne potrebe po spolnosti, zdravstveni razlogi, tudi čustveno je bolj zakrnel, nekoliko posledično. In siti v mojem primeru ne razume lačnega.
In, kot ti, imam ljubimca tudi sama, občasno, dokler me vest ne nažira do težko vzdržnih mej. Občasno sem zaradi vsega pomanjkanja povezanosti, telesnosti in slabe vesti čist na dnu, brez veselja do življenja, kar privede do trenutka, da ga spet pokličem. Spet sreča nekaj tednov, nakar spet prične črvičit slaba vest. Kar se mene tiče, ne sodim nikogar, se pa tudi jaz sprašujem, zakaj pri hudiču smo si dovolili te monogamne veze in jih programiramo tudi našim otrokom. Zakaj bi morala vleči svoje otroke sem ter tja in jim povzročat čustvene pretrese, če se zelo ok počutijo v našem družinskem okolju. Pravico do seksa, ljubljenja bi morali uzakonit, da bi lahko izginila slaba vest:)

ah dej no saj se lahko ločiš, samo ne vem zakaj imajo eni ljudje v sebi tako zakoreninjeno koristolovstvo in ljubezen do udobja, da bodo naredili vse, da ne bi kakšnega centa izgubili.
saj za to gre a ne?

Ne gre za finančni vidik, mislim da se mi moj standard sploh ne bi spremenil. Kot sem že nakazala, gre za bolezen mojega moža, ki se izraža na več načinov, se na splošno razumeva, vendar če ni seksa, se odtujiš, ni povezanosti. In vse to pogrešam. Tudi otrok zaradi svoje potrebe po sexu ne želim vlačiti sem ter tja. Ampak izražena kot ženska zaradi vsega tega nisem, kar povzroča veliko črno packo na mozaiku moje sreče.

New Report

Close