Najdi forum

Partnerju več krat posodim svoj avto, sedaj pa ga je ujel radar z lepo vsoto in kazenskimi pikami. Ko sem mu povedala, da sem dobila pošto je samoumevno pričakoval, da bom to krivdo prevzela jaz. Ko sem mu rekla, da ne želim, je bil čisto razočaran in me začel poniževat… nič kaj prijeten občutek…
Sedaj imam slabo vest in ne vem, če nebi kar plačala…
Po drugi strani se mi zdi pa zelo neumno kasirati njegov prekršek, ker se mi vedno hvali, kako je dober voznik in da nikoli ne naredi nobenega prekrška, za razliko od mene, ki sem nevem kako slaba voznica in preveč divjam.

Spoštovani,

pravite, da se vam zdi neumno plačevati za partnerjev prekršek, ker se hvali, kako dober voznik je, vi pa ne. Vendar je problem veliko globlji in tudi vi ga doživljate kot takšnega. Občutite jezo, ponižanje, sram, krivdo, nemara celo strah, da nekako niste dovolj dobri – morda ne ravno konkretno za partnerja, ampak nasploh. Na kaj lahko pri tem problemu vplivate? Na partnerja zagotovo ne, saj iz neodgovornega človeka ne boste naredili odgovornega, razen če bi bil on zelo, zelo zagret za to. Lahko pa vplivate na svoje ravnanje, na svoja prepričanja in na svoje občutke.

Napisala sem »lahko«, ne bi pa vas rada zavajala, da gre to zlahka. Tudi vi morate biti namreč pošteno zainteresirani za to, da boste kaj spremenili. Običajno se nas takšna zainteresiranost loti takrat, kadar nam je dovolj neznosno, da odločno rečemo: »Dovolj! Tega mi ni več treba!« in v skladu s tem tudi ukrepamo.

Vzorca, da bi zaradi slabe vesti dovolili najbližji osebi, da z vami manipulira in vas skuša celo finančno izkoristiti, ste se naučili veliko prej, preden ste spoznali tega fanta. Korenine te vaše »slabe vesti« in nemoči ob popolnoma neprimernem partnerjevem vedenju segajo torej globoko, v primarno družino. Gotovo boste podoben vzorec prepoznali prav tam. Kako pa naprej? Bi ga radi nadomestili z bolj konstruktivnim?

Premalo vem o vas, da bi vam napisala kaj konkretnejšega. Če želite, me lahko pokličete, pa bova o možnih korakih rekli kaj več.

Lepo pozdravljeni,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

Hvala lepa za tako dolg odgovor. Prav ste napisali, ampak dejstvo je, da ima vsaka stvar v nasih dejanjih globlji pomen. Svoj globji pomen poznam,vem iz kod izvira ter na kaksen nacin projecira skozi moje odlocitve. Nisem ravno ponosna na njih, ampak jih vsaj odpravljam. Zato tudi vem, od kje partnerjev izbruh. Ker pa nimam pravih vzorcev normalega partnerstva me zanima, kako bi morala steci normalna debata med partnerjem, kot je bila recimo v mojem primeru?

nova
Uredništvo priporoča

ZMERJA TE ZALI TE…PO TEM SKLEPAM, DA DELA GRDO S TEBOJ.
Ce mislis da bo hvalezen si se zmotila.
Se hujsi bo do tebe.
Tam ko se zalijo ..pisi propalo.

New Report

Close