Najdi forum

Partnerju ni do spolnosti

Pozdravljeni. Na vas se obracam s svojo tezavo,ki je ne znam resiti. In sicer partnerju star je 42 jaz pa bom 44 ze vec kot eno leto ni do spolnosti oz.sploh nobene neznosti. Tretje leto tece odkar sva skupaj. Sva locena in imava otroke iz prejsnjih zakonov pri tem ni nobenih tezav. Na zacetku zveze je bil cisto drugacen do mene kot je sedaj. Se dobro razumeva se ne kregava vse se lahko zmeniva razen kar se tice spolnosti in neznosti. Ne prenese mojih dotikov ko ga objamem otrpne kot da ga je strah. Spolne odnose imava ene 3x na mesec pa se to takrat ko jaz dam pobudo. Nekaj casa sem silila vanj pa ni pomagalo. Potem se probala se odmaknit da bi videla ce bo sam dal kdaj pobudo spet nic. Tudi ce si oblecem eroticna oblacila perilo ne reagira.Tudi ko imava odnose je to na hitro brez domisljije ki mu je prej ni manjkalo. Sem ena tistih zensk ko ji spolnost ni tuja in mi to zelo manjka. Jaz bi 2x na dan on 2x na mesec pa se to se pocutim kot da se me usmili in samo zaradi mene opravi svoje. Med spolnostjo ali pa tudi kar tako se me nikoli ne dotika me nikoli ne objame in jaz zaradi tega zelo trpim in prejocem marsikatero noc ko ne morem vec. Velikokrat sem se poskusila z njim pogovoriti o tej tezavi pa me samo poslusa in ne rece niti besede. To me boli saj o vsem ostalem se pa normalno pogovarja. Doma naredim vse njemu ni treba poskrbim za moje in njegove otroke ki me imajo radi in jaz njih. Res je da je zadnje case pod stresom zaradi tezav iz preteklosti katere se vedno resuje ampak zame to ni opravicilo. Strah me je da se bo odtujil od mene,iskreno ga imam rada in bi rada z njim prezivela do konca svojih dni. Prej mi je znal pokazati da me ima rad in si me zeli sedaj pa se pocutim ujeta v nekem zacaranem krogu kot da sem njegova gospodinjska pomocnica in varuska. Enostavno ne najdem nacina,ki bi ga pripravil do pogovora in resitve te tezave. Prosim vas za pomoc,ker se mi ze mesa od tega. V naprej hvala!

Pozdravljeni,

Kot opisujete, je po določenem času mož spremenil svoje vedenje glede seksa. Da bi lahko dali učinkovit odgovor na vaše vprašanje, bi morali poznati moževe notranje razloge, ki so pripeljali do te spremembe. Vse kar na tej točki zares vemo je, da neke razloge vsekakor ima. Čisto možno pa je, da se jih ne zaveda, kar je normalno.

To, če je partner pod stresom, vsekakor lahko vpliva na željo po seksu pa najbrž tudi po drugih užitkih. Ali partner izvaja druge aktivnosti, ki so mu v užitek? Odvisno kako to doživlja. Če oseba konstantno čuti nek strah ali tesnobo, je normalno, da mu ni do seksa. Pa tudi ni v stanju prevzemati pobud nasploh. Ali daje partner pobude na drugih področjih? To bi bila ena možnost.

Druga je, da po določenem obdobju, recimo dveh letih, izzveni obdobje zaljubljenosti. Značilno za to fazo je, da osebe potem spustijo svoje maske in pokažejo bolj avtentična čustva in vedenje. To bi bila druga možnost.

Pomembna podatka sta, da partner ohromi ob dotikih, ‘ohromi’ pa tudi ob vprašanjih o temah: bližina, seks, … Ne vem. Bi moral govoriti z njim, da bi razumel razloge. Videti je pa res, da on nosi ključ problema. Če želite vi kljub temu bolje razumeti vajin odnos in dobiti dodatna orodja za bolj kakovostno vezo, vam predlagam tile dve knjigi:

1. V knjižnici si izposodite knjigo avtorja Gary D. Chapman: 5 JEZIKOV LJUBEZNI. Sliši se kot neki ‘new age’, ampak ni. Je krasno napisana knjiga, na strokovni osnovi, in vam bo dala praktične lahko izvedljive napotke kako dvigniti kakovost veze.

2. Poiščite knjigo avtorja Amirja Levine: ATTACHED. Knjiga podrobneje pa vendar praktično in razumljivo pojasni kako partnerji v vezo lahko prinesejo zelo različne predstave o bližini in kako to znižuje kakovost partnerstva. Na voljo je srbski prevod knjige z naslovom: VEZA. Če knjige ne najdete, bi jo pa želeli, me lahko kontaktirate. Moji kontaktni podatki so spodaj.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Hvala za odgovor knjige si bom pa tudi prebrala. Aja naj odgovorim se tole da je na vseh podrocjih brez vsakrsne volje do vsega. Sluzba in spanje to je edino kar ima se voljo. Pravi da je prevec pod stresom za karkoli ampak jaz bi mu rada pomagala da zleze ven iz tega in bo najin odnos tak kot mora biti. Poskusila sem ze res na vse nacine da bi se vsaj odprl in se mi zaupal ob pa preprosto molci in ruhta sam s sabo. Res si zelim njegove blizine in trpim. Pocutim se nemocno ko mu enostavno ne znam pomagati.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

kot rečeno, takole nadaljavo lahko le ugibava kaj se možu dogaja in kako se počuti. To kar ste opisali, dodatno utrjuje hipotezo, da mož trenutne težave doživlja kot resne. Lahko da pogosto čuti tesnobo ali blago depresivnost. Vsekakor bi bilo zanj (in posledično za vas) dobro, da se sam loti tega neprijetnega, hromečega počutja. En način je, da reši konkretno situacijo in se potem počuti boljše, drug način je pa, da spremeni svoj pogled na situacijo. V smislu, da je ne bi doživljal več kot tako resno, mogoče celo ogrožujočo. Ne vem, odvisno za kaj gre.

Kadar se oseba počuti tesnobno, ji pomaga, če od svojcev dobi sporočila v smislu: lahko se zaneseš name, skupaj bova to premagala, pomagala ti bom …. Tesnoba namreč pomeni, da je osebo strah, da ne bo zmogla prihajajoče življenjske situacije kot celote. Še posebej moški to pogosto težko priznajo, pa vseeno drži.

Kadar pa oseba čuti depresivnost, ji koristi, da od bližnjih dobi sporočila, da jo imajo radi tudi če ima težave ter da je ona kot oseba v redu tudi, če je naredila kdaj napako in tudi če se slabo počuti. Depresivnost oseba občuti takrat, kadar nezavedno globoko v sebi misli, da iz nekega razloga kot oseba ni v redu.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close