Najdi forum

Obračanje otrok proti meni

Pozdravljeni.

Sem mama z 11 letnim sinom, ki je lepo sprejel mojega partnerja in partner njega. Skupaj sma 6 let. Partner ima 8 in 10let stara otroka. Problem je v tem, da njegova otroka obračajo, šuntajo proti meni, njegova bivša, njegova mama. Sina jim bom odpeljala od doma, ker so pač starši imeli malo drugačne plane. In žalostno preko otrok-lastnih vnukov bi radi dosegli, da grema narazen.
Glede bivše pa… je videla prvo leto, ko smo prišli iz morja, da mi je njegov sin dal lupčka in ne vem, kaj si je mislila, da bom prevzela njeno mesto ali kaj, ne vem. Od takrat gre vse narobe. Naj povem, da imam otroke rada, nikoli nič žalega naredila ali rekla. Enkrat edino smo se nekaj o računih pogovarjali….njuna mamica takoj po plači jima gre igrače kupiti v trgovino…jaz rečem, da prvo so računi, napolnit hladilnik….če pa kaj ostane, so na koncu igrače. In seveda je potem nastal halo, ker sta otroka mamici povedala, kaj sem pa jaz rekla..
Otroka, predvsem njegova hčera jočeta da ne gresta k meni, niti razlogov ne navedeta. Enostavno ne greta. Seveda je nama obema hudo. Sma tudi sama opazila, da sin posluša, kot da mora poslušat, kaj se midva pogovarjama. Potem mu partner reče, če sma lahko 10 mitut sama, da se midva morama nekaj pogovorit. Šele nato gre k otrokoma se igrat. Sploh se ne zavedajo, kako škodujejo otroku. Namesto da bi se igral, mora vohunit za nama, kaj se pogovarjama.
Enkrat sma že šla vmes narazen zaradi vsega tega. Rada se imama, ljudje okoli naju oziroma iz njegove strani, pa nama ne privoščijo sreče. On je oče otrok, vem da mu je težko. Mamica in babica sta dve močni osebi v otrokovem življenju in jaz proti njima ne morem. Otrokoma je tudi rekel, da on je z mano in da bosta morala to sprejet, da ju imam rada, jima pomagam pri šoli, vsako leto jima spečem torte za rojstni dan…
Hodili smo po izletah, v toplice, v kino, vsako leto na morje. Želima si, da bi bilo, kot je bilo, pa ne vema kako v taki situaciji ravnati…Zdaj že dva meseca ni bil z otroki pri meni. Je rekel da jih bo samo pripeljal in bo kar bo. Naj povem, da otroci, ko so bili nazadnje pri meni, eno uro je bilo res malo bolj umirjeno in tiho potem pa vse kot je bilo včasih, so se razživeli in ne duha ne sluha o tem, da nočeta biti pri meni…
Povejte mi, ima kdo kake izkušnje..lahko kaj jaz naredim… mislim, da mora to on rešit…ali pustima času čas ali kaj…ne vem več, kaj bi se dalo narediti,…

hvala in lp

Spoštovana,

videti je, da sta se moževa bivša žena in njegova mama povezali v pakt proti vam. Včasih imajo ljudje za tako vedenje utemeljene razloge, pogosto pa to počno iz nekih svojih notranjih razlogov. Otroci so potem zmedeni, ker ne vejo komu lahko zaupajo. Predvsem pa jih je najbrž strah, da jih njihova mama ne bi imela rada, če bi oni imeli radi vas.

Pravite, da je bilo včasih v redu, potem pa se je njun odnos spremenil. Pomembno je, kaj se je zgodilo in zakaj sta tako spremenili svoje vedenje. Ne vem, je bil to ta poljub ali je bilo še kaj drugega. Tukaj bi največ naredili, če bi se vi lahko pogovorili z moževo bivšo ženo in razčistila kaj se je zgodilo. Ne vem, če je to mogoče, bi bilo pa v redu za otroke.

Kar še svetujemo v vašem primeru, je da mož situacijo pojasni otrokoma direktno tako kot je. Recimo: “Vesta vajina mama vaju ima rada, ampak ker se je zgodilo …. (kar se pač je), včasih misli, da bo …. (vaše ime) pa zdaj kar postala vajina mama in da nje ne bosta več imela rada. Zato včasih grdo govori proti njej. Vidva pa vesta, da to ni res. Ona bo vedno vajina mama in vaju bo imale rada tudi, če se bosta fino imela pri nas. Tako kot bom jaz vedno vajin oče, vaju imam rad in bom skrbel za vaju. Tudi …. (vaše ime) vaju ima rada in vsi smo veseli, karad prideta k nam.”

Mogoče bodo še drugi bralci dodali kakšno mnenje.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close