Najdi forum

Vse je za nekaj dobro

Ce bolje pomislim sem sele po razpadu druzine zacel normalno dihat. Prej je bila druzina na prvem mestu in sele potem jaz. Sedaj sem samo jaz pomemben.

Spoštovani,

Niste izpostavili vprašanja, najbrž pa pričakujete kakšno povratno misel. Jaz bi rekel: dobro za vas, da se počutite bolje. Z vsemi skrbmi za družino, še posebej z mailmi otroci, je pogosto res težko dihat.

Za druge bralce foruma dodajam še to. Vsaka odrasla oseba ima nekoliko drugačen vrednostni sistem. Torej različno doživljamo kaj je bolj pomembno in kaj manj. Najbolj pogosto je, da odrasle osebe kot najbolj pomembne doživljajo svoje otroke, potem sebe, potem partnerja in tako naprej. Ni pa to nujno. Vrednostni sistem se lahko tudi spreminja.

V svoji okolici in pri klientih opažam, da so starši malih otrok izjemno obremenjeni. Z nekaj truda lahko najdejo ravnotežje v tem, da je hkrati pomembna družina pa tudi oni sami, To da oseba sebe doživlja kot pomembno, je izredno pomembno za dobro počutje, duševno zdravje in kakovostno življenje nasploh. Kot na letalu, najprej mora oseba dati kisikovo masko sebi, potem pa šele lahko pomaga drugim. To, da odrasla oseba sebe doživljala kot edino pomembno ni pogosto. Običajno taka pozicija pripelje znižuje kakovost življenja.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

To, kar replicira moderator, je del toka življenja. Če sam ne moreš funkcionirati (da se postavlja pod vprašaj lastno preživetje), moraš prvenstveno poskrbeti zase, da lahko okrepljen zaščitiš oz. pomagaš tistim, ki so od tebe odvisni.

A tokrat ne bi komentirala avtorjevih misli. Še zlasti, če so v družini tudi otroci. In če se bo tudi njihova mama odločila enako:

Moje mnenje? Poskrbite za srečno otroštvo svojih potomcev. Je kratko in neponovljivo, z njim se tlakuje prihodnost tistih, v katerih je tudi delček vas. S trenutkom, ko postanete starši, to ostajate, dokler boste živi.

Kar pa ne izključuje možnosti, da ohranite tudi sebe.

New Report

Close