Najdi forum

Brat nas je razočaral

Brat 44 živi pri nas doma ,oziroma ima prizidek in si je tam uredil lepo stanovanje . Je zaposlen in ima tudi nekaj prihrankov . Torej je zase sposoben skrbeti.
Ima pa eno zoprno napako . Njegovo ljubezensko življenje se suče okoli prijateljevih žena in z nekaterimi ima dolgotrajne afere.
Prvič smo doma pomislili da z njegovim ljubezenskim življenjem ni vse vredu, ko se je čezen začel pritoževati od starejše sestre družinski prijatelj in začel obtoževati brata da hodi k njegovi ženi . O tem bi ga naj obvestila neka soseda.
Brat je vse zanikal. Tako da je na koncu ta človek odšel od nas kot politi cucek im tudi mi smo mislili da se brata obtožuje stvari ki jih ne počne . V bistvu se je brat zelo potrudil da je izpadel pošten.
Kasneje ta moški z ženo ni prihajal več k nam na kakšno kavo in ni se več toliko družil s starejšo sestro in tudi ženi je to prepovedal.
Ko pa sem čez tri mesece ob zgodnjih jutranjih urah prišla iz potovanja na našo avtobusno postajo , sem že od daleč zagledala brata odhajati iz njene hiše in to malo pred šesto preden je nočno izmeno zaključil njen mož.
Brat je bil doma pred menoj vsega deset minut ampak mu tega to jutro nisem omenila.
Sem se ga pa lotila zvečer .Vse je zanikal .Da to ni bil on in podobno in da nisem dobro videla . No to mi je postalo pa srhljivo saj mi je brat postal v hipu neki tujec in po vrhu še spreten lažnivec.
Na koncu je priznal saj je videl da ne bom odnehala . Nato pa mi je napletel neko čudno zgodbo . Da on v resnici ljubi neko drugo poročeno žensko in je nor nanjo ta pa se noče ločiti. K znančevi ženi pa naj bi hodil zgol zaradi seksa s čimer se tudi ona strinja .Da je ta afera v resnici že zelo dolgotrajna smo doma izvedeli pozneje. .
In ko mi je čez tri tedne nečakinja omenila da je videla brata za halo Tivoli v burnem prepiru z neko povsem drugo žensko ,ki pa ni bila ne njegova nesojena ljubezen in ne znančeva žena ni bilo dvoma da je z bratom nekaj narobe saj je bila po nečakinjinah besedah tudi ta poročena.
V pogovor se je vključila necakinjina prijateljica in dejala da se v mestu že več let govori da je brat kurbirček in da hodi k poročenim .
Mamo je skoraj kap očeta tudi .Mama ne gre več iz hiše veliko ji je do tega bilo že od nekdaj kaj si mislijo drugi.
Brata nič ne gane celo skrega se z nami večkrat pa imam občutek kot da je na svoja početja rahlo ponosen.
V sorodstvu nam je nekdo omenil naj pustimo brata pri miru da pač je kakor je in je to njegovo življenje.
Nekega dne se bo mogoče pojavil kdo ki bo z bratom obračunal grobo in celo usodno .
Nas to skrbi brata pa ne .
Kot očitno se čustveno zapleta z več ženskami jim laže in jih dodatno še vara .
Starša sta zgrožena ni jima jasno da hodi drugim v zelje .

Spoštovana,

razumem vašo družinsko zagato, vandar pa takoj na začetku povem, da se strinjam z gospodom iz vašega sorodstva, ki pravi, da je bratovo življenja pač bratovo. Pojasnim zakaj.

V družbi imamo več nivojev norm, ki določajo kakšno vedenje posameznikov je zaželeno, normalno, sprejemljivo, komaj sprejemljivo in nesprejmljivo. In družba se organizira tako, da tista resnično nesprejemljiva vedenja prepove z zakonodajo. Na drugi strani imamo pa posameznika, ki je kot odrasla oseba avtonomen, seveda znotraj tega, kar je dovoljeno z zakonom. Iz vidika države vedenje vašega brata torej spada v kategorijo sprejemljivo.

Seveda pa ima vsaka oseba poleg državnih zakonov tudi vsak svoj vrednostni sistem (moralni kompas). Ta določa kaj za nas osebno je sprejemljivo in kaj ne. Tako razumem, da bratovo vedenje ni sprejemljivo za vaš vrednostni sistem in vrednostni sistem vaših staršev. In razumljivo je, da to povzroča konflikt. Vendar pa je tako, da ima vsaka odrasla oseba pravico vzpostaviti svoj lasten vrednostni sistem in se vesti v skladi z njim, seveda dokler ne krši zakonov. In zato se strinjam z gospodom iz vašega sorodstva. Menim, da ni brat razočaral vas, ampak ste se razočarali vi in starša, ker ste bili prej očarani s tem kakšen bi sin/brat moral biti.

Zdaj pa odvisno kaj je vaš cilj. Če želite prekiniti neprijetno situacijo, imate najmanj dve možnosti. Ena je da sprejmete brata skupaj s tem njegovim vedenjem in ga imate isto radi naprej. Druga pa je, da družina zaključi, da njegovo vedenje predstavlja preveliko sramoto pred sosedi in ga prosi, naj se odseli. Je pa res, ko pravite, da je njegovo vedenje tvegano. V mestu bi še nekako šlo, na podeželju pa si bo pridobil ‘sloves’. Če ga zaloti mož, se pa lahko slabo konča, ne glede ali živite v mestu ali na podeželju. Vendar je tudi tukaj vsa odgvornost bratova. Je odrasla avtonomna oseba.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Nic ne bo usodno
Sam en ga bo napoku na gobec, nic bat.

New Report

Close