Najdi forum

Sem najstnica stara 14 let in imam že nekaj časa te probleme.z mamo se nikoli nisva razumeli najbolje očeta pa nimam.mama ima večkrat izpade jeze in se dere na mene da sem nesposobna kuzla, prasica itd…z očetom nimam stikou že od dojenčka.mama mi vedno govori da sem ista svinja kot on.žali me in mi grozi da me bo pretepla da se nebom spomnila kdo sem..nebi rekla da bi delala kaj narobe samo tu gre za primere npr ko sem bolan in ne po spravim postelje za sabo.prosim ne mi svetovati da naj se z njo pogovorim ker je nemogoče. Prosimm za hiter odgovor prosim.razmišljala sem da bi celo pobegnila od doma

Živjo,

priporočam ti, da se obrneš na Krizni center za mlade (KCM). Njihova služba je, da mladim brezplačno pomagajo in svetujejo točno v takih situacijah. Lahko jih pokličeš na brezplačno številko 080 1552. Jaz sem zdajle poklical in so ful prijazni. Lahko greš pa tudi direktno na vrata. So na naslovu Podmilščakova ulica 20, za Bežigradom v Ljubljani. Imajo odprto 24 ur na dan. Mislim, da so oni najbolj usposobljeni in ti bodo svetovali tako, da bo najbolje zate. Tukaj je še povezava na KCM, da vidiš kaj ti lahko ponudijo: http://csd-lj-bezigrad.si/kcm/

Jaz nimam veliko izkušenj s situacijami, v kakršni si se znašla in za katero nisi sama odgovorna. Tako, da mogoče bo kdo na tvoj post dodal še kak bolj konkreten odgovor.

Pozdrav,
Uroš

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Za vsak slučaj, če nisi iz Ljubljane, je tukaj seznam Kriznih centrov drugje po Sloveniji:

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/izvajalci/kcm/

Tam lahko tudi bivaš, se začasno umakneš pred mamo, in v tem času skušajo najti rešitev. Res ti priporočam, da se oglasiš tam, mislim, da je to najboljše izhodišče zate, da se ti situacija popravi.

Če zaupaš komu drugemu od odraslih, se lahko zaupaš tudi njemu: razredničarki, psihologu/psihologinji na vaši šoli, imaš babico, dedka, tete, strice?

nova
Uredništvo priporoča

Poskus zvedet kerga dohtarja ma mat pa ga poklices in poves.
Lahk da ima probleme z zivci.ji bo dr poslal vabilo domov za pregled tak k vsem posljejo pol bo pa podrezala kako je drugac.
Nihce ne bo povedal da si ti klicala .
Al pa ce mas kako starejso ki zna dobr na racunalnik pisat brez napak.
Naj napise pismo da se jo slis po celem naselju in kako zlorablja otroka.
Ce se to ne bo nehal da bojo sosedi poklicali CSD.
Mal se bo paze ustrasla.
Pa to pismo poslji po posti.

New Report

Close