Najdi forum

Ker ne vem kam naj uvrstim svojega partnerja potrebujem mnenje . Bi bila zelo vesela če bi lahko podali tudi mnenje o meni sami saj že dlje časa čutim da v razmerju nekaj ne štima . Partner je pri svojih 25 letih zapustil otroka krivdo pa zvalil na otrokovo mamo . Finančni del odgovornosti ni prevzel . Hči je danes že odrasla in ga noče videti . Ne slišim pa ga na primer govoriti o tem da se počuti zaradi tega slabo , neodgovorno , nezrelo . Po tolikih letih je še vedno čutiti z njevove strani odpor do njene mame za kar imam občutek da bi si. rad opral roke . Ona mu stikov nikoli ni branila . Partner je nepogovorljiv kadar so težave in jih ne rešuje oziroma bi jih rad rešil tako da ve povedati da naj bi imela jaz problem ne on. Po njegovem obnašanju sodeč bi ga uvrstila med dvajset letnike . Čeprav ima mene se drugje predstavlja kot samski . Star je 50 let .Pristnega in zadovoljočega odnosa enostavno ni sposoben red mu predstavlja težave nikjer se prav ne znajde in rad me potisne naprej kot vodnika vsega kar je v zvezi z razmerjem. Ne zna se vživeti v moja čustva in ne ve kaj potrebujem . Tudi če partnerju lepo razložim kaj bi lahko izboljšala on na tem področju ne naredi ničesar . Če se odloči maščevati to naredi tako da me bo zagotovo bolelo . V ospredju je manipuliranje s tišino in tihimi dnevi . Jaz se tukaj vidim kot aktivni soodvisnik ker kljub prepirom ne hodim previdno okoli njega . Ne vem ali je narcist ali kaj drugega saj vseeskozi čutim da je on velika ovira na poti do dobrega razmerja .

Spoštovana,

direktno na vaše vprašanje ne morem pa tudi ne smem odgovoriti. Ne morem zato, ker je takole iz enega zapisa, čeprav izčrpnega, nemogoče postaviti diagnozo ali določiti strukturo osebnosti. Ne smem pa, ker bi s tem kršil več etičnih kodeksov. Med drugim zato, ker vam taka informacija ne bi kaj dosti koristila, prej obratno. Diagnozo pogosto razumemo v smislu – aha tak je. Sam razmišljam drugače. Vsakdo ima točno določene tehtne razloge, da misli, čuti in se obnaša kot pač se. Res pa je, da so ti razlogi večinoma nezavedni in da je tako vedenje osebe za okolico lahko zelo neprijetno.

Vem, da me niste tega vprašali. Znam pa svetovati, če se boste odločili izboljšati odnos s partnerjem.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Preberi knjigo Ne hodite več po prstih. Odlično opredeli in ponazori MOM pa tudi to, kako se s tem spoprijeti. MOM in NOM imata veliko skupnih točk. Moje mnenje je, da je smiselno raziskati, ali gre za M ali za N, ker – spet moje mnenje – če gre za N, ni kaj dosti upanja in je običajno najboljša rešitev odhod. Seveda se moramo ob tem neusmiljeno in boleče spoprijeti tudi s pošastjo v sebi, s svojim soodvisništvom.
Srečno!

nova
Uredništvo priporoča

Radovednica Velika, pozdravljena. Preden nadaljujem, bi te najprej vprasal koliko dobro znas Anglescino? Namrec, knjiga “ne stopajte vec po prstih”, je ravno za “prvo silo”. Ni nek presezek glede publikacij v vezi z osebostnimi motnjami. Lp HOP

New Report

Close