Najdi forum

Pozdravljeni

S partnerjem sva skupaj dobrih 10 let. Vmes so bila različna obdobja tako dobra in slaba. V zadnjem mesecu in pol sem ugotovila, da me praktično sploh ne opazi vedno je na računalniku ali telefonu ali pa gleda TV. Sprva sem mislila da je tak mogoče zaradi zdravstvenih težav in hoče mir ves čas, a v nedogled pa tudi ne more to trajati. Mislila sem da če ga bom pustila pri miru me bo pogrešal in prišel do mene a žal ni delovalo. Poskusila sem se mu sama približati in napeljevali na akcijo a sem vedno zavrnjena. Ali ga kaj tezi, skratka res me to boli in potem ne vem kaj naj si mislim.si me sploh še želi. Kaj lahko se storim?

Spoštovana,

bom odgovoril iz dveh vidikov, moževega in vašega. Mož ima v vsekakor neko lastno notranjo logiko, da se obnaša kot se. Za svoje vedenje ima neke razloge. Včasih se takih razlogov zavedamo, včasih pa tudi ne. Za vajino vezo bi bilo dobro, da bi oba te razloge razumela. Da bi jih jaz poznal, bi moral z njim govoriti. Lahko pa malo ugibava tako na splošno. Če se mož zateka v TV, računalnik in telefon, mi temu rečemo pasivna zabava. Lahko bi rekli, da je to neka oblika odklopa. Ralogi za to so lahko različni:
– lahko je preutrujen, pa si želi samo umika in ne bližine z drugo osebo
– lahko se zaradi zdravstvenega stanja počuti manjvrednega, pa se zaradi tega umika iz odnosa
– lahko goji neka neprijetna čustva (jeza, strah, ljubosumje) do partnerja, pa o tem ne spregovori ampak se umakne
– lahko, da ima iz svoje primarne družine tak vzorec odnosa in je po toliko letih padel v rutino kot je to videl pri svojih starših
– lahko, da ga ovira kak razlog prav v vezi seksom itd itd

Zdaj pa vaš vidik. Predlagam naslednje korake:
1. Pri partnerju preverite ali mu tak odnos ustreza ali tudi on pogreša bližino. tako boste videli ali je pripravljen kaj spremeniti ali ne.
2. Razmislite pri sebi kaj v odnosu pogrešate in to jasno partnerju povejte. Ne kot očitek. Povejte mu kako se počutite in kaj si v odnosu želite.
3. Zelo bi vam koristila knjiga Pet jezikov ljubezni. Dobite jo v knjižnici. Tam lahko ugotovite kateri jezik ljubezni govori vaš partner in tudi kateri jezik je vaš. Če boste z njim spregovorili v njegovem jeziku, je veliko večja verjetnost da boste dobili, kar si želite. V praksi to pomeni npr. če boste vi njemu naredili uslugo, vam bo on mogoče vrnil z dotiki.
4. Pogovorite se z možem kaj koga vzburja. Moški se pogosto vzburijo vizuelno. Se pravi, če vidijo nek seksi prizor, se bodo hitro spravili k akciji. Ženske pa pogosto za vzburjanje potrebujejo kaj drugega, recimo masažo.
5. Po toliko letih veze je normalno da zdrsnemo v neko rutino. Zato je včasih koristno, da se kar malo na silo dogovorimo: 1x na mesec greva sama v kino, ali pa recimo v sredo zvečer je na vrsti seks – to je tako, kot ko greš na telovadbo – najprej se ti ne ljubi, ko pa greš in je konec je pa super. tako se počasi spet zbližamo.

Skratka, predlagam da nekaj sami vložite hkrati pa tudi jasno izrazite svoje želje.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close