Najdi forum

Po tihem se mi notranje že dlje časa vleče jeza na partnerja, ki me je prevaral. Z njim sem nekako zakrpala to težavo. ampak zgolj na videz . V resnici nisem imela namena zakrpati jo samo na videz ,ampak se jeza samodejno sproži ob najmanjšem sumi ,ki pa je povezan seveda s partnerjem. Iz mene letijo grde besede ,poniževanja ,jeza in agresija zato sem mnenja ,da s tem partnerjem zveze ne morem več nadaljevati, ne vem pa kako se naj rešim negativnega pogleda nanj .V bistvu nisem vedela , da nisem sposobna enostavno oditi stran ,ampak taki osebi želim še naprej zaupati ,kar pa je seveda v nasprotju z mojo naravo saj mi telo samo govori da naj ne zaupam določenim tipom ljudi . Partnerju so prevare in laži samoumevne in ne zna živeti drugače, kar pa v meni sproži jezo . Kaj mi lahko svetujete ? Kako se rešiti jeze nanj ? Čeprav sva sedaj že narazen se ne morem sprostiti . Zanima me koliko časa to traja ?

Spoštovana Nadiaa,

Najprej naj pokomentiram tale vaš tavek: “V bistvu nisem vedela , da nisem sposobna enostavno oditi stran ,ampak taki osebi želim še naprej zaupati ,kar pa je seveda v nasprotju z mojo naravo saj mi telo samo govori da naj ne zaupam določenim tipom ljudi.”

Normalno in zdravo je, da ne moremo kar tako oditi od osebe, na katero smo navezani. In normalno je, da želimo partnerju zaupati. Zaupanje je eden od temeljnih kamnov partnerske zveze. Hkrati pa očitno dobro ločite komu lahko zaupate in komu ne. Naivno bi bilo zaupati osebi, ki vara in laže.

Tudi vaši občutki in izražanje jeze so glede na opisano pričakovani in zdravi. Na vaše vprašanje, koliko časa bo jeza trajala, lahko odgovoriva, če pogledava za kaj sploh jezo čutimo. Jezo do nekoga čutimo, kadar ta ogroža nekaj za nas pomembnega in želimo to njegovo vedenje spremeniti. Torej, vaša jeza kaže, da še vedno želite, da bi se partner spremenil.

Tudi iz vašega pisma je videti, kot da v sebi še niste sprejeli dokončne odločitve, biti s tem partnerjm ali ne. Ne vem, če to drži, ni pa nič nenavadnega. Take težke odločitve rabijo svoj čas.

Torej, jeze ne boste več čutili, ko boste sprejeli dejstvo, da se (bivši?) partner zelo verjetno ne bo spremenil.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close