Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica Starši zahtevajo, da zapustim partnerja.

Starši zahtevajo, da zapustim partnerja.

Pozdravljeni!
Znašla sem se v situaciji, ko res ne vem kaj narediti.
S partnerjem sva skupaj 5 let. Živiva pri njemu, počasi preurejava hišo. Želiva si družine. Za nama je tudi neuspešna nosečnost, ki sva jo težko prebolela.
Priznam, partner ima slabost. To je alkohol, ki je pogosto prisoten. Isto je bil pri njegovem očetu.
Pa vendar je skrben moški. Nikoli ne povzdvigne glasu nad mano, večkrat si kaj privoščiva, mi kaj kupi. Skrbi, da imava vedno dovolj kurjave in poln hladilnik. Oba tudi delava. On velikokrat priskoči mojim staršem na pomoč.
Sama prihajam iz družine, kjer je bil alkohol vedno problem. Tudi v fizični obliki nad menoj.
Svoje starše imam zelo rada. Oba sta mi že večkrat pomagala in stala ob strani.
Sem razumela, ko je mama bila proti prvemu partnerju, ker je bil tak “mehkužec” po njeno.
Pa je bila proti drugemu partnerju, ker je bil starejši od mene.
Tega pa dobesedno prezira. Vse je, samo človek ne. Medtem ko mi oče nekako na lep način dopoveduje, da ni pravi zame, pa mama udarila kot strela iz jasnega:”Če misliš še naprej živeti z njim, doma nisi več dobrodošla in niti zaželjena, ne zanima me kako sta, upam da ne bosta imela otrok ker to zame ne bojo vnuki in ne pričakuj, da boš v kakšni oporoki!”
Naj poudarim, da je moj partner pripravljen popolnoma opustiti alkohol in se posvetiti družini. Imava se resnično rada in dejansko se vidiva skupaj v prihodnosti.
Toda jaz sem v situaciji, ko resnično ne vem kaj narediti…..

Spoštovana,

o alkoholizmu smo že veliko pisali in bojim se, da bomo morali še. Če vas zanima moj pogled na to moro vsake družine (in širše družine), v kateri se pretaka alkohol, poiščite moje odgovore k naslednjim naslovom na tem forumu: Nezadovoljstvo, Mož in alkohol, Kako izboljšati odnos s partnerjem, Nesrečna v zakonu, ne vem, kaj naj naredim, Strah in žalost, Burna zveza, Fantovo pijančevanje in prijateljevanje … in še jih je.

Ker poznate zasvojenost z alkoholom, tudi veste, da je odgovor na vaše vprašanje zelo jasen. Zasvojenosti potrebujejo zdravljenje. Ne le tisti, ki ima težave s pitjem, ampak tudi svojec, v tem primeru vi. Vaši stavki, kot so »alkohol, ki je pogosto prisoten«, »Sama prihajam iz družine, kjer je bil alkohol vedno problem. Tudi v fizični obliki nad menoj«, ŠE ZLASTI PA »Naj poudarim, da je moj partner pripravljen popolnoma opustiti alkohol« sporočajo, da zdravljenja ne potrebujete nič manj kot vaš partner. Ko se bosta vključila v skupino za zdravljenje alkoholizma in uspešno napredovala, bodo tudi vaši starši postopoma uvideli, da se jim ni treba več bati za vašo prihodnost in prihodnost otrok, ki jih bosta morda imela.

Lepo pozdravljeni,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

Pripravljen je opustiti alkohol? In kaj točno ga ovira, da ga ne?
Alkohol ni nikoli dober znak. Tvoja mama je resda preveč direktna in morda celo predrastična, ampak ima popolnoma prav. Ona že ve.

New Report

Close