Najdi forum

Pozdravljeni,
S fantom sva skupaj 5 let. Zelo sva si podobna, imava enak smisel za humor, zelo sva (bila) povezana. Kar se odnosov tice, je res lojalen. Je pa stvar, zaradi katere obupujem. Ze ves cas se dogaja to, da mi nekaj obljubi, potem pa tega ne naredi. Vsakic znova me zelo, zelo razocara. Sploh ne razumem kako je lahko nekdo tak. Potem je najprej jezen, jaz zalostna, nato se opravicuje…meni je sedaj dovolj teh razocaranj, vedno vec se keregava zaradi njih. Pa me zanima, se clovek lahko spremeni oziroma uvidi. Ali je vse brez smisla. Razmisljala sem, da bi se za nekaj casa preselila. Se ne bi javljala. Samo da vidi, da nisem tako samounena in da besede, zal niso dovolj. Hvala

Spoštovana,

razumem vaše razmišljanje in mislim, da se razvija v pravo smer. Sprašujete pa, ali se človek lahko spremeni oziroma uvidi. Kot veste tudi sami, je odgovor pritrdilen, POD POGOJEM, da je človek za to motiviran. Vi ga za to niste mogli motivirati doslej, zato je malo verjetno, da ga boste zdaj. Imam občutek, da so petletna ponavljajoča se razočaranja že tako izpraznila vaš čustveni rezervoar, da na resno prihodnost s tem fantom, takim, kakršen je (njegov vedenjski vzorec je izrazito nezrel in se ne bo spremenil, če on ne bo sklenil, da si to ZARADI SEBE želi), niti več ne računate. Seveda lahko poskusite s prekinitvijo stikov in testirate, ali ste zanj res tako samoumevni. Bodite pa pripravljeni na to, da ne bo naredil koraka v smer, ki si jo želite, ali pa da bo spet obljubil, vi boste spet verjeli, si zavestno nakopali še več trpljenja. Če si zares želite razrešiti to mučno situacijo, vam priporočam partnersko (ali individualno) terapijo, kjer boste zelo hitro ugotovili, pri čem ste.

Kot velika zagovornica ujemajočega se smisla za humor pa vendarle mislim, da to ni dovolj za resno zvezo. Za dva ljubimca že, toda vidva sta poskusila z bolj zavezujočim odnosom.

Upam, da to ni potrebno, ampak vseeno vam polagam na srce: razmislite o tem, kakšnega partnerja si želite. Ne o tem, v kakšnega naj bi se spremenil sedanji. Ne deluje.
Srečno pot v novo leto in v novo življenje vam želim.

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

New Report

Close