Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica težava v odnosih glede partnerstva

težava v odnosih glede partnerstva

Imam težavo glede ljubezni. Sem precej starejša in še vedno se počutim povsem samozadostna. Živim sicer sama in sem na novo spoznala moškega.
Pred tem sem imela fanta, ki me je prevaral z drugo osebo. Sicer sem verjela 100% v odnos in da bo uspelo. Vedno ga pokličem jaz in vedno mi reče da nima časa.
Želela bi si resno partnerstvo in imeti otroka s tem partnerjem. Sem povsem žalostna in zamorjena in tudi čas me preganja. Sem dokaj zmedena in neodločna kar se tudi kaže navzven v vedenjskem obnašanju. Sem postala plašna, bolj malo komuniciram, v službi se težko vklopim v debato itd,,,
Hvaležna bi vam bila za vaša mnenja.
Lep pozdrav

Spoštovana lily40,

čustvena osnova, iz katere izhajate, ni najboljša, je pa to seveda vaša pot. Kadar v življenju nekaj želimo doseči za vsako ceno oz. na silo, je učinek običajno obraten. Vaše želje, namere temeljijo na vaših strahovih, da si morda ne boste pravočasno uspeli ustvariti družine, zato se ti samo še poglabljajo, cilj pa oddaljuje. Zaradi tega se počutite še bolj neuspešni, neučakani, nezadovoljni, manjvredni in zamorjeni. Videti je, da se vaša želja ne uresničuje tako, kot bi si želeli in da je želja po partnerskem odnosu pretežno (ali celo samo) vaša, ne pa tudi pri moškem, ki ste ga spoznali in ki že zdaj nima časa za vas. Kako, menite, naj bi ta odnos z moškim izgledal čez čas? Bi bili srečni? Bi vam bil bolj naklonjen? Če ni obojestranske naklonjenosti in hrepenenja po bližini drug z drugim že na začetku, najverjetneje tudi kasneje ne bosta vzcveteli. Želja po bližini z drugim je nekaj, kar prihaja od znotraj, iz naše globine in se zgodi spontano, ko najmanj pričakujemo – ob človeku, ki ga začutite kot nekoga zanimivega, kot nekoga, ob katerem se vzbudijo razna hrepenenja po biti čim pogosteje skupaj, ga slišati, videti, čutiti…in ki vam vse to tudi vrača. Vaša želja po resnem partnerstvu in družinskem življenju je povsem razumljiva, vendar je pogoj za to soustvarjanje in zanimanje dveh. Svetujem, da si dopustite možnost spontanosti, da se bolj prepustite življenju in izzivom, ki jih imate, da počnete stvari, ki jih radi počnete in da si odvzamete (odpustite) breme pritiska, da bi morali cilj doseči že jutri. Naj se zgodi, kot vam je namenjeno. Ostanite optimistični, pozitivni in z obilico vere v radosti življenja. Ne obremenjujte se s tem, kakšna merila zapoveduje naša družba, katerim bi morali zadostiti že včeraj. Ni pravil. Vsak človek tukaj ima svojo pot in vsak je edinstven zase. Uživajte ob ljudeh in v priložnostih, ki ste jih deležni zdaj. Spremenite prepričanja, ki vas vodijo v sedanjem življenju, delajte na sebi, saj boste tako pritegnili drugačne ljudi in odnose. Zelo dobra knjiga, ki vam jo priporočam v branje, je Učbenik življenja (M. Kojc). Srečno na vaši poti želim.

Barbara K. Novak, zakonska in družinska terapevtka www.bodisprememba.si tel. 031 30 90 60 FB: https://www.facebook.com/bodisprememba.si

New Report

Close