Najdi forum

zmeda in neoodločnost

Pozdravljeni
Imam problem v odnosu
Imam stik z 1 osebo poznava se 6 let. Najin odnos se je precej ohladil zaradi neustrezne komunikacije in nizke kompatibilnosti. Takrat nisem imela še službe , sedaj jo imam. Do mene je postal strog, veliko ima dela ki je povezan z službo. Ravno veliko časa nima saj svoje delo opravlja tudi v prostem času ko ni v službi. Njega veliko stvari zanima in je zelo razgledana oseba. Lepo skrbi tudi za svojo postavo.
2 oseba ki sem jo pred kratkim spoznala, se ni imel nikoli resne punce. Od mene zahteva, da mu pomagam. Zelo se je hitro zaljubil in ima veliko prostega časa. Je bolj štoraste narave in dosti stvari ga sploh ne zanima.
Želela bi si ustvariti družino in imeti partnerski odnos. Sem malce skeptična, ker ne vem s katero osebo bi preživela svojih nadaljnjih 10 in več let. Po starosti smo vsi ista generacija. Na vas se obračam da mi olajšate zadevo.
Lp

Spoštovana ghms,

pri odločitvi, s kom želite preživeti svojo prihodnost, naj vas vodi SRCE in ne razum. Ko takole podrobno razčlenjujete lastnosti ev. partnerjev, je to čisto razumsko delo. Nikjer ne zaznam zaljubljenosti, hrepenenja. Pri obeh osebah, ki jih navajate, vam je vse že čisto jasno. Vsak človek ima različne osebnostne lastnosti, vrednote, cilje, zgodovino… Pri vsakem boste našli kaj, kar vam je bolj ali manj všeč. Odločitev, s kom stopiti v partnersko zvezo, naj temelji na vaših občutkih. Ob kom se dobro počutite, o kom pogosto razmišljate, kaj vam veliko pomeni, kakšne so vaše želje ipd. Morda se lahko zdaj samo družite s tema dvema osebama, pa boste videli, kako se počutite ob njima. Dovolite si, da ne iščete partnerja ali očeta vaših otrok intenzivno, za vsako ceno, na silo, temveč naj se to zgodi spontano. Ohranjajte predvsem pozitivno vero v to, da boste našli partnerja, ki vam je namenjen (če vam je), živite naprej tako, kot do sedaj, ostanite odprti do ljudi in naklonjeni ljudem. Skrbite predvsem zase, za svojo pozitivno naravnanost (in ne obdani s strahovi in dvomi, da ga ne bi našli, saj boste v tem primeru potencirali to energijo), saj boste tako bolj verjetno pritegnili zanimive, nove ljudi, nove okoliščine. Ne omejujte se zgolj na “dva projekta”, ker to nista. V odnose se podajte z ljubeznijo in hrepenenji. Morda vas nekje čaka čisto tretja oseba. Srečno na vaši poti.

Barbara K. Novak, zakonska in družinska terapevtka www.bodisprememba.si tel. 031 30 90 60 FB: https://www.facebook.com/bodisprememba.si

New Report

Close