Najdi forum

Čustvena odtujenost

Pozdravljeni!

Zanime me ali ima kdo pozitivno izkušnjo rešitve zakonske zveze? Je lahko po čustveni krizi v odnosu še kdaj enako kot prej? Je mogoče odnos ponovno vzpostaviti, da sta oba zakonca srečna?
Pri nama traja ta kriza od poroke naprej (4 mesece), skupaj pa sva 7 let. Enostavno se je čustveno umaknila, ohladila, zečela zahajat ven, vse drugo bi počela le, da ji ni treba priti domov. Moj odziv na to pa je bilo teženje. Poskušal sem se pogovorit, vendar ji ni do pogovora, edino pravi, da rabi malo “zraka”.
Sedaj sem prišel do spoznanja, da je najbolje, da ji dam prosto pot in popolno svobodo. Vendar potem nisva midva nič skupaj in krog se sklene.
Če je kdo imel podobno težavo bi prosil za vsakršen nasvet in mnenje.

Hvala

Spoštovani,

na vsa tri vprašanja, ki ste ji postavili na začetku, bi vam lahko odgovorila z »da«, ampak vas pravzaprav zanima, kako to doseči.

Na to pa ne morem odgovoriti ničesar uporabnega, če ne vem nič o vajinih sedmih skupnih letih. Ko zdaj gledate nazaj, se vam mogoče kažejo povezave s sedanjo krizo, razpoke, ki jih do poroke niste videli ali jih niste hoteli videti. Ne vem, le ugibam. Če želite konkretnejši odgovor, vas vabim, da napišete kaj več. Morda pa bo kak drug bralec foruma ujel vašo valovno dolžino in vam bo dal odgovor, ki vam bo pomagal naprej.

Lepo pozdravljeni,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

New Report

Close